Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:32 21.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема The Journal - serialнови  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано06.01.09 00:19



Изтеглих си една страхотна програмка за водене на дневник, записки и т.н.
Казва се The Journal 4.1.0.253.

Преди да я дръпна, останах с впечатлението, че е freeware.
Оказа се, че е shareware.

Остават ми още 45 дни да я ползвам, а:

- се влюбих в нея;
- не мога да намеря сериал.

Можете ли да ми помогнете.





Тема Re: The Journal - serialнови [re: Jennifer:)]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано06.01.09 22:35



1. Не се влюбвай в програми.

2. Влюбвай се в готини пичове.

3.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: The Journal - serial [re: walkman™]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано07.01.09 23:44



Ауууууууууууу, страааааааашен си! Много, много, много ти благодаря!
Стана!
Ура! Ура! Ура!

Сега вече ще пиша: "Мило дневниче, влюбих се в Х готини пича".
Това беше шегичка, не съм такъв човек!



Тема Re: The Journal - serialнови [re: Jennifer:)]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано08.01.09 00:06



Хм... хвана те страх, а?



Чак пък толкова страшен...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: The Journal - serialнови [re: walkman™]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано11.01.09 11:36



Не, не, не ме е страх!



Мъчи ме един въпрос. Сигурно не е точно за тук, но какво да направя, като в моите представи вие сте хора, които разбирате И от това.
Аз ще си попитам, вие ако знаете, моля кажете ми.
Не ми се ходи в друг клуб. Харесвам си вас.

Искам да си задам уолпепйпър на GSM.
ОБАЧЕ
Искам уолпейпърът да заема 100% екрана и ВЪРХУ него да излизат надписите "меню" и т.н.
Някои снимки, но са много малко такива, застават точно както ги искам.
Повечето застават като снимка, а отгоре и отдолу се образува една тъмна лента, в която пише датата, часът, "меню", указател.

Сигурно ще кажете, че е въпрос на резолюция. Обаче не откривам много общо между тези, които стават и тези, които не стават.

Ето резолюцията на тези, които заемат 100%:
370X511
255x294
300X376
300x386
240X320

Тези, които застават в средата на екрана и се образуват линии отгоре и отдолу:
403x359
318x259
176X220
748x594
162X216



Тема Re: The Journal - serialнови [re: Jennifer:)]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано11.01.09 11:47



За съжаление, нямам идея. Аз уолпейпъри не ползвам по дефиниция - нито на компа, нито на телефон. То на тези екранченца на телефоните и без това едва се чете, ако сложа и това - нищо няма да виждам. В крайна сметка, резервни очи няма.



Изобщо, може да прозвучи еретично за някои, но аз бих предпочел телефон с монохромен дисплей. Поради споменатата липса (засега) на резервни очи. За съжаление, май вече никой не произвежда такива. Да не говорим за хората с влошено зрение - болни, възрастни... За тях цветния дисплей е живо мъчение.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: The Journal - serialнови [re: walkman™]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано11.01.09 13:46



Сигурно си прав, но когато си сложа на дисплея напр. една красива картина като ето тази, вече имам съвсем друго отношение към телефона си, към позвъняващите и т.н.






Тема Re: The Journal - serialнови [re: Jennifer:)]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано11.01.09 13:59



>>> Сигурно си прав

Тцъ. Седнал съм. Ако имах лаптоп, вероятно щях да съм (полу)легнал.



Телефона е само инструмент за разговори от разстояние. Ако ползвам чук, ще ми е все едно, колко красиво е оцветена и/или резбована дръжката му. Все същата работа ще върши. И когато свърша текущата работа с него - ще го прибера при другите инструменти. Няма да седя и да съзерцавам въпросната дръжка.

А отношението... Хм... Към позвъняващите отношението ми зависи от тях самите, и в никакъв случай от инструмента, който осъществява разговора. В крайна сметка - за отношението е важен човекът отсреща, а не начинът за връзка.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: The Journal - serialнови [re: Jennifer:)]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано11.01.09 14:32



Ами зависи от телефона...при някои има опция как да се показва (до цял екран, реален размер), при други - не и трябва да му вкарваш картинката (анимацията) с точната резолюция на екрана.
От изписаните резолюции подозирам, само подозирам, че екрана ти е с 240х320 и пр някои резолюции съотношението позволява свиване без загуба, а при друго - не...зависи от съотношенията им.
Нещо подобно като при гледане на 16:9 на 4:3 телевизор.
А, освен това - при някои телефони служебните надписи са със запазени ленти и фона не може да ги покрие, а при други - може.
Например при моя СЕ 770 горната лента със символи (обхват, батерия и т.н.) и долната служебна (смарт-бутоните) са недостижими, а над долната има още една, служебна по желание на потребителя (час, дата, аларма) и тя е в/у фона и е добре да се сложат едноцветни ленти за да се вижда изписаното, което е кофти при смяна на фона - нови.
При Моторолата ми обаче картинката за фон не може да закрие и системните, и потребителските ленти, но пък може да се сложи всякаква и от менюто да се центрира, разтегне или свие до 240х320.
Впрочем същото е при видеоплеърите на двата телефона.



Тема Re: The Journal - serialнови [re: walkman™]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано11.01.09 21:13



Ужас! walkman, ти обезсмисли труда на всички хора на изкуството, разкрасяването и т.н.
Не бъди толкова краен! Винаги е по-приятно, когато Нещо-то или Някоя-та освен полезни, са и красиви.
Не е ли така?






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.