Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:40 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема хелп за Openoffice  
АвторЛюcи (Нерегистриран)
Публикувано30.04.05 14:39



Инсталирах си Openoffice, искам да разпечатам селектиран текст,но на принтера излизат само квадратчета и цифри.Принтерът ми е Канон BJC 7000, а Windows Millenium.Може ли някой да ми помогне да отстраня проблема!Къде да задам на програмата да печата това, което се вижда на екрана.



Тема Re: хелп за Openofficeнови [re: Люcи]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано30.04.05 16:00



А флекс-тайп да имаш?

С каква програма е писан документа?


Щирлиц

Тема Re: хелп за Openofficeнови [re: Люcи]  
Автор Haчko (Mr. sir)
Публикувано30.04.05 18:23



В диалога, който излиза преди печатане - "Print" - избрала ли си точно този принтер - BJC-7000? Да не би програмата да е "подразбрала", че е някой друг и така да е станала белята



Щом сме двама, страшно няма.

Тема Re: хелп за Openofficeнови [re: Haчko]  
Автор_maik_ (Нерегистриран)
Публикувано01.05.05 11:00



Христос Воскресе на всички форумци.
Щирлиц няма флекс-тайп ползвала е кирилизацията на Инженера , Начко а няма друг принтер а под вин си печата стартовата (рекламната )страница.
Явно в самия офис трябва да се укаже да е кирилик но къде?Преди време работехме с 602 сюитата пак свободна и там можеше да се укаже на кода да е ариал кирилик а не вестер а тук не може т.е не го знаем куде се задава. Печата само цифрите а буквите излизат на квадратчета.Някой ако знае кяде е тая опция да каже.



Тема Re: хелп за Openofficeнови [re: _maik_]  
Автор Haчko (Mr. sir)
Публикувано01.05.05 12:08



Воистина воскресе

Имаш ли нещо против да ми изпратиш документа (или фрагмент от него), за да си поиграя и да видя къде би могъл да е проблемът?



Щом сме двама, страшно няма.

Тема Тимоци, Хебъри ... ??нови [re: _maik_]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано01.05.05 13:17



___________Воистина воскресе!
================================



Вероятно има Тимоци, Хебъри, TmsCyr и темподобни остатъци от Win3*.


Тогава, някъде из опциите на принтера, се зачеква нещо ~такова: Print TTF as bitmaps или Print fonts as bitmaps.

за сметка на качество и бързина е.

Самия Инжинер

Редактирано от Caмия Инжинep на 01.05.05 13:31.



Тема Re: Тимоци, Хебъри ... ??нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор_maik_ (Нерегистриран)
Публикувано05.05.05 00:19



Инжинере, получава голямо ИНЖ. от мене _маик_:)
Нямаше тимоци и смоци просто инсталация на чисто с формат с: /v/c
Проблема е че милениума като вин 98 не пише нищо в autoexec.bat и config.sys
Но ствоята програмка се оправиха нещата.Вътря сука иска системен диск и накрая грейна като ясно слънце :)))
Благодарим ти!!!
Предлагам ти да направиш по - проста инсталация за вадене на системно ниво и да я постнеш.Например за 98 и ме - инсталирай това за хр хоме едишан , сп1 и2 - това .Всичко да е просто и ясно.
Ако модернатора на клуба разреши нека да направим една тема за БЕЗПЛАТНИ програми.Тръгнали са на проверки по фирмите и само търсятс какво да се захванат.Например сега разучаваме активно опенофиса но той иска мин 64 МБ рам на 32 върви ама...
за заместител на винрара -изиарх
Просто да споделим мнението си за програми който наистина са добри и могат да се ползват безплатно.
Да те питам винрара върви и без да е регистриран - това безплатна програма ли е ?Със записвачката дадоха някакво копие на неро орязано - може ли да се инсталира то ?
Бъобше трябва да ставаме ЕВРОПЕЙЦИ и всичко да ни е лигитимно.
Моля споделете вашия опит.
_Маик_






Тема Re: Тимоци, Хебъри ... ??нови [re: _maik_]  
Автор Haчko (Mr. sir)
Публикувано05.05.05 00:28



Вече има такава тема, най-горе е закачена "WinRar" не е безплатна, но "IZArc" е страхотна, а .7zip е по-як формат от .rar "Орязаното" "Nero" можеш спокойно да го инсталираш, щом са ти го дали със записвачката. Ако не - виж в темата на Щирлиц, там има предложения... към които аз все се каня да добавя "CD Manipulator"



Щом сме двама, страшно няма.

Тема Re: Тимоци, Хебъри ... ??нови [re: _maik_]  
АвторAmplifier (Нерегистриран)
Публикувано07.05.05 01:35



Бе само едно нещо да питам...
В кой век си майк та си на вин 98?



Тема Re: Тимоци, Хебъри ... ??нови [re: _maik_]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано07.05.05 02:23



Модератора е решил, да. ;о) ... В темата "Софтуер" ще се събира информация за програмите, дали са лицензирани, Trial, Demo, и т.н. неща, които ще мога след това да подредя в списъчета, и всеки да си избира каквото му трябва. Но за целта - народа трябва да помага, щото от един човек не може да се направи много.


