Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:22 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Програма за промяна на IP адрес ?нови  
Авторguido (Нерегистриран)
Публикувано21.10.08 10:57



Здравейте, искам да променя IP адреса на моя компютър. Някой може ли да ми каже такава програма с която да го направя?
Благодаря предварително!



Тема Re: Програма за промяна на IP адрес ?нови [re: guido]  
Автор Heykия (ентусиаст)
Публикувано21.10.08 13:05



Ако е на виндовс ХР и вина е на БГ , то требе да бръкнеш на:
СТАРТ->КОНТРОЛЕН ПАНЕЛ->МРЕЖОВИ ВРЪЗКИ
Там има една картинка ... Ако са няколко - кило боб и нататък...
Та ако е една:
1.Десен бутон на паткана и на менюто - "свойства" (най-долу)
2.нейде по средата на картинката требе да имаш нещо от сорта на "Internet Protokol TCP/IP) . Цъкваш на него веднъж и после на бтончето "Properties"
3.На навата картинка - места колкото ти душа иска да пишеш. То IP, DNS, GateWay, Mask - Пиши квот ти е кеф и после ОК

Само после да не ме псуваш тука че немаш НЕТ!



Тема Re: Програма за промяна на IP адрес ?нови [re: guido]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано21.10.08 18:42



И като си смениш IP като как провайдерът ти ще те разпознава и обслужва?
Ако си зад собствен рутер или зад собствено прокси - както ти са го описали вече, ама да не забравиш да укажеш смяната и на рутера/проксито...иначе Инет нанай





Тема Re: Програма за промяна на IP адрес ?нови [re: Cтepн™]  
Автор naki (Power User)
Публикувано21.10.08 19:35



Ами аз като си сменя адреса на ЛАН картата, пак си имам Интернет.
Интернета ми е през PPPoE, със user и парола, като Dial-up.




Тема Re: Програма за промяна на IP адрес ?нови [re: Heykия]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано21.10.08 20:06



Абе явно момчето (или момиче - кой знае...) иска прокси. Да си сменя IP и да пиш(ка)е тук и там из нета анонимно.

Само дето не знае, че отдавна анонимност няма...

Или пък има бан по IP някъде, и се чуди как да им досажда още...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Програма за промяна на IP адрес ?нови [re: guido]  
Автор naki (Power User)
Публикувано21.10.08 20:49



Защо ти е? Кой IP адрес? Ако е този, в който влизаш в Интернет, това не е възможно, защото се предоставя и зависи от доставчика на нета - те НЕ може да го променяш.

Ако е вътрешното IP, с което се достъпва компютъра във вътрешната мрежа, тогава може, но няма да промени Интернет IP-то.




Тема Re: Програма за промяна на IP адрес ?нови [re: naki]  
Авторguido (Нерегистриран)
Публикувано21.10.08 21:55



Има един гадател, който до определена степен е познал какво искам. Специално за него - съм момчето. Иначе благодаря на всички за предложенията. Става въпрос за служебен компютър вързан в мрежа на който е блокиран достъпа до интернет, но не и до другите компютри. На някой на въпроса - защо? - за да не си губи времето служителя в интернет, когато няма работа. Предполагам че е блокирано самото IP на компютара... незнам, ако можете дайте идея.



Тема Re: Програма за промяна на IP адрес ?нови [re: guido]  
Автор Heзнaeн (Шемет...)
Публикувано21.10.08 21:57



хм... а защо някой не спомена за Vidalia ? тя за аонимност си е доста добра :)


Друго си е....

Тема Re: Програма за промяна на IP адрес ?нови [re: guido]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано21.10.08 22:25



E, на грешна пътека си... не е този начина. Колкото и да променяш IP на компа във вътрешната мрежа - ако админа е рекъл да нямаш нет - няма да имаш. Най-много да загубиш и връзката с другите машини.

А другите имат ли нет? Ако да - това е дискриминация; оплачи се в Комисиятаза защита от дискриминация и заведи дело на фирмата... Това майтап, де.



А иначе... зависи кой е и в какви отношения сте с админа... Може да вземеш там някакви шишета и да го поканиш на разговор... при който може да проимаш или не нет.

Но повярвай - ако админа е читав, и е рекъл да нямаш нет - нямаш шансове...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Програма за промяна на IP адрес ?нови [re: Heзнaeн]  
Авторguido (Нерегистриран)
Публикувано22.10.08 20:09



Здравей. Тази програма не свърши работа.... Пробвах я днес. Не стана. иначе админ няма точно, има човек в централата на фирмата който се занимава с това, но той просто е казал на една от координаторките какво да направи.... а аз си мисля че блокирано IP на компютара... И искам да имам интернет, не за друга а за да го ползвам когато ми е необходим, но фирмата има малко по малоумни разбираниа по този въпрос. Така че ако някой има идей, нека я сподели, ще му благодарен!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.