Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:50 25.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Интернет скорост и skype  
Автор ragazzo (непознат )
Публикувано25.12.08 12:55



Понякога skype-а работи добре, но се случва разговорът да се накъсва или дори да не може да се осъществи. С ЛАН интернет съм. Как мога да си проверя каква ми е скоростта на интернета в даден момент.Програмка или по друг начин... Има ли значение и скоростта на човека с който говоря.
И още нещо каква и мин. необходима скорост за нормален разговор.
Весели празници





Тема Re: Интернет скорост и skypeнови [re: ragazzo]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано25.12.08 14:19



За проверка на скоростта - например

.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Интернет скорост и skypeнови [re: ragazzo]  
Автор Heykия (ентусиаст)
Публикувано25.12.08 18:42



Тва НЕТ-а е кат един водопровод... Връзката между тебе и оня отсреща се осъществява през доста рутера . Скоростта между всеки две връзки може да е различна /има 2 скорости - download и upload , нали знаш?/. Та както казах - тва е кат водопровода : Напр. ако са 3 връзки:
1.От тебе до 1 рутер - еййййй такваз голема скорост. Демек - широоока тръба
2.От него до следващия - ей такваз мъничка тръбичка - кат пипета.
3.От там до френда ти - пак широка тръба.

И ти тестваш твойта скорост до 1 комп - перфект. И он - перфект. Пък работата не стаа маа му! - Те малката тръбичка по средата - нейната мама ....!



Тема Re: Интернет скорост и skypeнови [re: Heykия]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано25.12.08 20:18



Е, и освен това - никой никъде не е казал, че връзката между комп А и комп Б ще става винаги по едни и същи тръби...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Интернет скорост и skypeнови [re: walkman™]  
Автор Heykия (ентусиаст)
Публикувано26.12.08 16:02



Опитах се да обясня , че скоростта между два компа може да е много различна. Обясних го така както го обяснявам на моите предклавиатурни, когато ме питат защо отоотз (оли онзи) сайт се точи бавно, пък от другия - бързо. Та нали и на Скайпа му требе скорост да закара думите (па и образа ако си с камера) от единио телевизор на другио....

Съжалявам ако съм накърнил с нещо достойнсвото на некой с моите обяснения. Ади, че ме заболеха ръцете да говорим.

Весела коледа



Тема Re: Интернет скорост и skypeнови [re: Heykия]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано26.12.08 18:09



Е, не.... обяснението си е много точно. Аз само го допълвам - няма гаранция, че връзката между две точки винаги минава по един и същ път. Тоест - ако сега има бърза връзка с някой сайт, няма гаранция, че след час връзката няма да е вече доста по-бавна. Или обратно. Зависи кога през кое място се прехвърля.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.