Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:28 27.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Неизвестен флаш  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано12.01.09 15:29



Може би тук не е най-правилното място, но все пак да попитам - когато зареждам yahoo.com, а и някои други сайтове, виждам, че има малък невидим swf файл. При мен стои точно под YAHOO, а го виждам, понеже си блокирам флаша. Някой има ли представа за какво служи?

Редактирано от Изyмeн на 12.01.09 15:31.



Тема Re: Неизвестен флашнови [re: Изyмeн]  
Автор letsgoback ()
Публикувано14.01.09 00:14



Под YAHOO няма никакъв флаш! Нещо си се объркал!


А и сигурен ли си че не гледаш някоя джава?

Редактирано от letsgoback на 14.01.09 00:14.



Тема Re: Неизвестен флашнови [re: letsgoback]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано14.01.09 16:57



k-meleon, блокирал съм флаша. Там, където има флаш ми показва. Много полезно срещу реклами.



Най-важното е невидимо за очите.

Тема Re: Неизвестен флашнови [re: Изyмeн]  
Автор letsgoback ()
Публикувано14.01.09 22:31



Ами на мен catchera ми показваше два флаша, единият от които е празен, няма визуализация, същото име е, а ти го наричаш "невидим". Не съм стигал чак до там, че да си блокирам забавните флашове като теб, но ако трябва да се лиша използвам

на , който с един клик на иконката в състем трея го спира или обратно - го пуска. Преди си бях приготвил две регчета за тази цел, но е много бабешки методът с кубчетата. Все пак, какво се вълнуваш с този флаш? Може да е нещо от структората на сайта, знаеш че има сайтове, които се изграждат във флаш. Тук не намерих полето на флашът, но не е предмет за нищене. Най добре да питаш в по-опустелите форуми за правене на сайтове, PHP, HTML,.... знам ли...

Редактирано от letsgoback на 14.01.09 22:33.



Тема Re: Неизвестен флашнови [re: letsgoback]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано14.01.09 22:50



Ако бяха само забавни - нямаше да го пускам. Иначе предпочитам да не гледам твърде много реклами, които освен процесорна мощност ми отнемат и голяма част от вниманието. В повечето сайтове флашовете са предимно реклами, а ако искам да видя някой - просто кликам върху него. Случвало се е по-голямата част от сайта да е зает от реклами във флаш. Предпочитам да не ги гледам. Не много отдавна един от флашовете в дира ми товареше процесора на 100%.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Неизвестен флашнови [re: Изyмeн]  
Автор letsgoback ()
Публикувано16.01.09 14:28



Това животно, хамелеона, може ли сам да блокира или иска плъгин за целта? Не че е от значение, но ако няма опцията няма да ми се хареса.



Тема Re: Неизвестен флашнови [re: letsgoback]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано16.01.09 15:13



Сам си ги блокира. Всъщност може почти всичко, от няколко години го ползвам и последните версии са все по-добри. Първоначално го ползвах, понеже бях с много стар компютър, а само той вървеше прилично на него. Не е съвсем подходящ за начинаещи, но за сметка на това дава възможност за много настройки. Под виста прави някои дребни проблеми, като например блокира при отваряне на много табове. При намаляне на максималния им размер броят се увеличава. В следващата версия би трябвало да решат проблема. Освен това някои менюта не са активни, та ми се наложи да променям директно един файл за да не ме прехвърля директно на новия отворен таб. С виста препоръчвам инсталирането му не в program files, тъй като вистата не обича да се рови много там. Спазвам това правило и за другите програми. В момента ми яде 56 мегабайта памет при 4 отворени страници.





Най-важното е невидимо за очите.


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.