Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:45 16.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Тема InstallShield проблем...?  
Автор Chavdarov (ПрофЯсор)
Публикувано27.07.06 18:18



Здравейте,


имам един много странен проблем при инсталация на компилиран с InstallShield-а продукт.

Проблема е все един и същи 1406:



В компилацията участват няколко .dll файла предполагам, че проблема се поражда от тях.
Интересното, е че след завършване на инсталацията въпреки грешките програмата тръгва без проблем, но не е приятно по време на инсталацията да дава подобни грешки.

Много ще съм благодарен ако някой помогне.


С уважение
Чавдаров



Тема Re: InstallShield проблем...?нови [re: Chavdarov]  
Автор Haчko (страхлив корем)
Публикувано27.07.06 20:53



Отвори "Regedit" и го разгледай тоя ключ.
Важно! Не е лошо да направиш резервно копие на регистрите, преди да човъркаш каквото и да било там





Има начин отново да бъдем добри.

Тема Re: InstallShield проблем...?нови [re: Haчko]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано28.07.06 08:11



малко трудно ще го разгледа. една голяма част от ключа е скрита зад многоточието. винаги съм се чудел защо при съобщенията за грешки ползват съкращаване на път, комбинирано с прозорец, на който не може да се промени размера. уиндоуска му работа...

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...


Тема Re: InstallShield проблем...?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Chavdarov (ПрофЯсор)
Публикувано28.07.06 11:53



Здравейте,


то няма за какво да се чудиш...
Виц най-долу какво пише на скрийна:

"..или се обадете на персоналния блябла"

нали трябва и персоналния да зима кинти...

Според мен проблема не е регистъра, защото това го прави на всеки компютър. Според мен при компилацията с InstallShield се получава някаква хватка...
Преди това съм правил 10000 пъти същата процедура, но не ставаше така...
Интересното, е че след грешките инсталацията преключва и инсталираният продукт си работи безотказно, но е дразнещо по време на инсталация да има подобен тип грешки.

П.С. днес намерих един друг инсталационен криейтър ще се опитам с него.

С уважение
Чавдаров



Тема Re: InstallShield проблем...?нови [re: Chavdarov]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано28.07.06 12:36



хмм. бях останал с впечатление, че инсталираш програмката с цел да я ползваш ти, а не че правиш инсталационен пакет. опитай с wise installer. ползвал съм го за направа на msi пакет преди време и нямах проблеми. installshield съм ползвал само веднъж, но само за пробване и не мога да дам сигурно мнение.

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...


Тема Re: InstallShield проблем...?нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Chavdarov (ПрофЯсор)
Публикувано28.07.06 13:45



Здравей,


да, встщност аз правя инсталационния пакет.
Не успях да разреша проблема, но намерих подходящ инстал криейтър БЕЗПЛАТЕН, който върши перфектно работата си.

ако някой го интересува




С уважение
Чавдаров




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.