Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:37 23.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хитър начин за защита на софтуеранови  
Автор letsgoback ()
Публикувано25.05.09 01:29



Сякаш за пръв път се натъквам на такъв начин, видя ми се малко странен и реших да го споделя с вас. Значи става дума за скрийнсейвър на смешната цена $10. Предишните скрийнсейвъри на автора бяха демо и върху тях се инсталира пъната registered version, получава се като Patch. Само че последната програма автора ми се струва параноик. При покупка, трябва да влезеш в програмата и да кликнеш в нея Purchase. След което тя ще ти даде Purchase Key. Този KEY трябва да идеш на сайта и да го използваш при поръчката, да го въведеш. След като го поръчаш и пазарлъка стане, получаваш линк с Registered Version Installer + Registration Key. Правете разлика че второто не е Purchase Key. Та тук май има някаква уловка. Но не мога да разбера в какво е, къде е.... Някой да обясни хватката? До сега в историята откакто Майкрософт съществува никой не е краквал програмите му. Единствено след едно десетилетие на сухо и мълчание, преди няма година, се намери някакъв да закупи колекцията и цялата да я сподели с всички в интернет. Обаче последната програма хартиса и от година насам нищо няма за нея. Ето линк към въпросната програма:


Какво трябва да е обяснението за такива действия?

Редактирано от letsgoback на 25.05.09 01:33.



Тема Re: Хитър начин за защита на софтуеранови [re: letsgoback]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано25.05.09 09:53



И на кой му е притрябвало да си губи времето и да краква скрийнсейвър за 15 кинта???



Колкото до двойката ключове - съвсем стандартна процедура, ползва се от маса време. Прочети малко повече за криптографията и ще разбереш.

Mixy

Тема Re: Хитър начин за защита на софтуеранови [re: Mixy]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано25.05.09 12:06



в недалченото минало се учудвах на склонността на хората да дават пари за глупости :)

hell storms, rush over the earth
bestial invasioooooooooooon


Тема Re: Хитър начин за защита на софтуеранови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано25.05.09 18:18



Повечето хора си дават парите предимно за глупости, няма какво да се чудиш.



Mixy

Тема Re: Хитър начин за защита на софтуера [re: Mixy]  
Автор letsgoback ()
Публикувано25.05.09 22:26



И къде мога да прочета за криптографията. Поне като не даваш линк да беше пояснил малко какво представлява. Аз сега тук само мога да гадая, както и останалата аудитория, защото не сме сами все пак. Какво значи криптография? Да разбирам ли че TRIAL-а е криптиран с парола. Която парола участва в генератор, който изкарва друга парола? А защо трябва да цъкна от програмата, като всеки може да види номерът там, и там ли има генератор? Нещо не му се вижда края. Ако можеш да обясниш в няколко точки, няма да е зле. Да има да обясняваме и на други заинтересовани.



Тема нет голям - питай гугъл примерно...нови [re: letsgoback]  
Автор After_Dark (гьон)
Публикувано25.05.09 22:37






Аха, UNIX - досеща се Щирлиц.
- Аха, Щирлиц - досеща се UNIX-а

Тема Re: нет голям - питай гугъл примерно...нови [re: After_Dark]  
Автор letsgoback ()
Публикувано26.05.09 01:07



Много благодаря After Dark. Линкчето е много хубаво и полезно. Само че не ми дава отговор на целта на автора на програмата. Получавам от програмата му някакъв ключ, който ключ какво прави? Отваря сандъка на кое? На сандъчето на автора ли? А кое е сандъчето на автора? Кеймейкъра ли укрива там? Какво ми пречи на мене да купя програмата и да я пусна в комплект всичкото? Единственото което ми идва на ум е авторът да иска да вземе някакви данни за теб..., но какво го спъва като ти пусне уникален сериен номер? И като го види в черната листа да го впише в забраната за по-нататъшно ползване. Общо взето никой не ми отговори каква е уловката.

Редактирано от letsgoback на 26.05.09 01:09.



Тема Re: нет голям - питай гугъл примерно...нови [re: letsgoback]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано26.05.09 10:34



Доста трябва да прочетеш, за да получиш отговор на всичките си въпроси. Но накратко: вероятно програмата генерира ключ, според няколко характеристики на твоя компютър, които го правят уникален. На база на тоя ключ се връща друг, който отключва програмата, но само за твоя компютър. Не е непреодолимо, но изисква време и бая познания, за да се заобиколи. Нищо не ти пречи да купиш програмата (то това е и основната идея), но тя ще работи само на твоя комп. Паниемаеш?



Mixy

Тема Re: нет голям - питай гугъл примерно...нови [re: Mixy]  
Автор letsgoback ()
Публикувано26.05.09 21:45



Е точно това ми минаваше на ум, но не ми се вярваше. Такива защити май вграждаха в някои компании с много софтуер, за игри например. И за целта пиратите пускаха кейгенератори. Копираш Product ID и го пействаш в генератора. Данните от компютъра вземаше и WebTrance. Много мразим тоя тип програми, защото при един апгрейд на компютъра и всичко се срива!





Тема Re: нет голям - питай гугъл примерно...нови [re: letsgoback]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано26.05.09 22:02



Ами купувай си ги... тогава няма да имаш проблеми.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.