Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:21 11.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Как да работим читаво с Виндовс.нови [re: borko-b]  
Автор borko-b (coder)
Публикувано27.02.07 07:52



Здрасти пичове...
Сега се сещам и за други удобни нещица за Виндовс...
Ама ще ги пакетирам в едно смотано зипче и ще ги туря на сайта си...

Сайт има... ама е 'секретен' :) хех!
малко трябва да гледаш с отворени очи за да го видиш..

О! Велики обединителю!



Тема Re: Какво ще тестваш?нови [re: borko-b]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 14:01



vnc не върши работа. Не искам да бъркам в твоята сесия а да има собственна.
RDP защо не пуснеш?





Тема Re: Какво ще тестваш?нови [re: .]  
Автор KимoнГeoprиeв ()
Публикувано27.02.07 15:21



щот не знае как




/



Тема Верно?нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 16:03



А цяло хауту е написал...?
Между нас да си остане! Така ми се искаше да му напълня дисковете, а той да се чуди къде му е свободното място....





Тема Re: Верно?нови [re: .]  
Автор KимoнГeoprиeв ()
Публикувано27.02.07 16:32






/



Тема Re: Как да работим читаво с Виндовс.нови [re: borko-b]  
Автор borko-b (coder)
Публикувано28.02.07 06:01



Ok. Starting again.. gonna speak in english because some ppl require me to do so.
но все пак... не владея ритъма на този език още... научил съм нещичко ама ... кво да праим)
Няма да си ходя. От България. Ще съм тук известно време, и ако поне друго, ще си оправя гайдата. :)
хех! това е готино.

Както и да е.
Та... това което се опитах ВСЕ пак, е да развия себе си. по някакъв начин. ползвах новите технологии като Хикс Игрек И Зет. Не знам какво постигнах за това кратко време, но поне едно научих.

С света не се играе лесно. Ако ние, като хора, като Българи искаме да си намерим мястото в него БЕЗ да го съсипваме и без да мърсим в двора на другите, можем да постигнем много. не сме лоши хора. Доста дълго сме били тъпкани вярно, ама ако не се стегнем ние. А И ТЕ! ще загубим всички.
И то не от Терминатора, или от Матрицата, ами най малкото от липсата на гориците и на хубавките неща. Мислите че нямат връзка с компютрите и хау-ту тата дето пиша тук? Помислете пак. ИМА има и с Водопроводчика и Кабелджията и Селянина и всиииичките хора, ако мога така да ги нареча (не съм много сигурен какво точно е човек сега :), )
Ще го духаме (както сме свикнали да говорим... ама там има много шаркс ако се сещате какво имам в предвид...), и щя загубим всички! защото днес, ако не утре се показва една мнооого стара теория...
Ще се самоубие ли интелектът ползвайки собствените си тъпи завоевания или ще продължи напред.
Аз лично направих някои неща (щото чутурата иначе, първите от които беше моето лично послание към вас: бъдете практични. показах ви... не наврях ви в лицето една схема на подредба на Виндовс, която върши не лоша работа)

А и да ви кажа: слуховете че Стив Джобс е почнал с наследство, не вЕрвайте. не е.
То си му личи. само потърсете: Macintosh History
после отворете нов прозорец и потърсете Microsoft history
Отворете си очите също... защото има какво да видите. проста статистика... за историята на един Човек почнал от гаража. няма наследство хора. има. но то помага до едно време.

Днес имаме мноооого нещица за които и не сме подозирали, поне ние Българите. Интелект. Всичко останало зависи от вас лично самите.
не от мен не от Баща ви, не и от котката до вас. От вас самите. Ама тези които трябва да достигнете след много много търсене в дълбоки неподозирани тъмнини. Разбира се ... ако искате нещо по лесно. Търсете... така става... аз надникнах и смятам пак да видя. има готини работи, не само кинти. има и готини хора.

О! Велики обединителю!



Тема Re: Как да работим читаво с Виндовс.нови [re: borko-b]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано28.02.07 07:25



Ок, като свършиш със словоизлиянията - може да помислиш отново за отговор по моя въпрос. Логично обяснение с какво тази така наречена "подредба" на системата е по-добра по отношение на фрагментирането от описаната от мен.

Щирлиц



Тема Re: Как да работим читаво с Виндовс.нови [re: Щиpлиц]  
Автор borko-b (coder)
Публикувано28.02.07 10:09



Aми сега не мога да дам смислен и точен отговор... ама .. аз като помислих малко и реших че тва е готино... и некакси така по човешки застават нещатаа...
пък и ти ако подреждаш библиотека как би го направил а?
и как би направил например ... хммм... де да знам..
аз като имам МНОГО книжки които СИ БАЧКАТ ВЗАЙМНО.. не се борят за йерархии.. делкат си един сесе?

О! Велики обединителю!



Тема Re: Как да работим читаво с Виндовс.нови [re: borko-b]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано28.02.07 21:11



Ами де да знаеш... И аз така.

Най-малкото - няма да те убеждавам, че описания от теб начин не работи. Мда, точно аз няма да го правя. Точно аз съм човека, който не миряса, докато не инсталира Windows 3.10 върху дискета с DOS, че си имаше и Write, че и малко място за текстовите файлове беше останало. ;о)) Много обичам да експериментирам, но сега вече идва време да се аргументирам защо аджиба описания от теб метод НЕ може да се приложи в комерсиална среда.

Някой запитвал ли се е защо след като Windows е платен, а Linux - безплатен... защо хората все пак купуват и ползват Windows? Особено в офиси и други подобни комериални среди. ... Една основна причина е, че Майкрософт създават нещо като стандарт в тази ОС. Те правят нещата еднакви. Те правят така, че създателите на приложния софтуер да следват някакъв шаблон. На шефа на една търговска верига му е през оная работа дали ще плати 200 лева за ОС, но иска да знае дали ако тази ОС се скапе - ще се намери някой, който да му я оправи БЪРЗО!!! ... Ок, сега ще кажеш, че с твоя начин на инсталиране - ще стане за броени минути... Е да, ама не. Ти се намираш например на 140 километра от мястото, и въпросния шеф е принуден да извика хора, които са на заплата при местния ISP например. ;о) И какво ще направят тези хора!?!??!?! .... Ами, ще се чесат половин час по тиквата, ще кажат, че системата е безвъзвратно "заминала", и ше направят пълна преинсталация. С която много вероятно е да изгубят лицензионните ключове на някои платени приложни програми, да не могат да "вдянат" накъде аджиба сочи регистъра за My Documents тази седмица, нито пък да архивират правилния дисков дял преди формата. Резултата е - едно голямо нищо.

Колкото до фрагментирането - ти с този начин решаваш доста добре проблема с фрагментирането на системния дял. Но нищо не си постигнал с дяла с данни. Така или иначе - ти трябва дефрагментатор. И понеже опита показва, че на този скапан свят нищо не се случва два пъти по един и същи начин - след всеки сейф на работния файл - ти ще имаш все по-зле фрагментиран работен дял, който в този си вид ако се скапе - ще има мноооооооого лоши крясъци от страна на шефа. Още повече, че за дискове до 250 GB лично аз правя два дяла. Не повече. И то Primary. На практика скапването на информация може да стане и заради вирус. А колкото повече дискови дялове имаме - толкова по-трудно може да стане тяхното възстановяване след някой такъв трясък.

Щирлиц



Тема Re: Как да работим читаво с Виндовс.нови [re: Щиpлиц]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано28.02.07 21:15



хихи, борко и тук изсра миризливите си лайна, но тук имаме мекушав и колеблив модератор, който не заключва теми току така, а за бан не е и чувал






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.