Щирлиц

Тема Re: Тимоци, Хебъри ... ??нови [re: Amplifier]  
Автор_maik_ (Нерегистриран)
Публикувано07.05.05 16:20



И на 286 с 32 МБ рам каво да сложа ХП ли???И 2-ро трябва да е лицензирано.Въобще защо питаш?Намерихме 4бр. 98 останали от някаква фирма и ги сложихме.Единия го бракувахме с нов на 2300 и с 98 лети лети



Тема Re: Тимоци, Хебъри ... ??нови [re: Amplifier]  
Автор kилиkaндзep (1 такъв зелен)
Публикувано07.05.05 16:51



Ами може да си чудиш, но още на много места се ползват морално остарели машини. На работното ми място половината са 486 и Pentium 1. И какво, да не мислиш че всички се нуждаят от 2 GB анимации. Вършат добра работа под 95 и 98, т.е. на тях се пише, смята, чертае и пр. Не се гледат филми и не се играят 3D игри.



Тема Re: Тимоци, Хебъри ... ??нови [re: kилиkaндзep]  
Автор_MAlK_ (Нерегистриран)
Публикувано11.05.05 01:16



Остави го няма си проблеми момчето за решаване.Та всичко тръгна на 6.Сега се прояви друг проблем Опен Офиса не иска да печата символа фи .Пробвах със смяна на шрифтове не е ине излиза си квадрарче празно както преди излизаше на буквите.ИНЖ и другите някаква идея за лекарство или шрифт ?
Поздрави от Бургас и морето.



Тема Не хи, ами фи!нови [re: _MAlK_]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано11.05.05 19:00



Немам на идея, но ми е интересно.

Прати mострен файл на injinera[majmuna]narod.ru

Предният съвет - ... as bitmaps - си остава в сила, като крайно средство. Рендерирането става на компа и до принтера стига това, което е на ектана, като BMP. Иначе рендерира принтера - по № на знака (буквата), шрифт, големина, ефекти.

Самия Инжинер


Тема За WinRARнови [re: _maik_]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано11.05.05 19:34



За WinRAR: не е без пари. И ще почне да ти досажда "дай парите".

Аз съм си наточил и ползвам

един Уинрар, който не се инсталира, а само се копира и не досажда с "дай парите". Там има и обяснение.


Ако трябва да се правиш на законен, точи и ползвай . Пробвах и 7- но не ми се лепна на ръцете.

Кратко обяснение, за които не са РАР-аджии: Ако сте свикнали да работите с няколко прозореца на Експлорера, влачейки от един в друг, то WinRAR ще ви лепне веднага. Той е точно като експлорерски прозорец, но по-бавен - файловете се sплескwат или растягат, според посоката на операцията. Освен това, ми е през (шапката) кое колко компресира, искам да работя удобно. Още LHA и ARJ под ДОС си компресираха достатъчно, според мене. A 7-zip вървят в невярна посока: "Roadmap 7-Zip 5.*: New compression methods for multimedia data Recovery features Ports to other platforms"

За по-простият инсталатор на Кирилица: В Македония е било традиция W98 да се качва на 2 пъти. Като му се качи FYROM за Regional, после при сетъпа вади диалог, дали да я искара страната на системно ниво.

Та моя начин е много по-бърз и води до същото, по недокументиран от M$ ( много ги обичам) начин. Не съм го аз измислил Уйндоуса. Освен това, не желая да угаждам на простите. Всеки разбирач се е сблъсквал с прост юзер, който ти се кара - понеже разбираш, а не си му го нагласил на него, простия да му е удобно, затова си му виновен! А той не разбира, затова е прав! Моето мнение е - абе, я **********************************!!!

Самия Инжинер

Тема Re: За WinRARнови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Haчko (Mr. sir)
Публикувано11.05.05 20:00



Инжинере, пробвал ли си архиватора "IZArc"? Ако да, какво ти е мнението?



Щом сме двама, страшно няма.

Тема Re: За IZarcнови [re: Haчko]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано15.05.05 21:52



Заради теб качих последния - 3.5 бета2. Не мога да работя с него, не ми пасва.

Аз съм свикнал с много отворени прозорци, и да влача файловете от един в друг. За мен IZarc направо не работи.

С WinRAR може да си композирам архив, както си композирам ЦД за запис - създавам си структура на директориите, като влача и хвърлям папки, и даже правя нови, а не просто пренасям 1:1 съществуваща структура от харда. При разархивиране е същото - все едно, че работя от надраскано ЦД, което работи по-бавничко. Просто не мисля, работя си.

Пак да повторя - не ми пука кое колко свива, след като може 700МБ филм да се забута и забрави по директориите. Важно ми е да си работя лесно и с кеф.

