Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:18 25.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: С какъв софтуеър мога да обработвам видеонови [re: Фeн]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано18.01.07 11:41



Стартираш ВиртуалДъб
Зареждаш видеото с влачене и пускане или с Open video file
Намираш началото на фрагмента за триене и натискаш лявата от най-крайните стрелки долу на прозореца на Дъба (балончето казва, че е Mark In).
С плъзгача на слайда местиш до края на фрагмента за триене - грубо. После финно със стрелките на клавиатурата намираш последния кадър за рязане и натискаш дясната стрелка (Mark Out).
( Ако има кийфреймс, то ще се маркира по тях, а не на точно указания кадър, но не е притеснително)
С DEL-бутона от клавиатурата триеш маркираната част (тя е отбелязана със синьо на слайдбара).
И така следващите фрагменти.
Като махнеш всичко ненужно - Video-->Full processing mode и после Video--> Compretion и нагласяш компресора. Също и Audio-->Full processing mode и Audio--> Compretion и пак нагласяш битрейта на МР3-звука. Ако ще се пуска и на ДВД с дивекс-възможности нагласи и Audio-->Convertion на 44100 kHz.
Накрая F7 и казваш къде и с какво име да се запише.

Успех

Ако се спреш на Премиерата...ще трябва доста да почетеш, няма как с няколко реда да се обясни. Но пък там имаш възможност да слагаш транзишъни м/у отделните сцени...в смисъл дразнещо е изведнъж да спрат кадрите с детето на люлката и да почнат с кучето на двора. С транзишъна се прави недразнещ преход. Както и може да се сложат някакви ефекти (забавен кадър, въртящ се кадър и т.н.), а също и да се пооправи осветление, контраст, звук.

Редактирано от Cтepн™ на 18.01.07 11:45.



Тема Re: ? - ? - ? - ?нови [re: иpeнckи]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано18.01.07 12:24



заблуждаваш се...частично.
Единия работи с входен файл в МПГ, другия - с входен в АВИ (или с входни, ако се събират няколко файла с еднакви параметри).

И при двата изхода е в АВИ, не можеш да изкарваш в МПЕГ



Тема Re: С какъв софтуеър мога да обработвам видеонови [re: Cтepн™]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано18.01.07 12:33



Много много благодаря-имам напредък,макар че изникнаха някои въпроси.
-видеото се замиса както го редактирах на Дескопа-но няма звук-къде бъркам.
-Като кликнах на Video- пред Full Processing mode има една точка,и след като клихнах върху му-нищо не последва-не излезе никакви варианти -така ли трябва да бъде ,или варианта на ВДъб е непълен,понеже го намерих вНета
-На Аудуо-comptression не може да се изпълни-надписа е без съдържание,как да кажа-минавам с мишката отгоре му
Ако може да ми кажете няколко думи за форматите,когато трябва в края на краищата да сейвам на СD-на какъв фирмат трябва да е филма за го чете и комютър и DVD ,Video плеър.-намрпер,как се постига формата- mpeg
Благодаря Ви много



Тема Re: С какъв софтуеър мога да обработвам видеонови [re: Fen]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано18.01.07 13:18



звука - при зареждане на файла в дъба излиза ли надпис "VirtualDub has dedected an inproper VBR audio encoding in the source AVI file and will rewrite the audio header with standart CBR values during processing for better compatibillity..... "; ако се появява, то виж

, в частта за ВД как да се оправиш...постъпково е обяснено.

Като кликнах на Video... точно така, точката показва, че именно този режим е избран...нищо друго не трябва да става. Същото е при Аудиото...дефолтно то е в Direct Stream Copy (там е точката)...кликни на Full Processing mode за да се появи там точката.

На Аудуо-comptression.... като минеш в Аудио--> Фул компресинг (там е вече точката) вече ще можеш да компресираш и конвертираш...самия режим...директен запис на стрийма ти подсказва, че няма да пипаш нищо и затова не ти се предлага.

С ВД нямаш избор на изходния файл - само в АВИ е, което не е страшно.
Преди F7 настройваш видеокомпресията - избираш ДивХ и после сетингс за да влезеш в настройките...там слагаш подходящ битрейт (примерно 1500 кбпс е за запис на 1 час в/у 700 МВ СД)...използвай битрейт калкулатора или изпробвай първо. при кепчване от камера понякога се появява дразнеща трептяща лента в долната част на кадъра...може да влезеш в таб Видео на сетингите на ДивХ декодера (ти си още в него, де) и да му дадеш да crop-не (изреже) 10 рх от ботъма. После ОК дорде се върнеш в Дъба.
Тогава аудиокомпресия (може и некомпресирано, ама не си струва хабенето на място), избираш МР3 и чукваш измежду предложените на 64 или на 128 кбпс, стерео. Пак ОК за да се върнеш и пускаш Дъба да работи (F7).

Така гарантирано ще ти работи на комп и на ДВДплеър, четящ дивекси.
Ако искаш да е в ДВД...първо трябва да създадеш видео и аудио потоци в MPEG for DVD - става с енкодер (Maonconcept, CCE има и други). После ти трябва софт за ДВД мастеринг (DVD lab pro, DVD Maestro).
е степ-бай-степ и с много картинки описано как се прави ДВД от изкарано от VirtualDub (например) АВИ.



