Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:57 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Бъгясала Мозила?нови  
Автор Sapiens (Ph.D.)
Публикувано08.05.09 23:48



Имам един любим руски сайт - nnm.ru, който ползвам от много години.
Скоро го обновиха като база и интерфейс на два пъти едно след друго.
При първото обновяване ме накараха отново да се пререгистрирам, направих го и нямаше проблеми.
Но при второто, съвсем скоро, се получи интересен бъг - не мога да се логна, независимо че пиша коректни логин и парола. И то не мога, защото е изчезнал бутонът "ок" или "старт".
Наложи се да инсталирам Операта и да пробвам с нея - всичко си работи нормално.
Въпросът е не кой браузър е по-добър (Операта, естествено...), а какво се е случило с Мозилата при това обновяване и може ли да се оправи.
За съжаление, няма никакъв линк за контакти с администраторите на сайта, за да ги уведомя за този неприятен бъг (а и той не е единствен, има и още няколко).
Помогнете който може и знае.



"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема Re: Бъгясала Мозила?нови [re: Sapiens]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано09.05.09 01:31



А не става ли логването, като си напишеш името и паролата, и натиснеш ENTER? при мен става...

А вместо да ИНСТАЛИРАШ операта - що не ползваш

? Аз нея най-много си я харесвам...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Бъгясала Мозила?нови [re: Sapiens]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано09.05.09 08:49



> "И то не мога, защото е изчезнал бутонът "ок" или "старт"."

току що проверих:
1. става с ENTER от клавиатурата
2. става с мишка - верно няма нито "ок", нито "старт", обаче пък има "вход" :P

hell storms, rush over the earth
bestial invasioooooooooooon


Тема Re: Бъгясала Мозила?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано09.05.09 12:25



Имам подобен проблем с един phpbb 3 форум и k-meleon. Може проблемът да е общ за gecko.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Бъгясала Мозила?нови [re: Изyмeн]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано09.05.09 13:07



в какъв смисъл подобен? дай да пробвам и там, зашото онова логване в руския сайт сработи без да махам рестрикциите на firefox-a.

---------
по-горе пропуснах да спомена, че съм с firefox-2.0.0.20, a не 3.x.y.z

hell storms, rush over the earth
bestial invasioooooooooooon


Тема Re: Бъгясала Мозила?нови [re: walkman™]  
Автор Sapiens (Ph.D.)
Публикувано09.05.09 23:42



Благодаря ти, но преди да помоля за помощ тук, вече бях опитал всички трикове и номера от подобен тип...
Сега отново пробвах, логването сработи с ENTER, но преди не ставаше с това.
Под "инсталирах" разбирам това, че съвсем скоро се наложи да преинсталирам Уиндоуса, при това след формат :С и все още инсталирам само най-необходимите ми програми.
Целта е "обицата на ухото", (които при мене са цял многометров синджир от обици, който се влачи след мене поне на 10 метра и ако не беше виртуален, така щеше да дрънчи, че...), след добра инсталация и инсталиране коректно на правилните драйвери, удовлетворителна работа на всички устройства и инсталиране на най-необходимите и любими програми, да се направи имидж на системата.
Колко пъти решавам да го направя и пропускам момента, следва естественото бъгясване и т.н., надявам се, че това ти е познато.
Имам поне десетина имиджа, но са за 98 и чист ХР и не ми вършат вече работа.
Има и друг проблем, за който бих те помолил да помогнеш (молбата ми не е само към тебе, въобще, постингът ми е повече offtopick).
Не зная как се работи с Norton Ghost или Acronis True Image, по елементарната причина, че нямам опит в работа под ДОС, а и любимият ми приятел, Инжинера, винаги ми ги е правил, а аз съм гледал тъпо зад гърба му. Така и не се научих да работя и с Partition Magic, а сега ми се налага да свия дяла на С , за да разшира повече другия дял - на С-то не му е необходим много по-голям дял от инсталационния за ОС, малко за кеш и още малко за да му е широко около врата...
Всеки случай, не и 20GB, както е при мене.
Та молбата ми е някой да обясни като на олигофрен как се работи с програмите, които правят имиджи и как после се налива имидж на чест дял. Обаче поетапно.
Вторият ми въпрос- не разбрах защо трябва да ползвам портативната Опера и с какво е по-добра от нормалната.
Аз съм на стационарен компютър и няма да я ползвам от флашка.
Освен това, никак не мога да разбера това масово увлечение всички програми да се правят portable.
Разбирам го, ако това е нужно да се ползват от мобилни телефони от висок клас или да се зареждат на неопределен компютър от флашка, но иначе не виждам смисъл. Би ли ми обяснил и този феномен.
Но по твой съвет си дръпнах и портативната Опера, от чист експериментален интерес, но ще я инсталирам след като направя имиджа, ако устискам дотогава, де... Че съм твърде експериментално-любознателно-любопитен...

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема Re: Бъгясала Мозила?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Sapiens (Ph.D.)
Публикувано09.05.09 23:47



Наистина, ВЕЧЕ става и с ентер-а, но с мишката не става, точно в това е бъгчето - при мене не се вижда никакъв бутон от типа "ВХОД" в Мозилата.
В Операта се вижда, но аз основно работя с Мозилата, освен това ме дразни самият бъг и се опитвам да разбера дали е от Мозилата, или от сайта, който не е направен добре и Мозилата не го понася правилно и бъгясва. По-точно кое от двете е бъгясало - Мозилата или тъпият сайт, който ми е любим...

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема Re: Бъгясала Мозила?нови [re: Изyмeн]  
Автор Sapiens (Ph.D.)
Публикувано09.05.09 23:50



Още се избистря въпросът, дано повече хора се включат, за да го изясним. За полза на всички, естествено...
Най-лесното е да мина на Операта, но както казваше Инжинера, "Не обичам сандък с железарии, за който съм дал куп пари да ми дава акъл какво да правя...".

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема Re: Бъгясала Мозила?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Sapiens (Ph.D.)
Публикувано09.05.09 23:54



Да, аз пропуснах да кажа, че съм с Mozilla 3.0.10, да не би да е от това?
Аз също не съм пипал рестрикциите, това се получи по естествен път, след като те си обновиха тотално сайта.
Но май съвпадна и с ъпгрейдването от 2.0 до 3.0 на Мозилата...
Абе, вече му изпуснах края...



"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема Re: Бъгясала Мозила?нови [re: Sapiens]  
Автор letsgoback ()
Публикувано10.05.09 00:03



Бъгясала е мозилата, защото виждаш бутона под друг браузър!


А под мозила - не! Което значи че мозила ти е докарала проблемче. Не й е за първи път. Използвай IE8, по думите на авторите вече работи по-бързо от мозилата, не знам защо си си внушил че като си с мозила ще ти е всичко вързано в кърпа. Аз карам от години и проблеми никакви. А ходя да мърсувам по пиратските сайтове.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.