Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:47 23.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Как да редактирам .pdf файл?  
АвторCвeтлин (Нерегистриран)
Публикувано25.10.08 23:20



Изтеглих си един формуляр - pdf формат, но сега как да го попълня? Т. е. как се редактира файл в pdf формат. Имам инсталиран Adobe Reader 9, но май не е достатъчно...



Тема Re: Как да редактирам .pdf файл?нови [re: Cвeтлин]  
Автор Чepвeнoapмeeц_Cyxoв (Много як!)
Публикувано26.10.08 07:17



Със сигурност не е!
Трябва ти Adobe Acrobat(не Reader) или например Foxit PDF Editor-и двете са платени,но...

Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
Закон на Мърфи.


Тема PDF-XChange Viewerнови [re: Cвeтлин]  
Автор kилиkaндзep (зелен)
Публикувано26.10.08 08:31



Има безплатена версия, която освен, че е добър четец на *.pdf има и някои основни функции за редактиране. Използвай Typewriter за да попълниш формуляра. Преди време ми се наложи да редактирам на кирилица в доста *.pdf файлове и това беше единственият софтуер, който се справи без забележки. Редакторът на Foxit въобще отказва да работи коректно с кирилица, а при този на Adobe имаше проблеми с някои шрифтове. Успех.



Редактирано от kилиkaндзep на 26.10.08 08:32.



Тема Re: Как да редактирам .pdf файл?нови [re: Cвeтлин]  
Авторms (Нерегистриран)
Публикувано26.10.08 12:04



Всеки четец попълва формуляри ако те са пригодени за електронно попълване. Мисля си, че това което си свалил е просто картинка за разпечатване, а не формуляр.



Тема Re: Как да редактирам .pdf файл?нови [re: Cвeтлин]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано26.10.08 12:18



За да го попълниш, самият формуляр трябва да е писан за да бъде електронно попълван, а не просто да показва как изглежда...вече са ти го обяснили по-горе. Тогава вече с АР 8.1 и нагоре ще можеш да го попълниш.
Няма ли някакви указания какъв точно е формуляра и как очаква да бъде попълнен?



Тема Re: Как да редактирам .pdf файл?нови [re: Cтepн™]  
АвторCвeтлин (Нерегистриран)
Публикувано26.10.08 15:37



Формулярът е "Жалба" на Европейския съд за правата на човека в Стрсбург. Наистина, трябва да е написан, така че да може да се попълва. Защо не е така - не знам. Ако някой зане нещо по въпроса, ще бъда благодарен да ми каже, макар да не му е мястото тук.
Отдавам го на това, че в европейските институции има доста тромава бюрокрация. Инче има ред, но има и бюрокрация. И докато се реши един проблем минава много време. Някой път изобщо не се решава.
Инче благодаря за мненията.



Тема Re: Как да редактирам .pdf файл?нови [re: Cвeтлин]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано26.10.08 16:34



Ами като искаш някой да ти даде съвет - поне пусни линк към файла, да го видят и ако някой може да даде идея, да казва. Така на тъмно... или мислиш, че някой сега ще вземе да се рови из нета да го търси? Или задъжитено да го има при себе си?





____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Редактирано от walkman™ на 26.10.08 16:37.



Тема Re: Как да редактирам .pdf файл?нови [re: walkman™]  
АвторCвeтлин (Нерегистриран)
Публикувано26.10.08 18:52







Тема Re: Как да редактирам .pdf файл?нови [re: Cвeтлин]  
Авторsub (Нерегистриран)
Публикувано26.10.08 20:13



Този документ не е предназначен за попълване и изпращане по електронен път. Можеш да си го разпечаташ и след това да го попълниш на ръка или на обикновена пишешща машина. А можеш и с "typewriter" на четците на PDF, стига да нямат проблеми с кирилицата.



Тема Re: Как да редактирам .pdf файл?нови [re: sub]  
АвторCвeтлин (Нерегистриран)
Публикувано27.10.08 00:42



Да, не е предназначен за изпращане по електронен път. Но на пишеща машина... едва ли...
Познавам много хора, които работят в Съвета на Европа в Страсбург. Сигурен съм, никой от тях не се е и доближавал до обикновена пишеща машина. И изобщо не знаят какво се прави с такова машини ;) Ako пробвам на ръка, ще си имат голям проблем с кирилицата. Всъщност изобщо не знам дали помня как се попълва каквото и да било "на ръка". Като млад правех разни работи "на ръка", но отвикнах веч.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.