Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:22 02.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Аз пък пробвах идеята на Борко...нови [re: borko-b]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано07.03.07 22:33



Не ми цитирай сайт, в линка на който има "hacking.html". ;о) Хич не ми е до вицове сега.

Не само "почти е заприличал". Моя десктоп с две кликвания може да стане ТОЧНО като МАС. Това се нарича "Themes". Но какво получавам от това?!?!!? Викаш ме на VNC да гледам картинка. ;о) Подай ми клавиатурата за малко, и ще видим дали приличаща на МАС машина работи устойчиво.

Това, което се опитваш да направиш - много прилича на откриването на топлата минерална вода.

Айде със здраве.

Щирлиц



Тема Re: Аз пък пробвах идеята на Борко...нови [re: Щиpлиц]  
Автор borko-b (coder)
Публикувано08.03.07 06:41



EEE are sega...
>>Не ми цитирай сайт, в линка на който има "hacking.html". ;о) Хич не ми е до вицове сега.>>
Еми... защо бре ора? Защо така? Аз си мисля че това трябва да се измие добре (думата hacking) аз Съм Дървар който се опитва да хаква некакви статуи.
СмисълАт на тази дума най добре проличава ако се опитваш да направиш дървена статуя от ПЪН! нали така? или съм сгрешил?

>>Не само "почти е заприличал".>>
Знаеш много добре темите за какво са... само за лъскавина!

Ама имаш ли тема в която като напишеш cdrom-open в Рън таскбара и да ти се отваря ЦД-то?
Ами тема с grep? или тема с NirCMD? или лн.екзе и прочее хубавини...
Ами Руби по дифоулт? и вместо calc.exe пускаш irb.exe и смяташ като счетоводител? без ексел ами с пълен опен-офис пакет?

или или... така нататъка... тези нещица трябва сам да си ги прай човек. Иначе излиза по скъпо нали?

За това говоря. Не за лъскавината. Иначе не е зле да си сложа и темите, ама не ми се отделя нито време нито средства (пак време).

О! Велики обединителю!



ПС:
"Сайта" е мой личен Блог. ако за това става въпрос. Оставяйте мнение ако ви се желае.

PS2:
S edna duma, towa deto sam si go prawia mi e naj polezno za momenta. Znam che zwuchi malko chekidjiisko ama taka si e... Twa e...
PS3:
Бих направил Дистрибуция на Виндовс с такова нещо, ама рискувам години зад решетките заради подобна Чевалиер постъпка.

Редактирано от borko-b на 08.03.07 06:51.



Тема Re: Аз пък пробвах идеята на Борко...нови [re: borko-b]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано08.03.07 07:22



Ок, радвам се, че продължаваме дискусията по нормален начин. ;о) Не случайно те поканих в този клуб. ;о) Тук няма кой да ни затваря темите.

И така. Казваш следните неща:
"cdrom-open в Рън таскбара"
"тема с grep"
"или тема с NirCMD"
"или лн.екзе"
"вместо calc.exe пускаш irb.exe"


Искаш да кажеш, че това са неща, които се получават след начина на инсталиране, който ти описа? Този начин с разделянето на партитишъните, преместването на системни папки, и с който начин няма да се фрагментира системата?

Ако да, тогава защо тези неща не се получават още при стандартната инсталация на Windows?

Заговорих за Themes, защото ти ме каниш да видя картинки. Т.е. точно лъскавината на Windows. Така че...

Щирлиц



Тема Re: Аз пък пробвах идеята на Борко...нови [re: Щиpлиц]  
Автор borko-b (coder)
Публикувано08.03.07 09:12



Така:
Радвам се и аз, че най накрая не говоря с хора а с Машини ;)

>>Искаш да кажеш, че това са неща, които се получават след начина на инсталиране, който ти описа?>>
Не разбира се... просто това ми беше на акъла, това побликувах. Това всъщност е най лесното. И доста полезно (Особенно ако си направиш бин и док директория)
И съм предупредил, че е най-добре да се прави ПЪРВИЯТ път (нещо като с жените). Това е

.

>>Ако да, тогава защо тези неща не се получават още при стандартната инсталация на Windows?>>
Простичък факт: Ways of marketing. And advertising.

>>защото ти ме каниш да видя картинки. Т.е. точно лъскавината на Windows.>>
Удряш ПРАВО в сърцето! това е нещото което 90% от потребителите търсят!
Лесни лъскави нещица! И забравят че това което не се вижда е под water-line-a. Така че си доста доста в правилната посока: Хората се подмамват от лъскавината. Забравят, че ТОЧНО тя струва пари ако тръгнеш да правиш Хубави Работи.

