Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:56 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Прединсталирана Vista / разделяне на диска  
Авторлaптoп юзъp (Нерегистриран)
Публикувано17.11.08 22:43



Купих си лаптоп с предварително инсталирана Windows Vista, на който имаше една програма за еднократно създаване на дискове за възстановяване на системата. Не знам защо се юрнах веднага да ги запиша - после прочетох в указанията че backup-ът може да се прави и от харддиска - има си отделен дял. Проблемът е че дискът е разделен само на два дяла - единият е този, служещ за възстановяване на системата - 10 гигабайта, и всичко друго е едно. Windows-ът и информацията ми са на един дял, и ако някой ден се наложи да използвам този диск за да си възстановя Windows-а, ще трябва да си затрия информацията. А пък ако разделя диска, няма да мога да използвам диска за възстановяване, тоест ще си остана без Windows. Какво да направя?

Между другото с каква програма може да си разделя харда?



Тема Re: Прединсталирана Vista / разделяне на дисканови [re: лaптoп юзъp]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано17.11.08 22:53



Разделянето... Partition magic 8.05, Acronis disk director.... и други. И по-добре си направи собствен имидж за възстановяване, не разчитай на онзи, дето са ти дали. Е, не го и затривай, де.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Прединсталирана Vista / разделяне на дисканови [re: лaптoп юзъp]  
Автор naki (Power User)
Публикувано17.11.08 23:05



Няма нужда от програма, Виста може да разделя/преоразмерява дялове сама.




Тема Re: Прединсталирана Vista / разделяне на дисканови [re: naki]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано18.11.08 01:26



Абе не знам защо, ама аз повече си се доверявам на други програми...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Прединсталирана Vista / разделяне на дисканови [re: walkman™]  
Авторлaптoп юзep (Нерегистриран)
Публикувано25.11.08 12:37



Купих си лаптоп с предварително инсталирана Windows Vista, на който имаше една програма за еднократно създаване на дискове за възстановяване на системата. Не знам защо се юрнах веднага да ги запиша - после прочетох в указанията че backup-ът може да се прави и от харддиска - има си отделен дял. Проблемът е че дискът е разделен само на два дяла - единият е този, служещ за възстановяване на системата - 10 гигабайта, и всичко друго е едно. Windows-ът и информацията ми са на един дял, и ако някой ден се наложи да използвам този диск за да си възстановя Windows-а, ще трябва да си затрия информацията. А пък ако разделя диска, няма да мога да използвам диска за възстановяване, тоест ще си остана без Windows. Какво да направя?

Ако разделя харда, независимо с какво, ще мога ли после да си използвам дисковете за възстановяване? Това ме интересува. Или ще трябва да си купувам Windows.

В книжката на един приятел (той е със Sony, аз с Compaq) пише че дисковете са необходими точно в случай че се разделя хардът - или по-точно че ако хардът се раздели не може да се прави back-up от въпросния дял, затова трябват тези дискове. Значи ли това че може да си разделя харда? И в такъв случай трябва ли да запазя онзи дял? Windows-ът не е на него, въпреки че е "дял за възстановяване".

И трябва ли да си запиша информацията преди да разделям, или просто намалявам дяла с информацията и от неформатираното пространство си създавам нов, както съм правил едно време като си играех със SuSE (говоря за програмата за разделяне на Vista - защо да не я използвам?)



Тема Re: Прединсталирана Vista / разделяне на дисканови [re: лaптoп юзep]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано25.11.08 23:49



Виж, не знам как се справя кистата с тия неща; аз си ползвам Hiren's BootCD - там има програми за управление на дяловете по диска, за резервно копиране... Може кистата да ги прави и по-добре, но... въпрос на навик е - свикнал съм си така.

Аз бих си направил имидж от чистата инсталация, например с Norton Ghost, и после ще си цепя диска, както ми харесва. За такова преоразмеряване )да свиеш единия дял, и в свободното място да направиш друг) навсякъде препоръчват по-напред за си запазиш всички данни. Но аз съм го правил поне 20-тина пъти, и не ми се е случвало да имам проблем. Наистина, всичко да е на един дял е... меко казано тъпо. Но явно така им е по-лесно във фабриките.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Прединсталирана Vista / разделяне на дисканови [re: walkman™]  
Авторms (Нерегистриран)
Публикувано26.11.08 22:03



всъщност не е, особено ако знаеш, че виста, за разлика от хр, запазва старите профили при преинсталация.



Тема Re: Прединсталирана Vista / разделяне на дисканови [re: ms]  
Автор Hinko (Учащ...)
Публикувано27.11.08 09:28



Бъркаш, ms!!!

Не съвсем, но...
Случи ми се при преинсталиране на ХР да не мога да сложа стария си ник като администратор. Приемаше всякаква промяна на поне една буква от името, но целия - НЕ!
Какво ли не правих - не ставаше, докато не преформатирах диска и изтрих онези служебни 8Мб в ъгълчето (дето не влизат в сметката) с помощта на добрия стар PCTools. Явно чичко Гейтс си къта там някаква служебна информация за отминалите времена...

(Почти) всичко за пещерите -

Тема Re: Прединсталирана Vista / разделяне на дисканови [re: ms]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано27.11.08 11:35



Имаш предвид ако инсталираш Виста върху Виста ли?


Никога не бих го направил. А и си има Windows Easy Transfer за запазване на профили с някакъв аналог в ХР. Макар че го използвам единствено за запазване на настройките на Офис 2007, след като разкараха чудесния инструмент, вървящ с предишната версия.



Тема Re: Прединсталирана Vista / разделяне на дисканови [re: Hinko]  
Авторms (Нерегистриран)
Публикувано27.11.08 21:28



Сладур! Някоя друга теория за конспирацията???

1. Не съм коментирал какво и как се случва в и с ХР
2. Тия конспиративни 8 МБ са заделени за конвертиране към динамичен диск, но ти надали знаеш какво е това.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.