Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:32 29.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Търся програмка за субтитринови  
АвторNarisimha (Нерегистриран)
Публикувано01.06.08 15:57



Никъде не мога да открия програма за правене на субтитри, която да може да сменя шрифта, да оцветява текста, или поне да може да го качва в горния край на екрана.
Моля за помощ!





Тема Re: Търся програмка за субтитри [re: Narisimha]  
Автор Tweeg ()
Публикувано01.06.08 16:14







Тема Re: Търся програмка за субтитринови [re: Tweeg]  
АвторNarisimha (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 10:24



Вероятно съм твърде глупав, че не разбирам какво става, но:
Като се опитам да пусна сетупа на тази програма и да си я инсталирам ми дава някакво съобщение: .NET runtime library is not installed и не се получава.





Тема Re: Търся програмка за субтитринови [re: Narisimha]  
Автор Tweeg ()
Публикувано02.06.08 11:12







Тема Re: Търся програмка за субтитринови [re: Tweeg]  
АвторNarisimha (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 12:51



Много благодаря! Чувствам се щастлив!





Тема Re: Търся програмка за субтитринови [re: Tweeg]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано02.06.08 18:48



.NETv2 framework за да си направиш субтитров файл!?!?!?!?!?
Тез хептен са се чалнали



Иначе програмката е хубава, разцъквал съм я, но не знаех, че изисква .NET framework, че и втора версия...дали вер.3 ще иска и вер.3 на дотнета?



Тема Re: Търся програмка за субтитринови [re: Cтepн™]  
Автор Tweeg ()
Публикувано02.06.08 20:13



к'во да ги правиш младото поколение програмисти - все лесното търсят.



Тема Re: Търся програмка за субтитринови [re: Narisimha]  
АвторNarisimha (Нерегистриран)
Публикувано04.06.08 19:06



Щастието ми беше попарено.


Сигурен съм че програмата е много хубава, но не мога да разбера какво става... Хващам значи едни субтитри, които вече съм приготвил с друга програма, пускам ги през тази за да ги "доизлъскам", казвам това редче в розово, другото горе, третото с къдрав шрифт, запазвам файла и накрая като пусна филма субтитрите си излизат като преди, все едно не съм ги пипал. Да не би тази програмка да работи само с DVD формат, но не и с Xvid или там както се води? Дано не е така, пък аз нещо да не схващам правилно.



Тема Re: Търся програмка за субтитринови [re: Narisimha]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.06.08 20:52



ми то зависи и от плеъра, на който гледаш...ако не разбира кодовете за шрифт, цвят, позиция...ще извади каквото и където му е зададено в него



ПП:Спомена ДВД формат...да, там нещата са систематизирани и стандартизирани...ако правиш ДВД филм, например с ДВД Лаб, то модула за субс изпълнява всякакви капризи за шрифт, цвят, болд, италик, позициониране и т.н....само за поставяне на полупрозрачен фон отзад не съм сигурен на примависта дали прави...и после всеки битов и компютърен ДВД плеър (е, поне няколкото масово ползвани) ще ги изкара, както си ги задал.
Но за дивекси...доста съм резервиран...дори най-употребявания субс-редактор - SubtitleWorkshop няма опции за позициониране, цвят, фон...само за шрифт...явно неслучайно са пропуснали да добавят толкова елементарни неща.

Редактирано от Cтepн™ на 04.06.08 21:03.



Тема Re: Търся програмка за субтитринови [re: Tweeg]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.06.08 20:55



Значи да очакваме и Нотпад от ново поколение, изискващ ,NET framework v3.5, ъпдейтнат до SP1.


Някъде мернах из тракерите ДайректХ 10...и той трябва да стане изискуем




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.