Тема Re: С какъв софтуеър мога да обработвам видеонови [re: Fen]  
Автор Tweeg ()
Публикувано18.01.07 13:31



я погледни това може малко да ти се изяснят нещата



Тази точка пред Full Processing mode значи че е селектирано.

Аудуо-compression най-вероятно не може да се селектира защото не си дал Full Processing mode на аудио-то (една цъкалка малко по надолу в менюто)

Първо си отговори на въпроса какво ще правиш с VirtualDub-а. Аз те съветвам с него само да режеш, а компресирането да го правиш с други програми.

За да режеш само правиш каквото ти е казал Стерн за маркирането и даваш на аудио и видео -> Direct Stream Copy. По този начин дъба няма да прави нищо повече от рязане.

След това ако ще си записваш *.avi ползвай примерно AutoGK. Казвам ти го защото като за начало по-добре да ползваш нея отколкото да се луташ и да се чудиш - това защо не става, онова защо така и какви стойности да дам за еди кое си.

Ако ще правиш MPEG2 тогава Cinema Craft Encoder или Canopus Pro Coder.



Тема Re: С какъв софтуеър мога да обработвам видеонови [re: Cтepн™]  
Автор Шkoдa (Speedster)
Публикувано18.01.07 13:32



Нищо против "опозицията"


Аз работя не с 6.5, а с 6.02, защото за това съм си платил.....Върши ми прекрасна работа, дори пробвах Pro-то и ми е неудобно/защото може би не съм свикнал с нея/!
За мен за любителски цели е иманно Studio на Pinnacle!!! Там няма никакви такива сложни настройки, каквито описвате във ВД.....Интерфейса е лесен, елементарен и удобен, а изхода - всичко без DivX! Има си и кепчер за управляване на камерата.



Тема Re: С какъв софтуеър мога да обработвам видеонови [re: Tweeg]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано18.01.07 13:41



Ако ще правиш MPEG2 тогава Cinema Craft Encoder...подсети ме...ако ще прави това, то Дъба вече е ненужен...в ССЕ спокойно може да зададе кои парчета от видеото да обработи и изплюе в емпег





Тема Re: С какъв софтуеър мога да обработвам видеонови [re: Шkoдa]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано18.01.07 13:50



И аз предпочитам не-про версиите и ползвам 6.5...това се "пазарува" в ИНет

; интерфейса по ми допада.

То при ВД има един феномен - писането как се работи с него е в пъти по-сложно от самото работене...просто трябва да се мине хелпа на диагонал и да се направят 1-2 опита
И той има кепчър и възможност за управление на камера през IEEE...и вади в какви ли не формати...от некомпресиран, през дивекс до такъв за мобилни, май...но изкарва само в АВИ, което изисква и енкодер,ако се търси МПЕГ

Редактирано от Cтepн™ на 18.01.07 13:56.



Тема Re: С какъв софтуеър мога да обработвам видеонови [re: Cтepн™]  
Автор Tweeg ()
Публикувано18.01.07 13:55



Не съм му заглеждам възможностите. Аз му "влача файла" давам му ПАЛ на 9800/224 на един пас и отивам да пия бира :)

А от едно време съм си свикнал да режа с дъба.



Тема Re: С какъв софтуеър мога да обработвам видеонови [re: Tweeg]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано18.01.07 15:28



докато се изстуди бирата - двоен клик в/у името на файла в основния прозорец на ССЕ, после Сетингс горе вляво и пак двоен клик в/у името...ще разбереш веднага за какво става дума



Много хубава възможност на ССЕ, която явно не ползваш е да заредиш файла и да зададеш first pass VBR/CBR и да размаркираш видеото и аудиото в Output files. Така получаваш за секунди видеоинформационен файл (.VAF).
След това чукваш радиобутона за Multipass VBR и светва бутона VBR bit allocation...натискаш го и ти се появява целия файл във вид на различно оцветени I, P и В фреймове във всеки GOP, както и осреднените стойности...всъщност информация за всеки кадър. Можеш да изследваш така как ще ти се получи енкодинга по отношение на избрания битрейт, а също и по отношение на куолити-матрицата за кодиране на фреймовете...айде Q-matrix е наистина висш пилотаж, но спокойно можеш да избереш режим на анализ по избрания битрейт. Там виж в хелпа какви трябва да са стойностите на отделните видове кодирани фреймове (бели, червени и залени чертички в графиката), както и осредненото ниво - жълтата линия за да се приеме, че кодировката е качествена.
И сега идва хубавото - долу в прозореца има група слайдери - Global bitrate settings - почваш да си играеш и докарваш графиката до вид, гарантираш добър резултат...и виждаш с какви стойности на битрейта се постига.
И с тях си пускаш любимия one pass encoding

Сигурно ще видиш и следващата група настройки - Local bitrate settings...ако ще кодираш с multipass VBR оттам можеш да зададеш по-различни битрейт стойности само в проблемни части на видеото. Може и по GOP-ове...има си още една група настройки там

И понеже битрейта е важен, но не единствено определящ качеството - под VBR bit allocation-бутона има и Advanced такъв - там почваш да си играеш с параметрите на GOP-а, на видеото, там са и настройките на Q-matrix-а. И още по-надолу има бутон Picture Quality - и там има за игра.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.