Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:59 27.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: фОНЕТИЧНИЯ РОДЕН......нови [re: DimitarPenef]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано04.02.09 12:23



> "опита показва че навсякъде /където могат да си го ползват :) / ПОЛЗВАТ ФЛЕКСТАЙП !"

това не е вярно. опитът показва, че много хора, които могат да си позволят флекстъпе не го ползват въобще, а ползват кирилицата, която си върви с windows + една самостоятелна DLL-ка за фонетична подредба.

будалите, които даваш за пример, че ползват флекстъпе (че даже са го и платили), го ползват, защото са свикнали да го виждат инсталиран или защото някой квартален разбирач ги е излъгал, че без флекстъпе няма фонетика.

hell storms, rush over the earth
bestial invasioooooooooooon


Тема Re: фОНЕТИЧНИЯ РОДЕН......нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор DimitarPenef ()
Публикувано04.02.09 15:03



будалите, които даваш за пример, че ползват флекстъпе ...

Луд Пръч ... фен съм ти , но тук мненията ни мноооого се разминават! Не можеш да наречеш будали десетките скромни административни работници с които сега работя. И още доста по толкова с които съм работил. Сменил съм поне четири фирми ... и само в последната и то наскоро /заради законодателството/ минават на ОпенОфис и всички такива безплатни програми. Частично. Още има компютри които са си със стария софт вкл. Флекса.
По същия начин не можеш да наречеш будали хората които предпочитат КокаКола , например. Както имаше такова изявление наколко поста по-нагоре.
Ще повторя специално за тебе - случки всеки може да разказва. Но доказателства малко могат да се приведат като ЗА , така и - ПРОТИВ единия метод или другия метод. Ако си направиш труда да прочетеш отново моя постинг тук най-отгоре аз казвам просто един глаз "за" и нищо повече. Не искам да влизам в полемика - резултатът е ясен! Много яростна критика - и много офисни и домашни компютри ползващи тази малка и лесна за употреба въпреки яроста на всички ентусиасти.
В мен остава само един неизяснен въпрос - защо ручаТе жабетата?



Тема Re: фОНЕТИЧНИЯ РОДЕН......нови [re: Colombino]  
Автор naki (Power User)
Публикувано04.02.09 16:03



За руските букви, ползвам Charmap.




Тема Re: фОНЕТИЧНИЯ РОДЕН......нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор naki (Power User)
Публикувано04.02.09 16:06



И къде във БЪЛГАРСКОТО БДС има РУСКИ букви?




Тема Re: фОНЕТИЧНИЯ РОДЕН......нови [re: DimitarPenef]  
Автор naki (Power User)
Публикувано04.02.09 16:15



FlexType е като на магаре вестник. В никакъв случай НЕ ТРЯБВА да се ползва. И да, хората които го ползват СА будали и пълни абдали...
Единствения смисъл е на Win95 и Win 3.x!




Тема Re: фОНЕТИЧНИЯ РОДЕН......нови [re: naki]  
Автор pliasplias (непознат )
Публикувано04.02.09 17:48



Аз съм почнал да пиша още на пишеща машина та си ползвам БДС, но доколкото си спомням и Майкрософт а и още куп разработчици по времето още на win 3.x имаха средства за пренареждане на клавиатурата както ти харесва, за езици различни от американски просто трябвяше да избереш при инсталацията "enhanced" клавиатура, айретен че същото го има и в офис пакетите им. kernel toys,key tweak и други такива доколкото ги помня де.
Накратко флекс тайп и при най ранните версии не беше ''жизнено'' необходим-просто спасение за по-мързеливите.



Тема Re: фОНЕТИЧНИЯ РОДЕН......нови [re: naki]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано04.02.09 18:57



Епа виж си клавиатурата (търся си клавиатура без БДС, никъде няма) - на V и на Q + шифт. Само не се сещам как се пише главна буква, сигурно с CAPS.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: фОНЕТИЧНИЯ РОДЕН......нови [re: pliasplias]  
Автор naki (Power User)
Публикувано04.02.09 20:39



Клавиатурата да, но за Win3.1 на екрана НЕ излизаше кирилица БЕЗ FlexType.
Win95 може би OSR2.5 (не съм баш сигурен как се казва) може и да не иска FlexType, но некои версии си искат...




Тема Re: фОНЕТИЧНИЯ РОДЕН......нови [re: naki]  
Автор pliasplias (непознат )
Публикувано04.02.09 21:40



Насила купен win 3.11. standart edition след инсталация на language pack от Microsoft работеше нормално. Инсталирането на езиковия пакет се наложи щот един умник(като всеки началник) ми прати да му оправям текстове за които държеше да се отварят с интернет експлорер. До тоя момент си пишех на word 6 спокойно на кирилица. Около 93 година работех в Тайван та каквото ми е трябвало като софтуер ,поради липса на авери говорещи на подходящ език,съм го купувал можеби това е причината да не съм срещал тоя проблем с визуализацията на кирилицата. По руските BBS-и от онова време доста говореха за проблеми с кирилизацията- но се оказа кьорфишек - за 3.X майкрософт продаваха споменатия language pack а за win95 допълнително инсталиране на Multilanguage support оправяше кирилизацията(стар човек съм но неща за които съм плащал помня кат слон).


p.s.За нормалната работа с кирилица е необходима клавиатура с 102 бутона-иначе уиндоса просто ще откаже да сложи допълнителния език и съответстващата му клавиатурна подредба. Ако локализираш уиндоса то той по подразбиране слага подходящата за локализацията клавиатура. Та ми хрумна че е възможно да не са се виждали нашенските букви просто защото инсталираната ти клавиатурата е била 101 бутона, т.е. тази която се качва по подразбиране -и съответно флекс тайпа променя системните кодови таблици за да се вмести в американската клаавиатура.Просто предположение не твърдя че е ебило така.

Редактирано от pliasplias на 04.02.09 22:04.



Тема Re: фОНЕТИЧНИЯ РОДЕН......нови [re: DimitarPenef]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано04.02.09 23:11



Извинявай, но "десетките скромни административни работници с които сега работя" обикновено на комп. тема са абсолютни невежи. И вярват на първия, дето им наговори куп наукообразни измислици. Важното е да говориш бързо, убедително, и да ползваш куп непознати термини - будалите се шашкат и прехласват.



А идиотизма флекстъп... си е идиотизъм. Също както и това - да превключваш клавиатурите само с един клавиш. Дори когато (отдавна) съм ползвал идиотското недоразумение (), никога не съм изпадал чак дотам - да ползвам превключване с един клавиш...

А ти, като си толкоз умен защитник на идиотското недоразумение - вземи разгледай какво прави, къде се бърка и какво оплита при инсталацията си. И (може би) ще разбереш защо е толкова идиотско недоразумение. Аз мислех като теб навремето... дори доста време, след като попаднах на сайта на Инжинера.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.