Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:45 30.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Нанасяне на наклонен текст върху снимки?  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано22.09.07 01:29



Да знаете нещо такова? Трябва ми за правене на GPS карти за обикновенни телефони, на базата на снимките от Google earth



Тема Re: Нанасяне на наклонен текст върху снимки?нови [re: DTMF]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано22.09.07 11:10



едно време с Corel 5 слагахме, но е "на ръка" - отваряш, пишеш, сейвваш. мисля, че Corel 7 все още може да се намери. за такава обикновена цел няма смисъл да слагаш тлъст софтуер.

а девки выебли попа - так емy и надо...


Тема Re: Нанасяне на наклонен текст върху снимки?нови [re: DTMF]  
Автор mdk_bg (Mandriva user)
Публикувано22.09.07 20:33



Почти всеки софтуер за редактиране на растерни изображения ще ти свърши работа. Photoshop, Paintshop Pro дори ACDSee.

също има интересни неща.

Double, double toil and trouble;
Fire burn, and cauldron bubble.


Тема Re: Нанасяне на наклонен текст върху снимки?нови [re: mdk_bg]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано22.09.07 21:11



не става с почти всеки , вече пробвах 2-3 програми и текста не може да се пише наклонено и по диагонал



Тема Re: Нанасяне на наклонен текст върху снимки?нови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано22.09.07 22:00



т.е. не искаш просто да е курсив, а да има 3Д ефект?
Корел, АСДСий. Пък може и с Уорд - инсърт пикчър-->изглед "бихайнд текст"--> Уордарт с текста--> джиджи-биджи с мишока, докато те изкефи-->изглед "ин фронт оф текст"-->катериш го в/у картинката-->групинг-->копи-->паст, където ти требе



Тема Re: Нанасяне на наклонен текст върху снимки?нови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано22.09.07 22:23



Може да не съм се изразил правилно, целта е не да са наклонени буквите , а да е наклонен текста , в смисъл че искам да вкарам името на улицата в карта , а улицата може да е вертикална ,или пък крива със завой.



Тема Re: Нанасяне на наклонен текст върху снимки?нови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано22.09.07 22:45



ясно, векторна графика=> Корел...мисля, че още от версия 7 беше въведена функцията Fit Text to Path.
В Корел Дроу Х3...демек версия 13 е фасулско - очертаваш с фрийхенд тулс линия над (успоредно до) улицата-->Fit Text to Path-->пишеш си текста-->делийт на линията. С това чудо можеш и на джуфка да вържеш текста.
В по-предните май беше малко по-иначе, ама в хелповете пише как точно...името на функцията е същото.



Тема GIMPнови [re: DTMF]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано23.09.07 09:11



Мисля, че ставаше. Ако не ме домързи след малко ще пробвам.



Тема Re: GIMPнови [re: .]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано23.09.07 10:56



пише, че има, но за версия 2.4, която не е още съвсем готова:



а девки выебли попа - так емy и надо...

Тема това става ли?нови [re: DTMF]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано23.09.07 11:38



Понеже не съм вещ в професионалната обработка - да попитам за какви наклонени текстове става въпрос - за в дълбочина или направо на екрана да ти се наклони? Потърси

Ще ти наклони текста с едно завъртане на мишката, и наопаки ще ти го сложи даже. Ама на една страна. Прочети повече за програмката и ще видиш колко неща умее, писана е за бебета, както там е описано.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.