Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:25 24.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Antivirus-на програманови  
АвторEroS (Нерегистриран)
Публикувано11.05.06 15:41



Здравейте

От известно време пробвам почти всяка антивирусна програма, която ми попадне. Но тъй като компютърът ми е леко слаб, му отнема по около 5-6 мин. при зареждането на Уиндоус докато почне да бачка що годе нормално. Но пак бози много докато накрая, не ме изнерви и не изключа антивирусната.

На въпроса - предложете ми някоя антивирусна програма, коята да е лека за компютъра, даже доста лека.

Мерси предварително!

п.п. Последно пробвах следните: Norton, Avast, McAfee, Kaspersky, BidDiffender (tova be6e edno ot nai-dobrite), PC-Cillin...



Тема Re: Antivirus-на програма [re: EroS]  
Автор hladnika (Brujo)
Публикувано11.05.06 17:00



AVG е добре за слаби компоти, май не си я пробвал.

Бъгавият Дир....


Тема Re: Antivirus-на програманови [re: hladnika]  
Автор Heykия (прост)
Публикувано11.05.06 17:48



Колкото по-малко неща проверява една антивирусна, толкова по-"лека" е тя.
Помисли си : за какво си ползваш компютъра и сам ще си отговориш каква антивирусна ти трябва.

Аз ползвам NOD32 и съм доволен, ама машината ми е добра.

"БЛАЖЕННИ СА ВЯРВАЩИТЕ И НЕПРОВЕРЯВАЩИТЕ"


Тема Re: Antivirus-на програманови [re: Heykия]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано11.05.06 18:28



> "Помисли си : за какво си ползваш компютъра и сам ще си отговориш каква антивирусна ти трябва."
а може да се окаже, че изобщо не му трябва.
ако направим следната груба сметка от липсата на AV:
* стартиране на компютъра на 2 пъти на ден :
- спестяват се 2*6=12 минути * 30 дни = 360 минути месечно

* предполагаемо допълнително рестартиране поради някакви си причини - веднъж на 3 дни:
- спестяват се 6 минути * 10 дни = 60 минути месечно

* не броя бавенето на самата работа на компютъра, защото няма как да предположа дори грубо колко е

=> при липса на AV се спестяват общо 420 минути месечно, което прави 7 (седем) часа месечно - горе-долу един работен ден.

ако преинсталиране на операционната система + допълнителни настройки и софтуер може да се направи за 5-6 часа => е по-далавера без AV и веднъж месечно да се преинсталира всичко, при това САМО ако е збозено от вируси, троянски добитък и т.н., което може да се проверява с изрично тестване.

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...


Тема Re: Antivirus-на програманови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано11.05.06 22:24



И аз не съм с най-нова машина - Celeron 366, 160 RAM, VooDoo Banshee 16 MB. Пробвах разни и аз, ама последните 3-4 месеца съм си без. И никакви проблеми засега. Зарежда почти както в началото, само напоследък се бави понякога с десетина секунди при гасене. Win 98, Флекстайп 3.2, Daemon. Махнал съм излишното от msconfig.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: Antivirus-на програманови [re: Изyмeн]  
Автор Heykия (прост)
Публикувано11.05.06 22:45



Зависи колко ти е ценна информацията на комп-а. Ако имаш програми,дето требе да се регистрират наново след инсталация (счетоводни, заплатаджийски, складови и т.н.) и за всяка регистрация трябва да плащаш, малко ще се замислиш .

Колкото до забавянето имах следния проблем наскоро: на два абсолютно еднакви комп-а. Инсталирах всичко дето требе на единия и клонирах диска на другия. След това започнах да пускам едни и същи програми и на двата (нема никаква жица закачена за тях).
После инсталирах на единия ФЛЕКСТЪП и той почна да бави при рестартиране или направо не изключваше. Така убедих клиена да не ползва на ДАТЕКС простотията.

"БЛАЖЕННИ СА ВЯРВАЩИТЕ И НЕПРОВЕРЯВАЩИТЕ"


Тема Re: Antivirus-на програманови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.05.06 08:53



А не може ли 5-6 часа да ги редуцираме до половин?
Една "чиста" инсталация и после имидж?

Имидж на около 3 ГБ системен дял Акрониса ми го възстановява за около 7 мин....но е бързичка машината



Тема Re: Antivirus-на програманови [re: Cтepн™]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано12.05.06 10:14



може, разбира се. аз затова си бях направил един slipstream, за да не ме пита нищо по време на инсталиране. не си падам много-много по имиджите.

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...


Тема Re: Antivirus-на програманови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор lamqta_Spas (lamq)
Публикувано12.05.06 12:32



Аз карам с касперски 4...(незнам си колко) ама съм го спрял от startup-а спрял сам и всяка една простотия коя почва да сканирва без мое разрешение. единствено го използвам само като сваля нещо да го проверя. интересното при касперски е че дори да спреш всякакви чхеквания някак си продалжава да сканирва без изобщото да натоварва машината и когато усети някоя гадинка в компа почва да реве със добре познатото свинско квичене само трябва да знаете каде да погледнете за да го разкарате
за да не ти бави машината при запалване или рестарт разкарваш почти всичко ненужно от startup-а - разните там MSN, ICQ, Yahoo, Skype и други такива, а FlexType-а го разкарваш напълно. Ако нета ти идва по лан си сложи някакав Firewall че има разни гадини да се разкарват по мрежата и спираш да ползваш IE.
Единственото което правя е месечно да си пусна online сканирването на Pandasoftware за да видя дали нямам гадини. Мога да ти кажа че от година и половина сам така и най-много да фана 10 spyweres които лесно ги изчагървам

изфиняфам съ аку е ниграмотну


Тема Re: Antivirus-на програманови [re: lamqta_Spas]  
Автор bigg_red (мног як)
Публикувано12.05.06 13:54



Разкарай FlexType щото ти твари много машината.
Пък и други лайна твори
Слагаш един туйлин зид.Аз лично ползвам аупост фареуел.
За антивирусна съм си сложил AntiVir PE Classic.
Вируси не съм хващал от години.
За другия добитък слагаш още и Spybot - Search & Destroy.
Решенията които изброих са много добри за слаба машина.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.