Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:02 25.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Много просто, пичнови [re: nikolaj8O]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано01.01.08 14:15



А ти пък гледаш на нещата едностранно.

Закона не пази само софтуерните фирми, ами влиза в сила и когато въпросните фирми подвеждат клиентите си. Пресен пример беше с глобата на Майкрософт за над половин милиард евро. Да си чувал някой потребител да е глобен с толкова за ползване на пиратски софтуер??? ... И на всичкото отгоре тази глоба беше не за лош софтуер, ами за нарушаване на някакви правила и права на конкуренцията. Демек - Майкрософт налагала била монопол на пазара. ... Ми, казвам аз, тия дето реваха, да седнат да напишат и те една свястна ОС, да сложат вътре поне половината от нещата, дето ги предлага MS Windows, пък да продават на воля. Да, ама не. По-лесно е за тях не да напишат нещо по-добро за потребителя, ами да спрат нещата, които иначе потребителя ще получи с Windows.

А сега за потребителите, на които не им се дават пари за софтуер... Ами, как да очакват да получат нещо хубаво, като програмистите го правят именно за пари!?!?!? Да не си платиш софтуера - е като все едно да кажеш, че не го искаш, и програмистите по-добре да не го пишат въобще... Но те са го написали, защото ти все пак искаш да го ползваш, и когато те гепнат с пиратски софтуер - е все едно измама, и подлежиш на санкции. Толкова по въпроса. ;о)

Щирлиц



Тема Re: Много просто, пичнови [re: Щиpлиц]  
Авторnikolaj8O (Нерегистриран)
Публикувано01.01.08 16:31



а ти пък да не мислиш че м$ не са си включили в сметките и това? някои хора му казват глоба, аз му казвам легален рушвет, и не го плащат те, а го плаща потребителя, всичко е калкулирано в цената, мислиш ли че са толкова глупави да не знаят че след като приемат такава политика на фирмата няма да се наложи да платят това и онова? знаят го предварително бъди сигурен, всичко останало е материал за медиите, същото се случи и с няколко банки и авиокомпании, предприемат агресивна политика срещу клиентите си (тези които им дават хляба) ограбват клиентите си на стойност няколко стотин милиона, след това плащат една "солидна" глоба от 250 хиляди (толкова беще глобата на британските авиолинии след установените измами) и почват да тръбят медиите как това била най голямата глоба за последните 5 години и колко ощетени били... чак да ги съжали човек.... м$ също ги глобиха с един дневен надник, а ти ако знаеш че за 1 година кражби и измами ще платиш един дневен надник и никакви други санкции дали ще се замислиш?!?
тук не опира въпроса до отделния програмист, а до цялата система, но пък тази система нали не е само шефове? ако програмиста не получава достатъчно потребителя ли е виновен?



Тема Re: Много просто, пичнови [re: nikolaj8O]  
Авторnikolaj8O (Нерегистриран)
Публикувано01.01.08 17:03



и още нещо... да предположим че всички хора по света си заплатят софтуера който ползват, нима мислите че някакви пари ще стигнат до отделния програмист??????? жестоко се лъжете, повече пари от това за което вече сте се съгласили няма да получите, ако в последствие ви се струва малко проблема не е в потребителя, нима пациента в болницата е виновен за ниските заплати на лекарите? нека не забравяме че лекарите имаха обслужващ персонал дори по време на стачката, ами ако и те решат да преебат пациента и да го зарежат??? ами ако тоя пациент е някой от нас? я си помислете лекаря не иска да ви гипсира счупената ръка щото му била малка заплатата, и за толкоз пари толкоз, омотае набързо с бинт и ръката зарастне на криво.... това също е истински случай, такъв трябва да се застреля на място според мен, като е недоволен от заплатата си да си намери друга работа, аз също искам повече пари и за това не работя по специалността...



Тема Re: Много просто, пичнови [re: nikolaj8O]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано01.01.08 17:08



И пак опираме до момента: Щом не искаш да даваш пари за софтуер, тогава просто не го ползвай. Има безплатни алтернативи за всичко.

Ето ти цял списък:
Linux
Open Office --> заместител на Word, Excel, Power Point, Access, Corel Draw
QIP
Skype
GIMP
... и много други за каквито неща се сетиш.

Но ако все пак платените си ги инсталирал и ползваш - значи извършваш измама. Това е. ;о)

Щирлиц



Тема Re: Много просто, пичнови [re: nikolaj8O]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано01.01.08 17:18



И затова качеството на медицинското облужване е стигнало до такова ниво.

Що не проумяваш, че ако се плащаше по-добре, щеше да има по-добри лекари, по-добри програмисти и т.н. А тези пари са от продуктите/услугите. Ти не искаш да плащаш, шефа на фирмата няма да извади повече пари от бюджета, кадърния програмист отива да работи като сервитьор, и ние получаваме програми писани от студенти...

Вече казах - ходи пии една бира, пък като помислиш малко по въпроса, ела пак.

