Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:33 18.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема вкарване на кадри в MPEG2 файл (или субтитри)нови  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано10.09.07 17:18



снимах с камерата сватбата на балдъзата (оженихме я - нема как!), обаче не ми хрумна да сложа опцията за показване на дата/час и сега като запиша DVD-тата, няма да се вижда кое кога е било.

понеже не искам да прекодирам всичко с вкарване на надпис, ми хрумнаха 2 идеи:
1. да направя по 1 субтитър за всяко файлче и някакси да ги вкарам в DVD-то.
2. да сложа статично картинка с датата и часа, която да стои половин секунда преди започване на всеки файл и така да запиша DVD.

на този етап не знам как да направя нито една от двете точки.

със сигурност ще намеря къде да прочета и за двете, но предпочитам да бъде т.1, а там най-вече ме притеснява настройването на тайминга както трябва.

така че, събирам идеи и линкове. danke!!!

а девки выебли попа - так емy и надо...


Тема Re: вкарване на кадри в MPEG2 файл (или субтитри)нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Tweeg ()
Публикувано10.09.07 22:14



Ами има два начина - или ще свалиш пак сватбата на харда и ще свалиш субтитрите или ще си ги напишеш на ръка.

Вкарването най-лесно ще го направиш с Subtitle Creator



Ей тука навремето писах доста по въпроса:




Тема Re: вкарване на кадри в MPEG2 файл (или субтитри)нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
АвторLOOR_RORR (Нерегистриран)
Публикувано10.09.07 23:03



най лесно ще стане
с MPEG VIDEO WIZARD WITH DVD
на
WOMBLE.COM

дават 30 дневен сериен номер и програмата е супер



Тема Re: вкарване на кадри в MPEG2 файл (или субтитри)нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано11.09.07 20:11



А най-весело ще бъде, ако повторите сватбата, и я запишеш пак с дата и час.



Само при второ четене някой от младоженците да не вземе да размисли...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: вкарване на кадри в MPEG2 файл (или субтитри)нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано11.09.07 21:04



Да беше казал в какъв формат ти вади камерата



Предполагам, че е или направо ВОБ-ове, или МПЕГ фор ДВД (само не ми казвай, че е JVC, тяхното MPEG for DVD не е съвсем таман, ама се оправя).
ДВД лаб...може и 1.0, и 2.0, но задължително про-версия, иначе субс нъц.
Вкарваш отделните МПГ или ВОБ всяко в свое муви-джамче, линкваш джамчетата да пърхат последователно (или фантазираш в/у идеята чаптри, подменюта или каквото си решиш да стане по-художествено издържано филмчето, а не просто да върви открай до край).

Една условност - едва ли някой го бърка точния час, затова предлагам бързия вариант - само добавяш датата.
На всяко Муви Х отваряш субс-пътечката (кликваш в/у суб1-бутона на дъното му) и се отваря субс-едитора. Там пишеш датата (ако включва 2 и повече дни - с плъзгача на Превю-панела намираш къде свършва/почва деня с точност до секунда...нали си снимал, знаеш за какво става дума...и вместо 1 суб по цялото протежение правиш 2 или повече). Ако искаш и часа - същия начин, но малко повече занимавка.
С бутона Margins-->Change наместваш къде да се появява датата=субтитър; вляво има едни поленца, дето е ясно за какво са. В случая е удачно да чекнеш Set this subtitle always ON by defolt...ясно защо.
После Generate Subtitle Stream, име, запис и вече са вмъкнати.

Задължително иска меню да има, така че чукваш поне фон и старт бутон...може и по-хубавки неща да се направят, ти си знаеш.
Накрая Compile DVD и отиваш да пиеш една Хайнекен за мое здраве

ПП: Я по-добре не си играй с маргините за да засилиш датата някъде в кьошето, а не долу в центъра...има и по-бърз начин - в субс-редактора, накрая на всеки ред има иконка с долна черта - натисни я и ще разбереш.
Имаш още един вариант - направи си малки .ВМР-та с датата и ги вмъкни в субс-едитора - става с предпоследната иконка на всеки ред (папчицата)...макар,ч е в този случай писането директно е по-лесно

Редактирано от Cтepн™ на 11.09.07 21:25.



