Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:08 08.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Тема Компът бави ужаснонови  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано18.08.07 18:06



Ето сега например като пиша тук... буквите се появяват със закъснение, в кюто е същото - нащраквам изречение, удрям ентер и то излиза след 10 секунди. Днес си пуснах малко диабло и като натисна алт, за да взема нещо - тотално забива, докато не пусна алта. Някой има ли идея каква може да е причината?

Не смотри на часы
Наше время еще не вышло
А в саду расцветают вишни
Утром влажные от росы


Тема Re: Компът бави ужаснонови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано19.08.07 14:52



Когато става това забавяне забелязах, че процесът System се качва до 98%... Идеи?

Не смотри на часы
Наше время еще не вышло
А в саду расцветают вишни
Утром влажные от росы


Тема Re: Компът бави ужаснонови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор Colombino (работен)
Публикувано19.08.07 16:31



Ми няма достатъчно ограничения за конкретни идеи. Виж ако изскубеш мрежовия кабел дали не се оправя случайно. Поне операционната си система да бе казал.
Аз съм забелязвал 100% CPU на Win2K като бях включил някаква имунизация на SpyBot S&D, която ми напълни hosts файла с няколко хиляди реда сайтове пренасочени към localhost. Също така при опит да се браузи мрежата, а в момента не може. XP-то май има някакви сървиси дето точно това правят. Също така ако имаш шернати неща и некой ги копира вероятно ша е същия ефект.

Абе всичко което се сещам да може да даде 100% CPU е вързано с мрежата. Пробвай другия път да изскубеш кабела, наистина.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Компът бави ужаснонови [re: Colombino]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано19.08.07 18:41



ХР хоум едишън е ОС. Имам спайбот, току-що махнах тази имунизация, но няма промяна, а и преди да се скапе така, си я имах. Пробвах и с мрежовия кабел, но отново нищо... Не ми се преинсталира уиндоуса!!!



Не смотри на часы
Наше время еще не вышло
А в саду расцветают вишни
Утром влажные от росы

Тема Re: Компът бави ужаснонови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор Colombino (работен)
Публикувано19.08.07 20:01



Ми немам идея кво може да е.

Бих могъл да те посъветвам да си пригледаш сървисите (Win+R (Run) пишеш services.msc) и да свериш с някое ръководство от рода на

, но ми се струва опасно за конфигурацията ако не си достатъчно опитен - можеш със спиране и пускане на сървиси да доведеш компа до много тежко състояние. Навремето един познат беше успял да спре RPC-то и да не ти обяснявам как се пуска. А без него нищо не работи. Така че не те съветавм това.

Сети се какво си правил преди да почне да бави. Може да си сложил нов антивирус, който ти гълта цялото CPU ако ти е слаба машината. Може да си сложил нещо дето индексира целия ти диск като на Гугъл търсачката ... Много неща може да са, просто се сети какво го е предизвикало. Не на последно място проблемът може да е хардуерен.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Компът бави ужасно [re: Colombino]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано20.08.07 09:11



Де да помнех какво съм правил!

Сървисите съм ги търсил в гугъл един по един да видя за какво са, спрях всички, които прецених, че не ми трябват, но без ефект. Ще погледна този бляк вайпър... и ако не излезе нищо - ще преинсталирам.

Не смотри на часы
Наше время еще не вышло
А в саду расцветают вишни
Утром влажные от росы

Тема Открих мръсната гад!!!нови [re: Colombino]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано20.08.07 18:57



Един скапан key logger, който си седи от много време, бях го забравил даже. И той писал, писал в едно .txt, та се олял. Махнах програмата и сега всичко е наред.



Не смотри на часы
Наше время еще не вышло
А в саду расцветают вишни
Утром влажные от росы

Тема Re: Открих мръсната гад!!!нови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор Colombino (работен)
Публикувано21.08.07 00:08



Поне успя ли да хванеш каквото логваше?
Той не може ли да се настрои да прави фамилия малки файлове за да не бави така като аппендва?

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Открих мръсната гад!!!нови [re: Colombino]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано21.08.07 09:18



Може и да може да се настрои, но и без това не го ползвам, така че направо го бастисах.



Не смотри на часы
Наше время еще не вышло
А в саду расцветают вишни
Утром влажные от росы


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.