Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:10 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Skype оторизациянови  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано21.02.09 11:48



Някой има ли идея как стои въпросът с оторизацията на скайп? Пускам на някого и той почва да получава инфо дали съм онлайн. Това право има ли някакъв начин да се отнеме? Примерно ако го изтрия от контактите си той ще продължи ли да ме вижда кога съм онлайн? А също и допълнително инфо в профила ...

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Skype оторизациянови [re: Colombino]  
Автор letsgoback ()
Публикувано21.02.09 16:52



Трябва да тестваш, много лесно става! Един мобилен телефон и човек с който да се добавяте. По принцип изискването при скайпа е този, който те добавя да знае кой си и какъв си, какво искаш и за какво се бориш, иначе няма как да те добави. Като се има предвид и колко трудно става добавянето в списък, не са малко ядовете в случаите, когато пуснеш пълномощно, отсреща потребителя го няма, ти затваряш скайпа, отсреща се появява потребителят, после ти се появяваш и става така че и двамата да сте налиния, но въпреки всичко потребителят на който пращаш пълномощното не получава молбата!!!!

И така седиш в невидение! Струва ми се даже че трябва да правиш повторни опити наново да пуснеш пълномощно за оторизация, така че да издебнеш момента, когато и двамата сте онлайн! Ако единият не е, това може да означава че като излезеш и ти от програмата, (двамата офлайн) съобщението се загубва. Това ми е впечатлението, не съм сигурен. Може глупости да говоря, но практиката ми това показа. Ако някой знае друго - да ме поправи.



Тема Re: Skype оторизациянови [re: Colombino]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано21.02.09 20:13



Ако изтриеш човека от контактите си, той няма как да разбере дали си онлайн или офлайн, защото в неговият списък, срещу твоят ник ще има питанка и ще пише " Обмислящ пълномощно".



Тема Re: Skype оторизациянови [re: dama_spatia]  
Автор letsgoback ()
Публикувано21.02.09 22:01



А ти освен че си зеленоока, сигурно си и руса!

Познах, нали?! Значи, за да е обмислящ (да има въпросителна), отсрещният човек трябва да е блокирал абоната! Варианти на блокажа - с премахване от списъка и без премахване от списъка. Независимо как ще го премахне, отсреща потребителят ще разбере по въпросителният че няма връзка. А ти си седнала да ни обясняваш, че като не го блокираш, а просто го извадиш от списъка без да сте се блокирали, то този който е изваден няма да може да контактува с теб, защото имал бил въпросителен! Ти правиш ли разлика между блокиран и изваден от списъка! Ако го извадиш, отсреща въпреки всичко си те имат и при желание ще те намерят и ще се свържат с теб, за да разговарят. Това че ти си празниш списъка, проблемът си е твой.
Не говори по памет да залъгваш хората, а влагай логика!

Този скайп нещо много тъпо направен, не са го шлайфали, а би трябвало да е вече направен за толкова много време. Тъпото му е че никога не си знаеш статуса на пълномощното, това поне можеха да го направят умниците.

Редактирано от letsgoback на 21.02.09 22:05.



Тема Ето го отговора:нови [re: dama_spatia]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано21.02.09 22:18



Скайп оторизация, обяснение достигнато по емпиричен път. Не давам гаранции че съм прав.

1. Ако изтриеш някого от контактите си с това по никакъв начин не нарушаваш оторизацията и в двете посоки.

2. Ако блокираш някого с чекната опция за изтриване (другият случай ме мързи да го пробвам, ако някой не го мързи да тества и да каже), то той губи оторизация и тя остава изгубена и след изтриване от игнор листа ти. Ако решиш пак да го добавиш трябва да му изпратиш заявка за оторизация, но той не я получава, а добавянето става автоматично и той вече ти вижда статуса.

Та да обобщим: За да си вземеш обратно оторизацията от някого, го триеш от списъка си чрез игнор и после може да го махнеш спокойно и от игнор листа.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Skype оторизациянови [re: letsgoback]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано21.02.09 22:23



Мда, и на мен не ми върза дикиш тва изказване и проверих.
Интересно дали става така и на ICQ. Винаги съм мислел, че блокирането е само на ниво клиент - игнорираш входящи събития, ма може да се окаже като при скайпа - да отнема оторизацията. Ма тва нямам с кого да го тествам - нямам хора в ICQ, с които не ми пука за хисторито (щото то се губи при игнор там).

Между другото при триене на юзери в скайп не се губи хисторито (или поне не веднага).

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Skype оторизациянови [re: Colombino]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано21.02.09 23:44



Това за ICQ (дали си губи хисторито) може д азависи и от icq клиента, който ползваш. Може при различните клиенти да е различно.

Тествай го на себе си - никой не ти пречи да си пуснеш още един номер icq с друг клиент на същия комп, и да си пускаш съобщения между двата и да гледаш какво става с хисторита и оторизации.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Ето го отговора:нови [re: Colombino]  
Автор letsgoback ()
Публикувано21.02.09 23:52



Обобщението е просто: блокираш го без премахване от списък - запазваш си правото да го отблокираш по-късно. Ако блокираш с премахване от списъка - значи си го изгърмял и не желаеш по никакъв начин повече той да те притеснява, дори да иска оторизация и каквото и да е послание (все едно не съществува за теб). За да обновиш връзката, имаш право само ти да го помолиш. А на теб въпроса ти беше дали можеш да бъдеш некво си инкогнито, когато молиш за оторизация. Това според правилото на Скайп е недопустимо, това трябва да е специалитет на хакерите, но на практика няма заинтересовани да експериментират и да мъчат безсмислени чалъми.





Тема Re: Skype оторизациянови [re: walkman™]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано22.02.09 00:18



Оо, да, няма какво да го тествам - хисторито се пази на ниво клиент. Не се сетих, че може да направя експериментите с друг клиент и после да върна началното състояние без клиентът ми да разбере изобщо.

Тва с триенето на хисторито без предупреждение беше много неприятна изненада за мен когато игнорнах някого за пръв път. Не исках да си губя и хисторито, но 2003b го изтри мъжки без да се церемони с допълнителни въпроси.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Skype оторизациянови [re: Colombino]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано22.02.09 00:26



Да, и на мен ми се случи, само че беше още на ICQ99. Откакто смениха протокола и '99 стана неизползваем - за много малко ползвах ICQ2000. След това се преместих на Miranda, а сега - само и единствено QIP. Много ме кефи, че всичко си е при него, портативен е по идея.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.