Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:30 24.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Софтуернови [re: Щиpлиц]  
Автор-=***=- (Нерегистриран)
Публикувано06.05.07 23:15



Мощно допълнение към Excel, за домашна употреба е безплатно:





Тема Re: Защитен софтуер (пароли, криптиране)нови [re: kилиkaндзep]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано22.05.07 17:23




Размер: 2,66 МВ
Лиценз: Платен софтуер
ОС: Windows 98 и нагоре
Приложение: Изключително мощен инструмент за замитане на всякакви следи от хардиска. Избор на почистване на свободното място до края на клъстерите, наистина безвъзвратно изчистване на остатъците от данни от "изтритите" програми, разкарване на всички следи от присъствието в ИНет от браузерите (пароли, букмарки, темпове, кукита, посетени сайтове, свалени неща и т.н.) и имейли, прочистване на темпорални файлове включително и пейджфайла. Също има функция за разбъркване на пропертийз на файловете (име, дата, размер и т.н.)
Програмата има вградени няколко предифинирани метода на почистване, като всеки метод позволява потребителско донастройване на параметрите му, например броя пасове, какво да се пише и т.н.
Има методи за различни нива на въздействие - от LOW, което не може да излъже никой ресторер, през NORMAL до HIGH. Избора се според целта и дълбочината на почистването. По-сериозните методи за замитане са според US Department of Defense standart(DoD 5220.22M).
За параноиците е предвиден и наистина жесток метод за почистване на всичко, незаето от данни по диска, това е метода Stop hardware Recovery (Gutmann). По дефолт той прави 35 паса с най-различно предназначение и с голям спектър с предефинирани и случайни записи по диска. Освен това ефективно премахва магнитните следи, оставащи от ориентацията на домените на магнитното покритие след нормални запис/триене по диска. Зависи от големината на свободното място, но се изпълнява за около денонощие в/у нормален по големина и по запълване диск.

Посочената версия не е свободна, не съм търси и лекарства. Аз си ползвам предната версия 3.5, която се намира заедно с илача си. Методите за почистване са същите, само интерфейса при новата е по-различен.

==============================================

С пожелание за успешно ползване, на когото наистина му е нужна: Стерн



Тема Re: Туикъри, менажери за настройкинови [re: Щиpлиц]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано22.05.07 17:45




Буутващо СД, предназначено да Ви даде управлението на компютъра при скапване на операционната система и имащо в себе си множество средство за поправки по ОС...и не само.
Размер: 236 МВ
Лиценз: не знам, линка е към Pirate Bay, но го има и в други подобни места
ОС: не е необходимо да има (работеща)
Приложение: Както вече казах - при скапване на ОС и невъзможност да се подкара машината това е насреща. Необходимо е да се изпече на СД и БИОС да се настрои за буутване от оптичното устройство, с което е оборудван компютъра.
Излиза меню, което предлага зареждане на Live Windows XP с включени по-важни компоненти ИЕ, Неро, ДайрекХ, МедияПлейр, ТоталКомандер, VM Ware, УинРар и мрежова поддръжка; Live Linux (мисля, че беше Кнопикс дистрибуция, като не се сещам дали е включен потребителски софт от рода на ООО); Hiren's BootCD 8.3 - няма да изреждам какво е включено, който ще го ползва би трябвало да е запознат. Има и два модула за оправяне на НТ Лудер и регистрите.

===================================
С пожелание рядко да ви се налага да го ползвате: Стерн

Редактирано от Cтepн™ на 22.05.07 17:48.



Тема damaged file recovery/rescueнови [re: Щиpлиц]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано04.08.07 16:07



тука слагам два линка, за да не ги забравя. става въпрос за частично възстановяване на файлове от повредени дискове. не се възстановяват съвсем, но в някои случаи е по-добре частично, отколкото съвсем да ги няма:



(това не съм го тествал)

лесно е да се напише нещо подобно - веднъж си правих вече, но не знам къде съм си го записал, а ме мързи да го пиша пак наново.

Silent scream
Crucify the bastard son


Тема Re: Софтуернови [re: Щиpлиц]  
АвторViscera (Нерегистриран)
Публикувано01.09.07 21:23



Не мога да си инсталирам Windows Media Player 11, защото windowsa ми не е легален. Как да го легализирам ?



Тема Re: Софтуернови [re: Щиpлиц]  
Автор Viscera (непознат )
Публикувано01.09.07 21:30



Не мога да си инсталирам Windows Media Player 11 защото моят windows не е легален. Как да го легализирам ?

Редактирано от Viscera на 01.09.07 22:16.



Тема Re: Софтуернови [re: Щиpлиц]  
Автор-=***=- (Нерегистриран)
Публикувано21.10.07 17:23



RSJ HD Image [

; ]

Немска програма за архивиране и съответно - възстановяване на информацията. Работи с всички актуални версии на "Windows", с всякакви файлови системи, както и с всяскакви носители на информация - CD, DVD, USB memory, HDD, мрежова връзка с друг компютър. Не съм я пробвал лично засега, но описанието звучи добре, а също и възможността за безплатно ползване за лични нужди.











Тема XP setup simulatorнови [re: Щиpлиц]  
Авторsub (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 23:16



Симулация на инсталационния процес на XP, безопасна за машината, идеална за начинаещи.





Тема PDF Splitter And Mergerнови [re: Щиpлиц]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано12.03.08 18:58




Gios PDF Splitter And Merger
The First Free and Open Source PDF Split and Merge utility

(kилиkaндзep)



Тема Re: Софтуернови [re: Щиpлиц]  
Авторmarian (Нерегистриран)
Публикувано08.04.08 03:11



are hakeri pomognete mnogo iskam da razbera kak moga da DECRIPTIRAM zapazenata hronologiq ot skype koqto se pazi v C:\Documents and Settings\2\Application Data\Skype\heiter4eto\chatsync no izliza na simvoli


BLAGODARQ PREDVARITELNO




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.