Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:27 28.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Програмка за известяване  
Автор DimitarPenef ()
Публикувано21.04.09 09:10



На работното ми място имам 4-5 компютъра , които работят денонощно. Три сървъра , един за камери и тн. Има ли програма , която да се инсталира и през определено време да изпраща /например/ имейли с които да уведомява , че дадената машина работи? Или по друг начин ...

Благодаря



Тема Re: Програмка за известяваненови [re: DimitarPenef]  
Автор DimitarPenef ()
Публикувано21.04.09 17:26



Оправих се ето с това :





Тема Re: Програмка за известяваненови [re: DimitarPenef]  
Автор Чo :) (търси Дипл. раб)
Публикувано21.04.09 22:07



По-скоро ей това ти трябва:





Тема Re: Програмка за известяваненови [re: Чo :)]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано22.04.09 00:33



между това даден компютър да работи и да има пинг до него разликата е съществена.

hell storms, rush over the earth
bestial invasioooooooooooon


Тема Re: Програмка за известяваненови [re: Чo :)]  
Автор DimitarPenef ()
Публикувано22.04.09 06:12



Ами компютрите са зад рутер и имат само вътрешни IP-та. Така че засега остава моята програмка. Сложил съм на компютрите scheduled task- a да праща по няколко имейла в денонощието ... Само си преглеждам пощата.



Тема Re: Програмка за известяваненови [re: DimitarPenef]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано22.04.09 09:07



TeamViewer. Доста полезна програмка, особено ако можеш да ги събуждаш и по мрежата.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Програмка за известяваненови [re: DimitarPenef]  
Автор Чo :) (търси Дипл. раб)
Публикувано22.04.09 09:36



Слогаш програмата за проверка на някой от сървърите вътре.
Дори на всеки може да сложиш да ти проверява другия и да получаваш събитие (mail, sms или mail2sms) само при загуба на връзката, не да си провереряваш mail-а на няколко часа дали си получил всичкия спам.

Друг вариант е да ги вържеш във VPN и с домашнията ти, примерно с едно безплатно решение е Hamachi и да си пуснеш най-обикновен ping -t ip за всеки сървър, по едно малко dos прозорче.




Тема Re: Програмка за известяваненови [re: Чo :)]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано22.04.09 09:50



тц. наличието на пинг не означава автоматично, че компютъра върши каквото е зададено да върши.

по-добре е на всяка машина да има следене дали нещо конкретно работи и ако работи - винаги да праща мейл. пропуснат мейл или мейл с грешка ще означава, че има ***някакъв*** проблем. ако работата е сериозна, проверката на мейл на всеки 1 час е нищо работа, още повече, всички нужни данни могат да се съберат в subject-a: ID на машината + ID на статуса + timestamp за откриване на проблеми с часовниците.

още по-добре би било (но не винаги е възможно) софтуерът, който се очаква да работи, да записва логове на друга машина от локалната мрежа и при липса на активност в лога - също да се праща съобщение.

hell storms, rush over the earth
bestial invasioooooooooooon


Тема Re: Програмка за известяваненови [re: Чo :)]  
Автор DimitarPenef ()
Публикувано22.04.09 11:36



Коя е "програмата за проверка" ?

Освен това - няма да стане по този начин... Ако спре тока - всички компютри "умират" ... е , след като юпиесите издъхнат. И няма как аз да знам , че това се е случило. Например през тези 4 дена почивка - ако през първия ден са угаснали. Два от тях биосите им не позволяват повторно включване , а домейн контролера се включва , но иска парола ... и тн.

Разбира се няма как постоянно да проверявам дали машините са онлайн. Хамачи не ми се слага , а и единия сървър е с Windows200Serwer и най-вероятно хамачито няма да работи. А и не искам да оставям денонощно отворено хамачи , което на всичко отгоре е тежко и тн.

Засега с моята програмка пускам по няколко имейли на през няколко часа през деня и ноща ... и през почивните дни и сутрин рано делник ще проверявам пощата. Друго засега не съм могъл да измисля.

10х



Тема Re: Програмка за известяваненови [re: DimitarPenef]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано22.04.09 13:16



виж дали UPS-ите имат софтуер с настройка за известяване при отпадане на захранването. при спиране на машината ще бъде добре да знаеш дали е било поради липса на ток.

проблем ще бъде ако при отпадане на захранването ти спира и интернета. ако сметнеш това за важно - може да жертваш един мобилен телефон, вързан към компютър и да се спамиш с SMS-и директно от чрез него. някога ползвахме gnokii за автоматизирано пращане на SMS-и през телефон на nokia, но това беше преди амнайсе години. не знам дали програмката все още се поддържа.

hell storms, rush over the earth
bestial invasioooooooooooon



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.