Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:32 27.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Тема Language bar Vista - 'ше полудеянови  
Авторgre (Нерегистриран)
Публикувано05.09.08 23:10



Здравейте,
Vista ultimate SP1. Инсталирах й фонетична кирилица - от интернет свалих по-читава такава. Всичко добре, докато не взех да си играя със съврисите. Спирах де що не ми харесва ( разбира се след прилежна консултация с чичко Гугъл). Пак добре - дори сякаш малко се поразбърза системата. Обаче:
Взе да не се стартира ctfmon.exe, не знам защо, но и Language bar изчезна.
Айде пак стартирах наново всички сервиси, махах слагах фонетични и какви ли не кирилици, не и не.
Докато не стартирам ръчно ctfmon.exe след рестарт на системата не се появява пустия Language bar.
А като се появи(след ръчно на стартиране на ctfmon.exe), се появява както в лентата със задачите, така и ("второ копие") над лентата със задачите като "Floating On Desktop".
Сега това не е работа след всяко стартиране на Windows да си пускам ръчно ctfmon.exe - Дайте идеи как да го оправя това с изчезващия Language bar .
Благодаря!



Тема Re: Language bar Vista - 'ше полудеянови [re: gre]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано06.09.08 00:24



Ми, преинсталирай. ;о)

Аз за по-лесно - сложи го в старт-ъпа.



Тема Re: Language bar Vista - 'ше полудеянови [re: Щиpлиц]  
Авторgre (Нерегистриран)
Публикувано06.09.08 00:32



Пробвах и в стартъпа, понякога след като зареди компа зависва и показва само бекгроунда, следва рестарт и пак се появява Language bar, но на 2-те места както поясних преди и трябва да го минимизирам ръчно.

Някой не се ли е преборил вече успешно с това? Че не ми се преинсталира за такова нещо...



Тема Re: Language bar Vista - 'ше полудеянови [re: gre]  
Авторms (Нерегистриран)
Публикувано06.09.08 05:19



Никой не се е "преборил" успешно с "това" засега. Най-вероятната причина за това е че никой не е правил глупостите които ти си свършил.



Тема Re: Language bar Vista - 'ше полудеянови [re: ms]  
Авторgre (Нерегистриран)
Публикувано06.09.08 08:10



ама какво толкова страшно има да си спра няколко сървиса и да си инсталирам читава фонетика. От къде на къде ще спре да се тартира ctfmon.exe заради това?
Такива "глупости" съм правил безброй на ХР без проблеми а при vista на 2-я ден от чиста инсталация - се скапа



Тема Re: Language bar Vista - 'ше полудеянови [re: gre]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано06.09.08 10:59



А откога е нужно да се бъзикаш със сървисите, за да инсталираш клавиатурна подредба? И какво означава "читава" фонетика според тебе?

Ееееей. Ама от "майстори", деба.



Тема Re: Language bar Vista - 'ше полудея [re: gre]  
Автор Hateras (чакащ)
Публикувано07.09.08 17:08



погледни с Event Viewer-а в логовете? /ако във Вистата има такова животно/

Am I evil?
Yes I am.


Тема Re: Language bar Vista - 'ше полудеянови [re: Щиpлиц]  
Авторgre (Нерегистриран)
Публикувано08.09.08 23:13



В момента съм с Bulgarian(phonetic-ici) - Ivaylo Ilchev :
Тази става ли или ще ми предложиш по-добра?



Тема Re: Language bar Vista - 'ше полудеянови [re: gre]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано09.09.08 00:30



Е, аз съм с така наречената "Old Phonetic" - а-ла Pirate Edition. Но работи добре. Просто е компилирана с майкрософтския тул за клавиатурни подредби. Дори не си спомням откъде точно я теглих. Прекалено насериозно приемаш въпроса с клавиатурната подредба. Само че бъзикането на неизвестни сървиси може да доведе до неизвестни резултати. Сега просто няма как да знаем какво има в регистъра ти, дали не са разрушени някъде връзките към DLL-и, класове и т.н. щуротресини. Казваш, че под ХР си правил същите еквилибристики, но дали със същите сървиси. Ако е въпрос за спорта - аз мога и ХР-то да срина по подобен начин, така че въобще да не запали.

Правил съм какви ли не експерименти, но накрая ми писна, и реших да ползвам нещата така, както са предписали производителите. Все пак от здрав разум притежателите на Ferrari не си карат колите Offroad, нали? ... И засега повечето неща си ми работят. Естествено не можах да задържа системата си чиста, но пък съм си направил снап-шот към момента след активирането на продукта, така че ще ми се размине разговора с Майкрософт-България. ;о) Само че няма да ресторвам, докато не си довърша моята програма за архивиране на потребителските данни. В такива случаи може да се ползва и Migration Tool, но нещо не ме кефи.

Просто се съсредоточи към усвояване на приложния софтуер, и не бъзикай толкова системата. Човек на практика върши работата си с приложните програми. ... Често се случва някой да не знае точно каква работа иска да върши с компютъра си, и инсталира ненужни приложения, а това товари регистъра, трупа ненужни мегабайти под формата на DLL-и, фрагментира системния дял, а после хората се чудят що системата се бъгва...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.