Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:24 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема MS Office 2003 и MS Office 2007 проблеминови  
Автор Black (Духовник)
Публикувано28.10.07 14:28



Значи тия говеда издадоха MS Office 2007, документите от който не могат да се отварят с MS Office 2003. Обаче не са издали комплект от Proofing Tools, тоест всички възможни езици накуп, какъвто има за 2003, и който използвам. Направили са отделни пакети за всеки допълнителен език, по 25 евро всеки, но те съществуват не за всеки език - някои от езиците, които ги има в Proofing Tools 2003 ги няма за 2007.

Излиза че тези хора издават непълна нова версия на старата си програма, чиито файлове не могат да се обработват със старата, пълна версия, освен ако не са запазени с изричното указание да бъдат съвместими с нея (има такава опция).

При положение че искам да си ползвам старите Proofing Tools, но и да чета документи от хора, които вече ползват Office 2007, какво ще ме посъветвате да направя? Може ли да се инсталират и двата на един уиндоус? Предполагам че не може, какво правя в тоя случай?

http://gorichka.bg/
2

Редактирано от Black на 28.10.07 16:37.



Тема Re: MS Office 2003 и MS Office 2007 проблеминови [re: Black]  
Автор Xoлдън (нов човек)
Публикувано28.10.07 20:51



Нищо ново под слънцето.Това го има при почти всички програми.
Новата версия чете старите версии,но обратното не винаги е възможно,или ги чете със загуба на информация.
Но новата версия почти винаги предлага запазване на файла в по стар формат.
Изходите са два.Или се инсталира новата версия,или документите се запазват на нивото на старата версия.
Мисля,че с инсталацията на новата версия тя ще покрие старата.Не съм го правил,но ако работят заедно,ще стане боза с избора по подразбиране коя точно версия да отваря файловете.
Аз лично деинсталирам старата версия и правя чиста инсталация на новата.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: MS Office 2003 и MS Office 2007 проблеминови [re: Black]  
АвторMS Office (Нерегистриран)
Публикувано28.10.07 23:43



Бегом на микрософтския сайт да си свалиш пача за офис 2003 с който можеш да обработваш docx



Тема Re: MS Office 2003 и MS Office 2007 проблеминови [re: Black]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано28.10.07 23:49



Намери си Portable Office 2007, например.



А за Proofing tools - опита ли да качиш 2007 ВЪРХУ 2003 с инсталиран тулс? Навремето за офис 2003 докато не се намираше ПТ, така ставаше номера с инсталация върху офис 2000 с ПТ - пакета си работеше след това в новия офис 2003. Аз поне бих пробвал - имидж на дяла, 2007 върху 2003; ако не стане - връщам си всичко от имиджа, и толкова.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: MS Office 2003 и MS Office 2007 проблеминови [re: Black]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано29.10.07 08:43



Наскоро стана дума - ползвай външна програма като Кирила Корект или Ита Ест. Първата работи без абсолютно никакъв проблем под Офис 2007 (личен опит), за втората чета, че също ставала.



Тема Re: MS Office 2003 и MS Office 2007 проблеминови [re: Xoлдън]  
Автор Kossoman ()
Публикувано29.10.07 11:07



Мисля,че с инсталацията на новата версия тя ще покрие старата.Не съм го правил,но ако работят заедно,ще стане боза с избора по подразбиране коя точно версия да отваря файловете.

Имам инсталирани и двете версии. Боза с избора по подразбиране няма - или едната, или другата. И то точно тая, която си указал.



Тема Re: MS Office 2003 и MS Office 2007 проблеминови [re: Kossoman]  
Автор Xoлдън (нов човек)
Публикувано29.10.07 15:48



Не съм пробвал.Предположих само.
Но не виждам смисъл да стои старата,ако няма нещо повече от новата.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: MS Office 2003 и MS Office 2007 проблеми [re: Black]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано29.10.07 18:28



Може ли да се инсталират и двата на един уиндоус? Предполагам че не може, какво правя в тоя случай?
Колкото и да ти изглежда нелогично, но може. 2003 си прави папка ОФИС 11, а 2007 - ОФИС 12 и си работят чудесно и независимо. Аз лично доскоро ползвах Фронтпейджа на 2003...докато открия MS Expression Web за 2007.

Все пак решението е дървено. По-добре си свали безплатната за дом. ползване Кирила Корект и си я инсталирай след 2007...върши перфектна работа.
Иначе по принцип е нормално по-стара версия да не може да чете файлове на по-нова. Просто М$ малко разглезиха хората - м/у версия 97 и версия 2003 всяка можеше да чете файловете на другите, включително 97 четеше правени с 2003.



Тема Re: MS Office 2003 и MS Office 2007 проблеминови [re: Cтepн™]  
Автор naki (Power User)
Публикувано29.10.07 19:04



Има си patch, след инсталирането на който Office 2003 чете 2007 файлове, както казаха по-горе...




Тема Re: MS Office 2003 и MS Office 2007 проблеминови [re: easy]  
Автор Black (Духовник)
Публикувано29.10.07 20:27



Това с пача решава перфектно проблема. Начи слагам го тоя пач на 2003 и отварям новите документи като стари, без проблеми? То ако е така ше си карам на 2003 докато (ако) излезе Proofing Tools Pack за 2007. Изобщо има ли смисъл да се минава на 2007? Не съм я ползвал, ама не ме кефи как изглежда.

http://gorichka.bg/
2




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.