Тема Re: вкарване на кадри в MPEG2 файл (или субтитри)нови [re: Cтepн™]  
Автор Tweeg ()
Публикувано12.09.07 09:00



При субтитри, които трябва да се показват през цялото време като тези на сватбата съм имал следния проблем. Ако примерно сложиш както казваш датата и кажеш този субтитър за цялото видео, се получава следния проблем:
1) пускаш си сватбата с включени субтитри
2) изключваш субтитрите по някаква причина
3) включваш ги отново ама .... няма никой
или пук
1а) пускаш без субтитри
2а) искаш да ги пуснеш ама ... няма никой

Аз това си го обяснявам по следния начин - какво трябва да се изпише се знае само в началото на изписването и от там нататък колкото е интервала се лепи един и същ субтитър. Да ама ако ти решиш да го включиш по средата на показването няма кой да се връща назад в стрима да чете какво е трябвало да се показва.

Този ефект при филмите не се усеща - най много една реплика да изтървеш, ама при сватби - кажи речи губиш субтитрите.

Измъкването е само субтитри на всяка секунда и то припокриващи се за да не мига.



Тема Re: вкарване на кадри в MPEG2 файл (или субтитри)нови [re: Tweeg]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано12.09.07 09:08



аха. това вчера го забелязах и стигнах до същия извод, но понеже още не съм правил тест с DVD-плеар си мислех, че е от компютърния плеар.
дори има още един интересен (д)ефект - ако се припокрият крайното време на един субтитър с началното на следващия, то следващия най-често не се показва.

а девки выебли попа - так емy и надо...


Тема Re: вкарване на кадри в MPEG2 файл (или субтитри)нови [re: Cтepн™]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано12.09.07 09:24



JVC GZ-MG505E

лесно се преправят MOD-->VOB ето така:

for ffmpg in "$@" ; do

ffvob=`echo "$ffmpg" | sed "s/\(.*\)\.mod/\1.vob/I"`
ffmpeg -i "$ffmpg" -vcodec copy -acodec copy -target pal-dvd "$ffvob"
done


пускаш горния скрипт с 300 файла и за нула време ги оправя.

кофтито е само aspect-а, защото не ще да го оправи без прекодиране (-vcodec copy не е достатъчно) и като се плейва после има нужда от изрично задаване на 16/9. само vlc го разпознава правилно. бях намерил една програмка, която бута само в хедъра, но тогава пък само vlc се обърква и го пуска разтеглено в широчина (май 2.11/1, но не съм му броил резултатните пиксели). затова се отказах да се занимавам с корекция aspect, защото едва ли всички видове DVD плеари ще бъдат на едно мнение при плейване.

а девки выебли попа - так емy и надо...

Тема Re: вкарване на кадри в MPEG2 файл (или субтитри)нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Tweeg ()
Публикувано12.09.07 09:39



Я му бутни едно:
-aspect 16/9
и ще заспи работата :)



Тема Re: вкарване на кадри в MPEG2 файл (или субтитри)нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Tweeg ()
Публикувано12.09.07 09:50



Аз на времето бая софтуер "изрових" и да ти кажа само SubtitleCreator-а се оправяше с припокриващи се субтитри и то само ако му дадеш той да си ги вкара с DVD Authoring Wizard-a.

Навремето пробвах с Lab-a и *.sub/str ама той като види припокриващи се почва да се кара. После мъчих да го лъжа с *.sup файл от SubtitleCreator ама тогава пък въпреки че му бяха дадени припокриващи се той пак ги режеше и имаше мигане.

Накрая остана само решението с DVD Authoring Wizard. То в крайна сметка първо разпортачосва VOB-a и после го събира заедно със субтитрите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.