Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:19 26.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Софтуер за четене на книги?нови  
Автор пoдзeмeн.плyжek (плужече)
Публикувано06.06.08 06:07



Ровейки се из нета, попаднах на няколко програмки в тази насока, но никоя от тях не поддържаше текст на български език или пък формата на файла не бил еди-какъв си и т.н.т.
Някой ползвал ли е случайно подобен софтуер, който да му е вършил работа? Предложения, съвети?
Просто желая да спестя малко мъката за очите си, тъй като понякога чета с часове.



Тема Re: Софтуер за четене на книги?нови [re: пoдзeмeн.плyжek]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано06.06.08 11:54



Не се казва софтуер, а хардуер и струва майка си и баща си (600+ кинта).



Преди малко ги гледах и реших че още нямам толкова много излишни пари.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Софтуер за четене на книги?нови [re: пoдзeмeн.плyжek]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано06.06.08 11:56



Само
SpeechLab
върши някаква работа.
По-добра няма!
Тази я има само в data.bg



Тема Re: Софтуер за четене на книги?нови [re: Colombino]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано06.06.08 11:59



И защо като си има компютър да си купува безбожно скъпо миникомпютърче с нещастни възможности?
SpeechLab е безплатна! Макар, че алчните скръндзи я крият. То не е за хвалба като видиш колко "добре" работи, ама по-добро просто няма





Тема Re: Софтуер за четене на книги?нови [re: :)]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано06.06.08 14:28



Щот работи с електронна хартия (само с отразена светлина), а и е по-удобно за четене легнал.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Софтуер за четене на книги?нови [re: пoдзeмeн.плyжek]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано06.06.08 16:22



Хм.. пробвай ICE Book Reader Professional - ето тук сайта на

или на . Програмата е руска, разбира доста формати, и руската и версия е безплатна (е, само за граждани на бившия СССР, ама като се има предвид, че почти станахме такива навремето, можем да си я ползваме). Има скинове на сайта, има автоскрол... Абе според мен е доста удобна, да не кажа най-удобната от тези, които съм ползвал. Поддържа библиотека (мисля, в безплатния вариант беше ограничена на 250 000 книги). Абе - опитай, може да ти допадне. Само имай предвид - наглийската версия не е безплатна и може да ти досажда; руската е свободна от досади.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Софтуер за четене на книги?нови [re: walkman™]  
Автор пoдзeмeн.плyжek (плужече)
Публикувано09.06.08 18:33



Мерси. Мисля, че точно тази програма бях инсталирал, но при нея така и не открих откъде се отваря текстов файл. После открих BookReader 4.6 на Rudenko, но той също поддържаше само някакви странни формати и не можеше да разчете WordPad Dokument - а почти цялата ми библиотека е или от този тип, или най-обикновен Textdokument. Не ми е необходим специален компютър, който да гушкам в леглото - този си ми върши идеална работа! Преди години имах някаква подобна програма и с подходящия интерфейс се четеше много приятно, просто сега не мога да открия нищо подобно, което да разчита тези два формата (нямам Microsoft Word)



Тема Re: Софтуер за четене на книги?нови [re: пoдзeмeн.плyжek]  
Автор*-* (Нерегистриран)
Публикувано10.06.08 07:36



Ако търсиш програма, която да чете WordPad document - нищо чудно да не намериш. Всъщност вероятно става дума за файл с разширение .rtf - Rich text format тоя тип файлове се четат от почти всеки софтуер.



Тема Re: Софтуер за четене на книги?нови [re: пoдзeмeн.плyжek]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано10.06.08 22:17



Хм... не знам, аз досега не съм срещал проблеми при отварянето на файлове с ICE Book Reader. Става дума за текстови документи (*.txt) ich-text format (*.rtf) или Word Document (*.doc)? За текстови - няма никакви проблеми; за *.doc определено се изисква да има инсталиран Microsoft Word. За Rich Text - не помня вече.

Остава да се изясни по какви причини нямаш Word...



Иначе отварянето на всички поддържани файлове е от едно място - първата иконка вляво (като папка) ти отваря Библиотеката, в нея - първата икона (+) ти отваря файл за добавяне в Библиотеката. Поне според мен това е доиста приятна и удобна програма. Може и да има по-добри, но поне аз не съм срещал досега.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Софтуер за четене на книги?нови [re: пoдзeмeн.плyжek]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано17.06.08 16:58





System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.