Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:03 24.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Антивируснанови [re: rлyпaв юзъp]  
Авторms (Нерегистриран)
Публикувано10.12.08 18:03



1. Не е необходимо да рестартираш. Ползвай log off.
2. Ползвай run as
3. Ако компа ти иска да инсталира неще прес 5 минути, или компа ти е въшлясал, или ти си нямаш работа и се чудиш какъв боклук да инсталираш
4. Какво е autorun и как се маха го пише в Гугъл.



Тема Re: Антивируснанови [re: ms]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано10.12.08 18:25



> "1. Не е необходимо да рестартираш. Ползвай log off."

щото пак ще има недоразбрали: logoff и след това switch user

hell storms, rush over the earth
bestial invasioooooooooooon


Тема Re: Антивируснанови [re: walkman™]  
Автор letsgoback ()
Публикувано26.12.08 01:34



Хаха! Аваста ми хвана вирус на флашката при боцкането в компа! Малко предистория. Скрити файлове не бях ги визирал да се виждат. Направи ми впечатление, че с OPEN не се отваря флашката, а само с EXPLORE. Не бях наясно много с нуждите за тези флашки, та след известно ползване забелязах във флашката че се бе появила вече една папка с цифри. Това си помислих че е от опити ми с програма, при някакви сканирания на този дял на флашката. Мина време изтрих го. Бях носил флашката на една умница, да ми принтира документ. Предупредих я как да я изключи, тя взе да цъка многократно през разни опции, а аз знам че става напряко с един клик върху таскбара, само дето ме бави, не стига че закъснявах за тролея за работа, ами ме убеждаваше през цялото време как дълго работела и само така се изключва по този начин флашка!!! Накрая ме вбеси, че направо я извади без да е затворила документите, май даже й трябваше unlocker. Както и да е! Убеден бях че не съм единственият дето идва и боцка туй онуй в компа й нескопосен. Мина време, кво гледам. В ауторъна се появи още една папка, ама не на български, а на английскии "да се отвори папката на флашката за разглеждане". Във флашката имаше рециклер, ауторън, и даже един рециклебин...!!!

Брях, то станало като система! Мина кво мина, точно като отидох в един приятел да му сложа някоя друга игра с тази флашка, щом боднах флашката на моят комп - ХОП! printer.exe Win32:vb-cub [trj]
Изтрих го. Отворих ауторъна да зърна там кво още трябва да има, четеше се нещо ise32.exe. То може да не е от значение, може и грешка да е, фалшива тревога. Но важното е че Аваста се погриши при боцването да фиксира веднага новоизлюпилият се вирус, който с очите си го видях вътре в нея! А там работа нямаше! Изтрих и всички рециклери, бинчета и рънчета. Бре изтриха се! Боцнах наново, ами няма нищо, всичко бачка по старому. Как мислите, дребна риба, а?

Мъчих се и за Win32:vb-cub да чета в гугъла, ми той горкия нищичко не чувал, само апдейто на антовирусните и толкоз. Никакви обяснения!

Редактирано от letsgoback на 26.12.08 01:39.



Тема Re: Антивируснанови [re: letsgoback]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано26.12.08 01:42



Същата гад, описана по-горе. Сменя с иимето, размера, но същността си остава. И начина на разпространение.

Е, аз заради това съм си сложил на всички флашки по един файл Atorun.inf, който не прави нищо друго, освен да назначава икона на устройството. И ако погледна в My Computer и видя флашка без икона - значи най-вероятно е нахапана от гадта...

За съжаление, вече не правят флашки с ключенце за забрана на записа.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема флашканови [re: walkman™]  
Автор letsgoback ()
Публикувано26.12.08 17:57



Ммммм! Това, което сега описа, страшно ме заинтригува! Номера с ауторъна и иконката е много хитър...! Ще взема и аз да го използвам!


А това, дето си правил забрана за запис върху флашката - много те моля да ме светнеш как да го сторя...! Но така, че когато искам пак да пиша върху нея да мога да разреша да правя запис. Нали правилно те разбрах?
Благодаря за което... предварително..



Тема Re: флашканови [re: letsgoback]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано26.12.08 18:07



Ами разбрал си, но не съвсем точно. Навремето имаше флашки (ама последната такава, която видях, беше 512МБ), които имаха ключенце за забрана на записа. Отстрани на корпуса беше, малко плъзгащо ключенце... В едната посока - флашката е read/write, в другата - read only. И никой вирус няма шансове...



Но от години не съм виждал такива...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Антивируснанови [re: walkman™]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано26.12.08 18:07



затова на твоя компютър забранявай autorun тъпните и подобни гадове няма да ти се прикачат сами. който се кефи на autorun да се оправя с каквито други методи иска.

hell storms, rush over the earth
bestial invasioooooooooooon


Тема Re: Антивируснанови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано26.12.08 18:26



Autorun забранявам не само на моя комп, а и на (почти) всички, на които слагам виндовс. Включвам го само по изрично искане на meatware, и с уговорката, че си носи сам(а) последствията.



Но въпреки всичко - autorun.inf дори и при изключена функция - дава иконка на устройството. Като във файла остава само реда icon=.... без реда какво да се стартира. Като най-често иконката е някоя от наличните във виндовса.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Антивируснанови [re: ms]  
Автор kилиkaндзep (зелен)
Публикувано27.12.08 09:55



gogo и четене? да-да.



Тема Re: Антивируснанови [re: letsgoback]  
Автор naki (Power User)
Публикувано01.01.09 05:32



В наше село - идентичен случай.
Познат слага флашка днеска, AVG Free 8 веднага изрева за вирус.

desktop.dll в основната директория. Няма Open като се опиташ. Само Explore. При опит за Explore, реве че лиспва desktop.dll (AVG веч го изтри).

Отидох със Windows Explorer, така го отвори (по принцип ползвам само My Computer, така съм свикнал). И гледам, autorun.inf в основната папка... В него, пише rundll32.exe desktop.dll.


Явно AVG не се сетил да махне INF файла. Изтрих го ръчно и всичко заспа.
Човека каза, не може да има вирус, проверил съм го с AVG Pro (платен)...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.