Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:43 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Бъгясала Мозила?нови [re: Sapiens]  
Автор Heykия (ентусиаст)
Публикувано11.05.09 20:21



Ми щом имаш 2 харда да поръся още малко мозък:
1.Преди да делиш или правиш имидж на хард/дял, можеш да направиш следното:
1.1. зареждаш си LiveCD.
1.2.От там забърсваш на дяла/харда всичко дето не ти требе: System restor point-си, къкита, темпове, в ВИН-а папката system32\DLLCache - те там са все временни простотии и кат се забършат пак ще се напълни кат бачкаш.
1.3.Дефрагмент, ама не с тоз на БОЗАТА, ами с некой дет премества напреде файлите, освен че ги дефрагментира.
1.4.И чак тогаз имиджа.
2.Когато връщаш /имиджа де, не бирата/ , не е необходимо да форматираш дяла/харда. Освен това и ако новия дял е с различна големина от стария - Питър Нортон ще те пита кво да прайш...
3.ВИНАГИ преди да пробваш някоя програмка какво прави или да бърникаш из работеща система за нещо ново - ПРЕДИ ТОВА - ИМИДЖ НА ЦЕЛИЯ ХАРД. Треа да знаеш че спасява доста нервни клетки от късане. /И увеличава количеството на изпитата с кеф бира/



Тема Re: Бъгясала Мозила?нови [re: Heykия]  
Автор Sapiens (Шефа на Папата)
Публикувано12.05.09 19:39




Благодаря ти, имаш една голяма бира като се видим...
Обаче т.3 нещо ми звучи като това, което скоро ми се случи - при зареждане на Бозата на монитора- надпис в смисъл "Пич, нямаш клавиатура или не е представена такава", а долу надпис "За да продължите, натиснете F1"... Ако знаеш ква майна им турих...
Тук възникват два (поне) въпроса, какво е Live CD и откъде да си "купя" дефрагментатор, дето е дефрагментатор...
Ще питам чичко Гугъл.

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема Re: Бъгясала Мозила?нови [re: Sapiens]  
Автор Heykия (ентусиаст)
Публикувано12.05.09 21:16



Мерси за бирата Бат Любо. кат мина през Пловдив , ще му ударя една... То на нашта възраст май не е добре за кръвното ама...
LiveCd е система , която е сложена на СД /обикновенно/ и е така направена та да се зарежда автоматично кат не от харда ами от ДВД/СД-то. Има и таквиз за флашка. За тази цел тенекето треба да му е указано първо да зарежда от там дет искаш и чак ако нема нищо вътре /или не си натиснал клавиш кат те пита да старирам ли от там/ тогаз да ти зарежда от харда. Друг термин за тва е BootCd.
Обикновенно на тази система има инсталирани куп помощни програми с които да си свършиш неква работа. Попитай чичко ГОШО или може и замундата. Hirent Boot Cd (не съм сигурен точно верните букви ли съм уцелил, че внуците са ми замъкнали на нейде очилата) последна версия познаваше доста нови неща май.Има и Линукски.
Колкото за дефрагментатори- първо се порови за име и отзиви на различни с ГОШКО и после замундата си го източваш от некой.
Уф, дъртата дали е направила салатката? Ади наздраве.



Тема Re: Бъгясала Мозила?нови [re: Heykия]  
Автор Sapiens (Шефа на Папата)
Публикувано12.05.09 22:58



Наздраве! Пък като дойдеш към Пловдив, бирата ти не се губи...

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема Ghost2k3нови [re: Sapiens]  
Автор letsgoback ()
Публикувано12.05.09 23:01



По принцип имам дух 2003 на CD, но в момента е при мой роднина. Ако имаш флопи дисково устройство изтегли

.

Давам и видео клипче как да подходиш за правенето на имидж. Използвай таб клавиша да местиш позиция и ентър да избираш.
- ...... ghost 2 kilo 3 ?

Редактирано от letsgoback на 13.05.09 01:51.



