Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:19 21.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Успяхте ли да накарате Opera 8 да "проговори"?  
Автор Jennifer (Оптимистка:))
Публикувано08.05.05 10:49



Не се сърдете, че пускам нова тема за Опера 8, но предишната стана много голяма.

1. От tuition-a им разбрах, че могат да се направят настройки Опера да "прочете" определен текст. Това много ме зарадва.
Всичко ОК, обаче излиза следното съобщение:

Opera requires additional files to enable voice. The download is approximately 10.5MB. Do you want to download and install the voice libraries now?

Започвам даунлоуда, обаче никога не мога да изтегля всичко, което ми трябва и съответно не мога да задам тази настройка.
Вие имали ли сте този проблем и решили ли сте го по някакъв начин?

2. При Опера 8 не виждам отдолу дали сайтът ми зарежда.
Задала съм всички тулбарове, с изключение на Main bar (защото прави банера огромен) и Personal Bar (не ми трябва).
Има ли как да виждам, че в момента сайтът зарежда ... %, както беше досега. Абе изобщо да виждам, че нещо става, защото при по-бавно зареждащите сайтове изобщо не разбирам как върви зареждането им.

3. Виждам, че сега всеки прозорец може да се затваря самостоятелно направо от бутонче, а не както преди - с десен бутон. Това да кажем е добре, обаче пък не може да се минимизира един отделен прозорец. Така ли е, или има начин да си свия само текущия прозорец?
Пробвах с десен бутон, няма такава опция.
Мога да минимизирам цялата Опера.

4. Когато даунлоудвам (напр. файловете за звука), като че ли не може да се сърфира на друго място. Така ли е при вас, или сте задали някаква настройка и може едновременно да даунлоудвате и да правите нещо друго?



Тема Re: Успяхте ли да накарате Opera 8 да "проговори"?нови [re: Jennifer]  
Автор Jennifer (Оптимистка:))
Публикувано08.05.05 14:56



Ако искате да ми отговорите на въпросите, не си правете труда да ми отговаряте за минимизирането, защото прочетох, че става с mouse gesture.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.