Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:52 25.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Изчетох целия офтопик..нови [re: nikolaj8O]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано03.01.08 11:02



Нещо ти объркана логиката. Аз искам да си купя нова кола някой модел на Фолксваген например от преди 5 години, ама странно защо никой не ми я продава! Още! Безплатен обяд няма! Ти си откраднал уиндоуса! Още! Кой асемплатор или производител с каква ос ще продава си е негов избор. Пазар, какво да правиш. Като искаш Линукс купи си лаптоп на НР - те мисля че имаха....



Тема Re: Сорсът има цена.нови [re: .]  
Автор-=***=- (Нерегистриран)
Публикувано03.01.08 11:17



Естествено, че сорсът има цена. Но да го крият, все едно е най-голямото чудо на Земята... Това се отнася не само до мошениците от Редмънд.



Тема Отговора е много прост.нови [re: -=***=-]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано03.01.08 16:51



Не могат да го патентоват. По причина че не искат да разкриват технологични фирменни тайни. Ъъъ толкова по въпроса.
бтв: Прочети пак това което писах за сорса и потенциалния пазар на софтуера който е генериран от него. Колко е потенциалния пазар на една да я кръстим Виста XP например?





Тема Re: Отговора е много прост.нови [re: .]  
Автор-=***=- (Нерегистриран)
Публикувано03.01.08 20:14



Ъъъ, ама чак пък такива големи технологични тайни, че да не искат да ги разкрият и пред съда? Ъъъ, ама не е ли подозрително това - дали пък - прочети много внимателно какво аз съм написал - дали пък тая най-велика във вселената ОС не извършва и някои нерегламентирани дейности, м? Ъъъъ, не очаквам да ми отговориш, ъъъъ... Както и не очаквам да чуя коментара ти относно алтернативата на "Аутокад" с около петнайсет пъти по-ниска цена. Ъъъъ.
Толкова по въпроса и от мен. Конете с капаци никога не са били расови и високо ценени животни, няма и да бъдат. Родени, за да бъхтят.



Тема Re: Отговора е много прост.нови [re: -=***=-]  
Авторя, (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 03:10



ти ше излезеш обикновен глупак.
когато "алтернативата" на аутокад достигне 15-20% от възможностите на последния ще бъде закупена от аутодеск. както се е случвало с не една и две програми. например днешния мс аутлук.



Тема Re: Отговора е много прост.нови [re: я,]  
Автор-=***=- (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 03:37



Като не можеш да кажеш нещо смислено, започваш да хвърляш епитети на едро, а?





Тема Re: Отговора е много прост.нови [re: -=***=-]  
Авторnikolaj8O (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 04:29



CAD програмите са съвсем друга материя, има CAD програми произведени и продадени единични бройки, там цената е дебела и е ясно защо

темата започна заради гашниците милионери и милиардери, които така и не се напечелиха, ами продължават да доят колкото може повече със всевъзможни измами, и то не от кой да е а от тия дето си изкарват парите с честен труд, не е тайна какъв е бил първия договор на м$ с IBM, е.... същото е и сега, само че с крайния потребител, притискат по всевъзможни начини, къде легално къде нелегално

темата започна най вече заради едно преживяване малко преди празниците, тъй като останах без интернет в къщи, нещо станало с акаунта ми и звънях на телефони молих им се как ли не, обаче нещеш ли в договора пишело 10 работни дни време за възстановяване, и като се запънаха за тия 10 дена и край, няма нет и това е, звъня още телефони на кой ли не, а телефоните и те платени, още разходи... ама никой не ебава да ебава, да ама 10 работни дни изтичат на 2.01.08, след 30 минутен разговор по телефона се разбра че поради не знам си какви проблеми щяло да отнеме още няколко дена, ама колко не се знаело, а преди празниците проблеми нямаше, защо не ми оправиха акаунта веднага?!? десетте дена по договор изтекаха, нет още няма, не искат и договора да прекратят. и докато си кибича по празниците без нет гледам на рафра прашасало едно устройство за което се изръсих 400$, и дето като натиснеш едно копче забива и устройството и компа към който е вързано, иска рестарт и на двете след това, трагедия... а е чисто ново, писах майли ама отговор няма, бързо отговаряха докато го купя и след това край...

абе изобщо трябва първо да платиш и после ходи да съдиш ако си нямаш друга работа. щото ако не платиш пък те ще те съдят, само дето вместо на съд те дават на агенция по вземанията, а там пък не ми се коментира...



Тема Re: Отговора е много прост.нови [re: -=***=-]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 11:08



Технологичните тайни на дадена фирма, затова са тайни - за да не се знаят.


Сега! Колкото до най-великата ОС във вселената - тук може сериозно да поспорим. Че бозата не не най-великата е ясно на много хора. Че М$ имат ОС който може би се стреми за тази титла - може да си пропуснал този момент.
А колкото алтернативите на КАД системите...Дай да видим. Тази progeCAD 2008 е powered by the most recent IntelliCAD engine, което автоматично означава конкуренция с всички . Въпрос на алтернатива, цена и най-вече желание за откъсване от общия поток. ( бтв: Докато тези ProgeSoft не могат да се похвалят с впечатляващи продажби, то една друга фирма има за клиенти Siemens и Hitachi например ) Между другото знаеш ли кой е най-скъпия софтуер в световен мащаб ( не името му а за какво се използва ). Неговия сорс е по-пазен от форт нокс. Дали защото извършва нерегламентирани дейности?
Понякога нещата са далеч по-прости отколкото изглеждат. И няма велики заговори и конспирации и...каквото там си мислиш.



Тема Темата на първия ти пост..нови [re: nikolaj8O]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 12:28



...беше за бъгав софтуер. А не заради някакво преживяване малко преди празниците.


бтв: Когато даден софт не ти харесва - търсиш алтернативи. Избор голям!



Тема Re: Темата на първия ти пост..нови [re: .]  
Авторnikolaj8O (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 15:59



бъгав софт - и в устройството и в компа... и по комповете на интернет доставчиците и по компа на който четеш това сега,но ако не си дал и 1 стотинка и всичко е аванта добре, ама когато вече си си платил сметките тогава вече е друго нещо, и тоя дето е прибрал парите би трябвало да държи на качеството на стоката или услугата която предлага... би трябвало... или поне аз така си мисля




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.