Тема Re: Ghost2k3нови [re: letsgoback]  
Автор Sapiens (Шефа на Папата)
Публикувано13.05.09 23:54



Благодаря ти! Имам флопи и изтеглих всичко.
Принципно съм гледал как се работи с духчето.Но все още имам принципно неразбиране.
Правенето на имидж може да бъде на друг дял на харддиска или на CD/DVD.
Наливането на този имидж става при положение, че ОС е повредена безвъзвратно (аз съм спец в тази област, Майкрософт трябва да ме наемат срещу 1000000 долара годишно за тест-пилот...) и:
- или се налива рефрешващо върху повредената ОС,
- или след format C:, на чист дял, съизмерим с нужния за разгръщане на имиджа.
Наливаме имиджа и получаваме обратно любимия си Уиндоус в пълна бойна готовност.
Обаче, възниква един такъв въпрос: Как се стига до възможността за обратното наливане на имиджа?
Бутващата дискета за под ДОС изисква флопи и разрешение да се бутва от него в BIOS. Респективно - CD, от което да се бутне програмата, чрез която да се "види" под ДОС този дял, на който е имиджа, за да се използва.
Обаче, ако имиджът е на CD или DVD, тогава как ще стане, като има само едно CD-устройство?
Нещо не ми е ясно.
Възможно ли е да се направи бутващо DVD, на което едновременно да е програмата, но и имиджа?
Изобщо, в този смисъл нещата изобщо не ми са ясни...

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема Re: Ghost2k3нови [re: Sapiens]  
Автор Heykия (ентусиаст)
Публикувано14.05.09 12:27



ако BIOS-a на компа дава възможност за боот от флашка - ми хич не се замислювай! Купувай една от 8 ГБ - и там място колкото искаш. Ако ли нема?:
1.Вземаш още едно СД и го закачаш към тенекето. И хоп.
2.Вземаш флашка дет ти я познава боот-ващото СД - и от там т.1
3.Закачаш с тел към друго тенеке дет ти е близо и пак точиш по жицата.
Треа знаеш че бутващите СД-та в повечето случаи познават ланката и можеш направи мрежа с некой дет ти е подръка.

Ама всичкото тва е когато си вадиш хлеба с таквиз неща... Щтото тогава ще си имаш и некйоя и друга щайга, и СД, и тел,.... все таквиз работи че не се знае кой клиент къв ще го извади!

Ако ли не се занимаваш професионално, по добре го закарай на човек дето си вади хляба с тва (ама глей да не е некой слаботелесен, горкия умрял от глад) и той да ти го оправи. Щото нали знаш - може големо осиране на стане..



Тема Re: Ghost2k3нови [re: Sapiens]  
Автор letsgoback ()
Публикувано14.05.09 14:59



Аз затова го бакапвам от друг дял, от харда, а не от диск! Какво ще ти попречи да си запишеш имиджа на USB или на DVD и когато ти потрябва го изкопираш да иде на харда и връщаш имиджа. По принцип 4 ГБ не ги и заличавам, оставам ги там в резерва и не си играя на записи върху дискове и флашки. Държа толкова много боклуци, а няма да си държа най-важното, хайде бе....


Инак идеята за USB което да боцнеш и уина да си дойде от него е брилянтна. Ако има играч по този метод ще чакам и аз за урок.



Тема Re: Ghost2k3нови [re: Heykия]  
Автор Sapiens (Шефа на Папата)
Публикувано14.05.09 16:20



Ъхъм, тая попара съм я ял и затова си имам принцип - дай да ти свърши работа човек, дето това си му е работата по цял ден...
Всякакви експерименти с цел спестяване на някой жалък лев обикновено излизат поне десетина пъти по-скъпо, че и повече...
Ама пусто, много съм любознанелно-любопитен и все си навирам муцуната навсякъде, докато някъде не си прищипна любопитния нос...
После са ревове и писъци, обаче пак продължавам.

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема Re: Ghost2k3нови [re: Sapiens]  
Автор Heykия (ентусиаст)
Публикувано14.05.09 18:26



Ааааа....
Тва си има обяснение, мисля... Май докторите му викаха "мазохизъм" (малко ми са трудни тез изкривени думи...)
Абре, както казват руснаците:

Една малка водка е полезна , независимо от количеството!

Така,че да не си губим времето, а да наваксваме с неизпитото количество водка (пропуснато да се изпие по обективни или субективни причини, или просто от незнание)
наздраве!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.