Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:24 21.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Грешка в AVI - на какво се дължи?нови  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано01.11.08 16:12



Свалих един епизод на "Господари на Ефира" от замундата. Всеки опит обаче за конверт към FLV е неуспешен! Дори използвах директно качване към сайтове от сорта YouTube, за да ми го конвертират, стана така че съобщението след аплода е: "Не е намерен видео файл".

Това нещо не е нормално! Грешката, която ми дава Total Video Converter е тази на снимката! Как да го преведа това?! Има ли начин да се поправи нещо, да се разбере къде е проблемът?




Тема Re: Грешка в AVI - на какво се дължи?нови [re: gogo]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано02.11.08 12:57



Какво казва Дъба, когато му го подадеш това ави?



Тема Re: Грешка в AVI - на какво се дължи?нови [re: Cтepн™]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано03.11.08 16:54



Когато му подам всичко е отлично! И нищо не ми казва! Зарежда за стотна от секундата и си бачка! Направих скан на unreadable frames - завърши го и нищо не докладва! Значи са наред. Предполагам искаш да погледнеш инфото на видеото. Прилагам го на снимката. Ако искаш Стерн, мога да клъцна някой откъс и да ти го дам, да тестваш видеото.

Аз съм впечатлен че плъзват такива странни AVI-та! Да ти пусна ли откъс?



Тема Забравих СНИМКАТА! [re: gogo]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано03.11.08 16:55







Тема Re: Забравих СНИМКАТА!нови [re: gogo]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.11.08 18:36



качи някъде 1-2 мин. да погледна.
На снимката всичко изглежда ОК.

Преди седмица свалих 1 дивекс, който рапортуваше, че всичко му е стандартно, но не ми тръгна на компа - WMP, MP Classic, WinAmp, Power DVD - никъде. Само аудиото тръгва и ми пищи, че няма кодеци за видеото, а то си беше съвсем стандартен XviD.
За майтап го метнах на CD-RW и на плеъра се извъртя без никакъв проблем, включ. субс. Пуснах СД-то на компа, също и на компа на детето (тя е с цяла колекция плеъри) - не ще и не ще.
Щях да го нищя, ама ме домързя, пък и на домашното ДВД нали тръгна.



Тема Re: Забравих СНИМКАТА!нови [re: Cтepн™]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано04.11.08 14:11



Твоят случай е още по-странен от моя тук! Дано имаш познати да го анализират и открият къде е грешката. Значи, пак ти напомням - не може да се получи конверт в (.FLV)





Тема Re: Забравих СНИМКАТА!нови [re: gogo]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано04.11.08 16:10



къде трябва да даде грешка? щото го енкоднах с няколко битрейта и грешки не видях:

ffmpeg -i gogo-test.avi -ar 22050 -b 200k gogo-22050x200kbps.flv
5190379 bytes

ffmpeg -i gogo-test.avi -ar 22050 -b 400k gogo-22050x400kbps.flv
5710453 bytes

ffmpeg -i gogo-test.avi -ar 22050 -b 600k gogo-22050x600kbps.flv
7845598 bytes

ffmpeg -i gogo-test.avi -ar 22050 -b 800k gogo-22050x800kbps.flv
10066490 bytes

ffmpeg -i gogo-test.avi -ar 22050 -sameq gogo-22050xsameq.flv
48376101 bytes

the оригиналът е:
16983930 bytes

hell storms, rush over the earth
bestial invasioooooooooooon


Тема Re: Забравих СНИМКАТА!нови [re: gogo]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.11.08 18:20



Що за сайт е това? Трябваше да пусна Сафарито за да тръгне доунлоуда.

Така, ави-то ти е перфектно, всичко си му е наред.
Точно във FLV няма как да пробвам щото нямам конвертор, но за 0 време го обърнах в 3gpp и в мпег2.
Значи проблем със сорса нямаш; търси го в конвертера...някоя настройка или плъгинче за flv.



Тема Re: Забравих СНИМКАТА!нови [re: Cтepн™]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано04.11.08 22:33



Офффф, правих опити да кача на сайт или да използвам Total Video Converter! Сега като прочетох отзивите ви, направих пореден опит за качване и........... сработи! Явно компютъра е бил зациклил нещо със сайта. Остава да погледна конвертора, мъчих го и не успява да сработи. Настройките давам на "original", и на "auto", като за видео кодек освен "auto" опитах кодек, където пишеше "FLV". Значи кодек под това име имаше. И въпреки това пак е същата грешка като в първият ми пост.

Не иска и това е!





Тема Re: Забравих СНИМКАТА!нови [re: gogo]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано04.11.08 23:04



ами ползвай нещо друго за конвертване, щом е тъй.

hell storms, rush over the earth
bestial invasioooooooooooon



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.