Щирлиц



Тема Re: Много просто, пичнови [re: Щиpлиц]  
Авторnikolaj8O (Нерегистриран)
Публикувано01.01.08 19:21



пих една бира и ето до какъв извод стигнах, знам къде здравеопазването и програмирането и всичко останало е много по добре платено, но резултатите са още по плачевни и също толкова недоволни има от ниски заплати за програмистите и малки печалби за фирмите, това значи че колкото и да даваш на един човек той наяждане няма... доволни няма... било м$ или който и да било друг, той все ще реве че не му стига и никога няма да си свърши работата както трябва, било програмист или някой друг

знаеш ли колко смешно ми стана когато един приятел от англия, англичанин с англииски паспорт, и всичките му превилегии към това, започна да ми се оплаква как точно преди празниците им казали че трябва да произведат 5000 бройки от нещо си... и имат 14 работни дни до празниците, той работи на дневна заплата, (не на час, не на бройка) целогодишно си получава платен всеки работен ден включително и тези 14 дни + коледните и новогодишните празници, без значение дали ще работи или не, обаче в последствие изникват още 2000 бройки, а предните 5000 ги били свършили за 5 дена и се надявал да си ходи в къщи по рано(останалите 10 дена също са му платени), и беше силно разочарован как можело да го карат да прави още 2000.... никакво уважение нямало... просто се засмях и нямах какво да му кажа да го успокоя...



Тема Re: Много просто, пичнови [re: nikolaj8O]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано01.01.08 19:33



Твоят приятел е трябвало да знае преди да ходи по белия свят, че българите в европа ги третират по-зле от циганите. То и тук е така, ама това е друга тема... ;о)

Мой познат пък в щатите ми се оплакваше, че не можел да се дореди до сносна работа в някоя фирма да работи нещо с компютри. Единствените свободни места били за бършене на монитори и т.н. неща, но той нямало да се принизи дотолкова, че да се примири със заплащане от порядъка на $7 на час. Т'ва било работа за мизерните корейци, и затова пък отишъл да разнася пици по домовете.

Така че, мой човек, всеки сам си кове щастието по света. Ако твоя приятел "сваля гащи" пред работодателите, то никога няма да си намери платена работа. ... И също така все още не може да се прави сравнение със заплащането на хората в България и чужбина. За сведение - в Люксембург хората имат 7 пъти по-висока покупателна способност спрямо българите. Надявам се скоро това число да спадне, и всеки българин да може да си позволи да си купи поне няколко неща всеки месец. И то не боклуци от Илиянци.

Щирлиц



Тема Re: Много просто, пичнови [re: Щиpлиц]  
Авторnikolaj8O (Нерегистриран)
Публикувано01.01.08 19:53



май не си прочел хубаво... тоя приятел е англичанин, той се е родил там, той не знае какво е другаде... и е силно разочарован от работодателя си... та за това и извода ми е такъв, повече пари не означават по добре свършена работа, за това винаги гледам къде ще отиват парите ми, дори напоследък пазарувам само в магазини където отношението към клиента е по добро, дори и малко по скъпо да е, това като 1 год гаранция и след това гледай си работата ги отбягвам, при най малкия проблем и аз казвам гледайте си работата, нямам намерението да спонсорирам измамници било софтуер хардуер или каквото и да е, тук е мястото на една крилата фраза - избиите баламите и тарикатите сами ще измрат, докато спонсорираме тарикатите те ще ни ебават, това е, тук не влиза само да си платя софтуера, тук влиза и програмиста който стои и "работи" за жълти стотинки за да пълни гушата на някой тарикат



Тема Re: Много просто, пичнови [re: nikolaj8O]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано01.01.08 20:13



Прав си, не съм прочел добре. Но такива неудачници си ги имаме достатъчно и в България. Не е нещо ново.

Аз лично познавам хора, които работят за 180 лева, а познавам и такива, които работят за 2000 лева. Разликата в обема и качеството на работа е значително.

Тарикати е имало, има, и ще има, докато се намират хора, които да се подценяват. Аз съм живял в София, и ми беше доста криво, че безработните студенти напролет подбиват пазара на работна ръка, и от това страдам и аз. Или работя за по-малко пари, или си вдигам чукалата, местя се в провинцията, правя си собствен бизнес, и си живея добре. Имах избор, познай какво избрах. ;о)

За магазините - прав си. И аз правя същото. Предпочитам да мина пет пресечки, за да си напазарувам продукти за вечеря, отколкото да ме цакат в най-близкия гар...... пардон, магазин с последните две парченца кренвирши, търкалящи се по тавичката кой-знае откога. За техника и уреди - въобще въпроса е доста обширен. Мога само да ти препоръчам да пазаруваш с кредитна карта, с която ти предоставят застраховка на покупките.

Щирлиц



Тема Re: Много просто, пичнови [re: Щиpлиц]  
Авторnikolaj8O (Нерегистриран)
Публикувано01.01.08 21:06



разликата е че тия дето земат 2000 работят по малко от тия дето земат 180, и като ги питат пред камера колко е средната работна заплата - не знаели... като ги питаха тяхната заплата на колко средни се равнява, пак не знаят....

а ти защо се местиш? сега е на мода да стоиш, да се натискаш, да се оплакваш че малко пари ти дават и да работиш все по калпаво!!! ние се правим че работим те се правят че ни плащат... и накрая кои е потърпевшия?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.