Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:20 07.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Тема И преди съм питал, но...  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано05.01.07 23:53



...тъй като не получих задоволителен отговор, ще попитам пак - някой знае ли хубава програмка за заключване на папки и файлове? Hide files & folders не се брои, защото е крайно смотана. Благодаря за вниманието!



To ensure ongoing quality of service, your death may be monitored for training purposes.

Тема Re: И преди съм питал, но...нови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано06.01.07 00:58



PGP

Щирлиц



Тема Re: И преди съм питал, но...нови [re: Щиpлиц]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано06.01.07 08:48



айде с линкче, за по-ясно:



не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...

Тема Re: И преди съм питал, но...нови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано06.01.07 10:31



не знам какво точно ти трябва и кое би те задоволило, но аз бих предложил security в NTFS и XP плюс криптиране на папки или дялове с вграденото криптиране на XP.
за други ОС не знам, но и дори един zip архив с парола е според мен добро решение.

Редактирано от нoчнoй_дoзop на 06.01.07 10:52.



Тема Re: И преди съм питал, но...нови [re: нoчнoй_дoзop]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано06.01.07 11:08



Историята показва обаче, че не е много добра идея да се ползва криптирането на системата. Криптираните файлове започват да зависят от ТОЧНО тази система, под която са криптирани, и по-конкретно - от паролата на потребителя. Ако бъде счупена паролата, или се счупи системата - са застрашени криптираните файлове. Също така тези криптирани файлове се отварят в нормален вид от всеки, който се докопа до компа докато не е направен LogOff.

При PGP - защитените файлове могат да се съхраняват на произволен носител, да се пращат по мейла, да се бекъпват, и т.н. PGP предлага и PGP Disk - криптирано виртуално устройство, което стои във вид на файл върху харда. Върху него може дори да се инсталират програми, да се държат бази данни, да се работи с документи директно и т.н. ... В момента, в който направиш Disconnect на това устройство - всичко в него става недостъпно за останалия свят.

Щирлиц



Тема В допълнениенови [re: Щиpлиц]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано06.01.07 12:46



Ако въпреки всичко се забрави ънмаунтването на PGP Disk-а...има настройка да се самоизключва след зададен период неупотреба





Тема Re: И преди съм питал, но...нови [re: Щиpлиц]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано06.01.07 16:34



всъщност описаните проблеми се получават поради липса на бекъп на ключа на потребителя. самия бекъп не е труден, но никой не знае че трябва да се прави.



/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: И преди съм питал, но...нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано06.01.07 19:18



Прав си, но въпреки това ограниченията са много неудобни. Файловете са защитени само ако никой друг не пипа компютъра с логнат юзър. Също така файловете са открити за достъп през цялото време докато юзера е логнат, и няма възможност за избор. Още един недостатък е, че криптирането на файловете изключва възможността за тяхното компресиране като опция на Windows XP + NTFS.

Именно затова предпочитам PGP, и дори си форматирах няколко DVD-RW диска на UDF структура, с PGD виртуални дискове на тях. ;о) Работи се чудесно, сякаш разполагаш с 4GB защитена от посегателства дискета. И още по-удобен за постоянно ползване ми е един 3.5" DVD-RW, който наистина има размерите на дискетка от 1.4GB.

Щирлиц




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.