(Сега само се опитай да сравниш един Макинтош с Един Виндовс + ПЦ)

О! Велики обединителю!


PS:
Kato stana na wapros: kak mi se ste da si kupia edin iPhone ne e istina ! :)

Редактирано от borko-b на 08.03.07 09:17.



Тема Re: Аз пък пробвах идеята на Борко...нови [re: borko-b]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано08.03.07 10:27



Ами, купи си де. ;о)

Иначе за Themes - аз лично на моя комп съм ги изключил. Предпочитам да изглежда като Windows 98. ;о))))

И защо мислиш, че си говориш с машина???

"побликувах" - се пише с "у".

;o)))))

Щирлиц



Тема Re: Аз пък пробвах идеята на Борко...нови [re: Щиpлиц]  
Автор borko-b (coder)
Публикувано08.03.07 10:38



>>Ами, купи си де. ;о) >>
Ehh отново ПРАВО целта уличи :)

>>И защо мислиш, че си говориш с машина??? >>
Хваля те!
Аз се опитвам да съм Машина.
Ще си туря очилата следващият път!

>>"побликувах" - се пише с "у".>>
Знам знам :) ще се поправя после...

О! Велики обединителю!

Редактирано от borko-b на 08.03.07 10:39.



Тема Re: Аз пък пробвах идеята на Борко...нови [re: borko-b]  
АвторHi (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 20:19



>> Kato stana na wapros: kak mi se ste da si kupia edin iPhone ne e istina ! :)

Борко, ако спреш да се занимаваш с глупости ами:
- седнеш и понаучиш Уиндоус-а
- вземеш някой сертификат
- ревизираш теориите си за Ръфове, Муцачи и Нормалисти
- потърсиш хубава и добре платена работа (не като инсталации на компютри по 1 на ден за 30 лв.),
в края на краищата ще видиш, че да си купиш iPhone не е толкова непостижимо.

Подсказвам - можеш да питаш КимонГеоргиев, за колко часа работа изкарва парите за един iPhone? И да ги сравниш със себе си ... И да се замислиш ... Просто приятелски съвет ....



Тема Re: Аз пък пробвах идеята на Борко...нови [re: Щиpлиц]  
Автор borko-b (coder)
Публикувано09.03.07 05:11



човече:
Виж ми идеята пронстранствено:
http://bohandez.blogspot.com/2007/03/hack-planet-project-practical-example.html
кажи ми къде има Бъгове, помогни и ще го правим ЗАЕДНО. (Проекта разбира се)

(Ще има и кинти. надявам се)

О! Велики обединителю!



Тема Re: Май не схващаш.нови [re: borko-b]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 10:39



В отговор на:

>>Пусни ми едно RDP>>
Аз съм тупак и незнам как става.


Ами поискай помощ от приятел и ще се научиш. А, че си тy**к го знаем и не е необходимо да го разгласяваш.
В отговор на:

>>преинсталация на ОС>>
Мне мерси... имам си работещ(+и) осове дето си бацат добре според мен.


След подходяща потребителска намеса, вероятноста работещата да стане неработеща и невъзстановима клони към 99.9999%. И понеже рабираш ли твоите методи за подобряване работата на системата са универсални и невероятно добри би трябвало всъзстановавянето на работоспособноста и информацията да не отнема повече от 15 мин според заключената ти тема.
Що не ми дадеш да ти оцапам компа и да се пробваш?



Тема Re: Май не схващаш. [re: .]  
Автор borko-b (coder)
Публикувано09.03.07 10:44



>>Ами поискай помощ от приятел и ще се научиш. А, че си тy**к го знаем и не е необходимо да го разгласяваш. >>
Emi az si iskam... ot prawilnite priateli. sese?

>>След подходяща потребителска намеса, вероятноста работещата да стане неработеща и невъзстановима клони към 99.9999%.>>
След инсталация на Майкрософт продукт, шанса да се зарациш с "лоши" работи, се вдига невероятно бързо.
Само Ворд е готин... както и пакетите му не са лоши.
Ако ти се стои на Ворд само си кажи:
"Ами стой си на Ворд ако желаеш... нали? За мен има ОпенОфис пакет. Никак не отстъпва по отношение на КАЧЕСТВОТО."

ПС:
Не ми обръщай внимание и ще станеш точно като ДрФранцкъ. Аре... ще се забутваш само с луди дет се вика...

О! Велики обединителю!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.