Самия Инжинер


Тема Re: openofice helpнови [re: Caмия Инжинep]  
АвторЛюcи (Нерегистриран)
Публикувано16.05.05 09:14



Много благодаря за отговора на писмото ми по и-мейла относно печатането на символи, само дето не мога да го разбера.Получила съм това:фПЧБ ОЕЭП УЕ ПФЧБТС РТЙ НЕО ЛБФП РТБЪЕО ЖБКМ. б ФТСВЧБ ДБ Е ФБВМЙГБ. оЕ
ТБЪВТБИ ЛЯДЕ Е РТЙЮЙОБФБ.

лБЛ ЧУЯЭОПУФ ФЙ ЗП ПФЧБТСЫ ФПЪЙ ЖБКМ?

Май нещо и в настройките на пощата трябва да променя



Тема Re: openofice helpнови [re: Люcи]  
Авторsasho (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 19:14



Туй, което виждаш, Люси, е кирилски текст на КОИ-8. Симптоми: 1) текстът е с кирилски букви; 2) на мястото на главните букви има малки, а 3) на мястото на малките - главни.
Маркирай текста, потърси от менюто нещо като View > Encoding и там избери Windows Cyrillic или cp1251 (то е едно и също).



Тема Re: За IZarcнови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Haчko (Mr. sir)
Публикувано20.05.05 20:48



Явно имаме различни стилове на работа с теб Аз пък никога не съм бачкал с "външен" файлов мениджър, но като че ли е време да опитам...



Щом сме двама, страшно няма.

Тема Re: openofice helpнови [re: Люcи]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано20.05.05 23:12



Тази поща никога не е имала проблеми с Кирилицата,проблема е при теб.

Написах ти, че файла се отваря като празен и не мога да направя проба.

Самия Инжинер


Тема "външен" файлов мениджър- ???нови [re: Haчko]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано20.05.05 23:24



Не знам на кое викаш "външен" файлов мениджър

Работя само с Експлорер, но на много прозорци, не на цял екран. Двупанелни и еднопанелни, както си искам. Като отворя архив с УйнРАР, той се държи ТОЧНО (почти) като експлорерски прозорец. Драгвам си файловете и/или папките от и към архива. Поради което бачкам без замисляне. Менютата за настройка изскачат сами, когато са необходими.

Да търся по менюта - файл, ехтракт файлс ту... па да браузвам на едно малко, като на W3.x прозорче - не, мерси! Който е написал архив с такъв интерфейс, да си бачка с него.


даже Юс компресид Фолдерс на ХъПъ не се интегрира в шела така чисто, както УйнРАР.

Самия Инжинер


Тема Re: За IZarcнови [re: Haчko]  
Автор, (Нерегистриран)
Публикувано21.05.05 21:30



Начко- Юначко, пробвай Тотал командера- доста хора писаха, че е върха. По навик от Нортон командера- от преди 90 година на миналия век обичам да виждам от къде вземам и къде пращам. Работи с външни архиватори, редактори и т. н. Пробвай няма да сбъркаш!



Тема Re: За IZarcнови [re: ,]  
Автор Haчko (Mr. sir)
Публикувано22.05.05 00:28



Да бе, и аз към него съм се ориентирал - само суперлативи чувам за тоя мениджър. Но се чудех... дали ако го имам него, ще мога да изключа зареждането на "Windows Explorer" въобще? Според мен няма причини да не мога, но все пак е добре да попитам... Че съм малко бос в тая област...



Щом сме двама, страшно няма.

Тема Re: За IZarcнови [re: Haчko]  
Автор Kpъr ()
Публикувано23.05.05 01:28



hm, сайта на 98lite е преименуван на


и вече включва средства и за Xp/2000



Тема Re: За IZarcнови [re: ,]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано23.05.05 14:19



Все едно, че ви пиша на китайски, та не разбирате:

Аз съм двойно повече свикнал да знам откъде взимам и къде пращам. А също и да имам контрол през дясно цъкане.



Затова ползвам Експлорер + УинРАР. Драгвам си файловете с десния бутон отука та там и на контекстното меню избирам какво да стане. И ми е все едно дали ги драгвам от/към папка или към архив, отворен с УинРАР. Също мога да пусна Setup.exe или index.htm направо от архива, и ще тръгне, ще си намери останалите файлове.

Просто архивите работят като по-бавни папки!!!!
==========================================

Отклонение 1: помогнах на познат да си разархивира с ARJ нещо от 9 .ARJ файлове. След показното, че знам да пиша Досовски команди, просто му отворих 1-ва част архива с Winrar, и той го видя изцяло. После с едно загребване на мишката извадих файловете в предварително приготвена папка. Реакцията - дай УнйРАР-а, да ти еба и зиповете.

Отклонение 2:

с NC5, NrtonGhost, PQMagic и др. - 2,88MB за стартов имидж на CD. За който не вярва, че и аз съм виждал NC

Самия Инжинер

Тема Re: хелп за Openofficeнови [re: Люcи]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано24.05.05 10:07



аз имах подобен проблем с този продукт

принтерът на моята машина в офиса е HP5L.. програмата по default си го слага да печата на 600х600 dpi. Имам проблеми с печат при тази резолюция под ХР.. сложих го на 300х300 и всичко е ок сега




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.