Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:48 23.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Virtual memory  
Автор Secret_boy (Маниак:))
Публикувано03.03.08 15:46



Здравейте,
Имам един проблем... Трябва да направя една симулация с ANSYS... Въпросът е, че изисква голям ресурс, но не мога да разбера следното. Компютърът е мощен - 2,8GHZ, 2GB DDR RAM, но при работа изведнъж излиза съобщение Virtual memory too low и програмата се изключва... Влезнах в настройките, максималното, което разрешава е 4096 MB - направих го и пак забива... Има ли някакъв вариант да се увеличи тази виртуална памет с настройки и от къде? Свързана ли е с RAM паметта, за да знам дали да купя още? Какво мога да направя? Моля, помогнете!

При маниаците компромиси няма!


Тема Re: Virtual memoryнови [re: Secret_boy]  
Автор*-* (Нерегистриран)
Публикувано03.03.08 15:58



Няма да е лошо да сложиш още RAM, освен това виж дали не можеш да оптимизираш модела. Явно пускаш нещо много тежко. Също така не забравяй преди да пуснеш изчисляването, да изключиш всякакви излишни резидентни програми и процеси, които заемат част от паметта.



Тема Re: Virtual memoryнови [re: *-*]  
Автор Secret_boy (Маниак:))
Публикувано03.03.08 16:17



Съобщението ти го копирам по-долу и не мога да разбера какви са тези 2 MB които не намира??? На двата харда има по над 20 GB свободни и по време на изчисленията RAM-а от 2GB, са заети 1,3GB... Аз това питам свързана ли е тази виртуална памет с RAM-а, защото аз знам, че прави някакъв файл на C:... И тъпото е, че имам място, а максималното, което мога да му задам за пейдж файл е 4096... Или пък ако знаеш къде мога да задам scratch устройства в ANSYS?

This model requires more scratch space than available. ANSYS has
currently allocated 1159 MB and was not able to allocate an additional
2 MB in order to proceed. Please increase the virtual memory on your
system and/or increase the work space memory and rerun ANSYS. Problem
terminated.

При маниаците компромиси няма!


Тема Re: Virtual memoryнови [re: Secret_boy]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано03.03.08 16:21



Ама защо си взел толкова малко мемори бе човек!?


Трябвало е да вземеш не два, а 4 ГБ RAM! После го настрой да ти е 8 ГБ. Макар че и това ще ти е малко, ще го изяде... не знам човек, оправяй се. Виж му сложи още една от 4 ГБ да станат 16 гига, после ела да ни поздравиш за хубавият урок.



Тема Re: Virtual memoryнови [re: gogo]  
Автор Secret_boy (Маниак:))
Публикувано03.03.08 16:23



Как мога да овърклокна сегашната ми памет? От къде става това?

При маниаците компромиси няма!


Тема Въпрос на адресно пространствонови [re: Secret_boy]  
Автор Colombino (работен)
Публикувано03.03.08 16:27



Проблемът ти вероятно не е в липсата на памет, а на адресно пространство.
Не знам как е написана програмата и дали по принцип може да се възползва от по-голямо адресно пространство, но в общи линии нещата опират до следното:

С едно 32 битово число могат да се адресират 4 GB памет (4096 MB). Това е виртуалното адресно пространство на програмата и ако по дефиниция тая програма се очаква да гълта толкова памет, значи вероятно е написана така че да може да се възползва ако операционната система може да предостави повече. Та пробвай я или на 64 битова операционна система (предполагам има 64 битова версия), или на някоя от по-скъпите 32-битови (2003 сървър, примерно), които с разни техники успяват да адресират повече памет.

Често ако човек не може да се събере в няколко гигабайта памет това е симптом, че или програмата нещо й куца, или задачата която й е дадена няма да се събере и в значително повече памет. Та мисълта ми е виж да оптимизираш самата симулация от към разход на памет.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Virtual memoryнови [re: Secret_boy]  
Автор*-* (Нерегистриран)
Публикувано03.03.08 20:03



Като виждам съобщението за грешка, аз ще се присъединя към мнението за проблем с адресирането. Не съм работил на "ANSYS" и не зная дали програмата дава възможност за настройки на използваната памет, но според мен първо провери за нещо такова. После... вижда ми се доста странно, че не достигат само 2 MB, според съобщението за грешка. Ако имаш възможност, пробвай с други платки памет на твоя компютър или пусни модела на друг компютър с подобни характеристики.



Тема Re: Virtual memoryнови [re: gogo]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано04.03.08 12:58



И като си купи още X GB памет и установи, че системата му не може да адресира толкова много, ще си само за черпене.



Mixy

Тема Re: Virtual memoryнови [re: Secret_boy]  
Автор naki (Power User)
Публикувано04.03.08 21:21



Ако имаш поне 2 дяла/2 хард диска, можеш да сложиш на всеки дял по 4 ГБ page file. Така ще имаш 8 ГБ от page file + 2 ГБ РАМ.


Редактирано от naki на 04.03.08 21:23.



Тема Re: Virtual memoryнови [re: Secret_boy]  
Автор naki (Power User)
Публикувано04.03.08 21:22



Не можеш да увеличиш обема памет чрез овърклок, можеш само да я ускориш по-този начин, което в случая не помага.





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.