Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:45 24.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Фиксиране на бъгове  
Авторbubs (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 11:05



Много ми е интересно, при авторите на програми фиксирането на бъгове всъщност дали представлява избягване от краци? Или наистина през цялото време им се появяват бъгове... Никъде не съм прочел за поправка в сигурноста...
Възможно ли е?



Тема Re: Фиксиране на бъговенови [re: bubs]  
АвторJogo (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 12:23



Помня една нова версия като я пуснахме в интернет - имаше крак за нея 2 часа след това ;-)
Иначе бъгове да искаш - 30 процента от времето пишеш софтуер, останалото е за бъгове... нямат край.



Тема Re: Фиксиране на бъговенови [re: Jogo]  
Авторbubs (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 12:48



Защото някои безплатни програми си стоят и си помислихме че авторите на останалите ги е сам да спелят за пробив в програмите им. Например DVD Shrink не мърда, цяла година версията му е все 3.2.0.15, стои си така като паметник на сайта си и не помръдва... сайта им спече, няма действие, няма движение!



Тема Re: Фиксиране на бъговенови [re: bubs]  
АвторJogo (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 14:03



Вярваш или не, но програмиста написал DVD Shrink, ми е личен приятел. Работим заедно по нови проекти, и мисля че няма скоро да прави нови версии.



Тема безплатните работинови [re: Jogo]  
Авторbubs (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 16:21



хе-хе-хе-хе-хееееее, айде хвала да ти е тогава! ха-ха-ха!!!
Днес минах през фирма, която продава разни работи за компютри + дребен софтуер и некви игри... Интересно, че имаха и некви игри на дискети, имаше дори от 94-та, 98-ма година, за които се искаше 5 лева на бройка. Като разбрах това, споделих на продавачката че са такива малки, с размера и възможностите като на флаш игрите, а са толкова скъпи! Тя обаче ми рече "все пак знаете ли колко действително струват тези игри...? Никой няма да седне да ви пише игрите, кой ще си играе". Бриех! А те все табли, пъзелчета, шахчета, и разни с човечета ли там, какво не знам. А като знам колко безплатни игри и програми са ми минавали през ръцете.... Та се запитах - наистина! Аджиба! Защо някой да си играе да пише безплатно такива трудоемки неща, без отплата? Защото ИМА такива, които не вземат и дарения! Как си обясним това явление?



Тема Re: безплатните работинови [re: bubs]  
АвторJogo (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 16:27



Във фирмата в която работя има много хора, които пишат неща за кеф, не за пари. И аз го правя. Понякога е като визитна картичка. Пример е Шринка, който го издириха и го купиха, щото е добър програмист. Ако някой бачка изключително и само за пари - то той не е добър програмист, това го виждам всеки ден.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.