Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:16 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема кодеци - проблемнови  
Автор nameOO1 ()
Публикувано03.02.09 17:05



Имам кодеци инсталирани на компа, но някои филми пак не тръгват - стоят замръзнали или пък звука е дебел, стържещ. Как да оправя нещата, кои кодеци да сложа, за да нямам проблем и има ли някакви по-специални настройки.
Благодаря.



Тема Re: кодеци - проблемнови [re: nameOO1]  
Автор Heykия (ентусиаст)
Публикувано03.02.09 18:01



1.изтрий всички кодеци дето имаш.
2.K-lite www.google.com и ще ги намериш

на мен когато нещо ново не върви - дърпам от нейде последните к-лайт и се оправя...

Дано и при тебе да е така.



Тема Re: кодеци - проблемнови [re: nameOO1]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано03.02.09 18:05



аз гледам всички без да имам кодеци. ползвам

и и плейват всичко, но:
1) mplayer няма да ти допадне.
2) веднъж случих да компютър, толкова осран с кодеци, че vlc вадеше черен екран. нямам обяснение защо, но след като махнахме всички се оправи.

остава да поекспериментираш.

hell storms, rush over the earth
bestial invasioooooooooooon


Тема Re: кодеци - проблемнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор pliasplias (непознат )
Публикувано03.02.09 18:52



Обяснението на това което описваш в трето изречение , го има на страниците към които си дал линк, като насока само ще кажа че има противоречие в твърденията ти от първо и второ изречение.



Тема Re: кодеци - проблемнови [re: pliasplias]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано03.02.09 20:45



ще изгладя ли противоречията ако конкретизирам, че не инсталирам отделно от обичайната инсталация на OS от нейния диск DirectShow кодеци и мога да гледам и слушам всичко, което до момента ми е попаднало, със синхронизирани аудио/видео/субтитри + DVD с менютата им, а то, всичкото, посочено по-горе, никак не е малко?

hell storms, rush over the earth
bestial invasioooooooooooon


Тема Re: кодеци - проблемнови [re: nameOO1]  
Автор valkurion (Фен)
Публикувано03.02.09 21:27



Jet Audio Player spored men.Toi mi vurshi chudesna rabota i otvaria pochti vsichki vidove formati

Adrenalinkite Iana i Jana FOREVER.


Тема Re: кодеци - проблемнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор pliasplias (непознат )
Публикувано03.02.09 22:30



VLC i Mplayer- инсталират покрай своята инсталация още по 20-30 кодека всеки(така че противоречието си остава , пък и това е обяснението на черния екран).





Тема Re: кодеци - проблемнови [re: pliasplias]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано04.02.09 10:46



mplayer нищо не инсталира. разархивира се и работи от мястото, където е разархивиран. има един архив с допълниделни DLL, които се разархивират в поддиректорията му, ако има нужда.

vlc нищо не инсталира (не че няма и инсталатор, но е излишен). разархивира се и работи от мястото, където е разархивиран.

и двата плеара не зависят от кодеци, окомплектовани от сульо и пульо. каквото и да има в техните поддиректории, то е част от плеара. отдавна минаха времената, в които една програма най-често се състоеше от един изпълним файл.

hell storms, rush over the earth
bestial invasioooooooooooon


Тема Re: кодеци - проблемнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор pliasplias (непознат )
Публикувано04.02.09 13:08



Още с появяването си mplayer беше рекламиран като оптимизиран КОМПЛЕКТ от плеер и кодеци към него( аз попаднах на него в един брой на PC world май беше 2002-2003- по онуй време бях на линукс та затова

) ,сега пак погледнах сайта на разработчиците и както гледам положението е както по онова време-независимо къде и под каква форма се съхраняват кодеците в крайна сметка те са на комптъра ти и са необходими на плеера за да работи коректно.
Ситуатцията с VLC e същата - ако го инсталираш на компютър със вече инсталиран пакет кодеци може да видиш доста интересни съобщения касаещи инсталирането именно на идващите с VLC кодеци. А ако ползваш портабле варианта на случаен комп. може даполучиш черен екран докато звука си върви (от това което си написал мисля че ползваш точно такава- ).
Та затова и казах че има противоречие - твърдиш че на машината ти няма кодеци докато авторите и на двата споменати пакета упорито работят за легалното вкарване на нови кодеци в техните продукти- за справка просто погледни в папката на VLC-app-vlc-news.



Тема Re: кодеци - проблемнови [re: pliasplias]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано04.02.09 23:00



Разликата е, че и двата плеъра си имат кодеци, но не ги инсталират в системата, а си ги държат "за собствено ползване". Така не пречат на други програми и избягват конфликти.

Аз досега именно с vlc си гледам, и не съм имал никакви проблеми.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.