Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:46 23.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Софтуернови [re: Щиpлиц]  
Автор kилиkaндзep (Аd libitum)
Публикувано05.05.05 06:56



7-Zip
Архиватор
Download Page:


Лиценз: Freeware
ОС: Windows 95/98/ME/2000/XP
Приложение: Поддържа 7z, ZIP, CAB, RAR, ARJ, GZIP, BZIP2, TAR, CPIO, RPM и DEB формат, като дава много добра компресия при ZIP и GZIP формат. Собственият формат на архиватора (.7z) предоставя уникално висока степен на компресия. Може да прави саморазархивиращи се файлове. Използва интерфейса на Windows Explorer. Поддържа drag&drop.

Коментар: Наред с WinRAR e eдинствения друг архиватор който ползвам. При зададени максимални стойности на компресия е просто невероятен.

Редактирано от kилиkaндзep на 05.05.05 06:57.



Тема Re: Софтуернови [re: kилиkaндзep]  
Автор Haчko (Mr. sir)
Публикувано05.05.05 07:52



"IZArc" [

]

Безплатен архиватор, правен от българин и добиващ все по-голяма популярност по целия свят. Отваря всички архивни формати, записва в .zip, .7z, .cab и няколко други. Конвертира от един формат в друг, прави тестове на архиви, работи със SFX-архиви (отваря, записва, конвертира), проверява архиви за грешки... Много готин интерфейс и отлично контекстно меню

По мои лични впечатления архивите във формат 7-zip (.7z) са с около 10% по-компактни от .rar Недостатъкът му е, че форматът все още не е достатъчно популярен. Но това ще се промени



Щом сме двама, страшно няма.

Тема PowerMenu 1.51 - minimize to tray and other stuffнови [re: Щиpлиц]  
Автор harka ()
Публикувано11.06.05 18:06



Колебая се дали е за категория "Друг софтуер" или "Туикъри, мениджъри за настройки"

Често пъти съм се ядосвал, че някоя програма не мога да я "пратя" в систем-трея или че не мога да я направя винаги да е "над другите". Та това чудо ми реши проблема. Работи безотказно при мен на Win XP Pro (SP2).

Много малка програмка(exe-то е 57 К), като се инсталира - 145 K.


Ето цитат - всичко е както го описват:
Power Menu is a small app I wrote that adds "Always On Top", "Minimize To Tray", "Priority" and "Transparency" sub menus to all top level system menus.
Note: Some features are only available on NT/2K/XP.



ОС: Win 9x, ME, 2K, NT, XP.
PowerMenu e FREE.

home page:





Тема Re: Файлови менажери, FTP клиенти, Архиватори...нови [re: kилиkaндзep]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано18.06.05 21:13



Ето един още по-мощен и перфектен файлов мениджър:

- на дата 17.06 се намира.
Размер - 11МБ
Лекарство - има, но не съм съвсем сигурен дали подейства...изцяло
Освен описаното за Тотal Commander има Queue Manager (задаване последователност на задачи), обработва изображения, има текстов редактор, може да човърка директно в архиви, има си ФТП, има си вградени Viewers за най-различни формати, има си собствен ИНет браузер, Quick Lunch, StartUp и още много възможности, още не сварвам да ги разгледам

Упс, и писалка на СДта имало

Редактирано от Cтepн™ на 18.06.05 21:24.



Тема Re: Текстообработка, WEB дизайннови [re: kилиkaндзep]  
Автор kилиkaндзep (потаен)
Публикувано06.07.05 10:07



ABC Amber Text Converter - [

]
Средство за конвертиране между текстови формати
Размер: 1335 KB
Операционна система: Windows - All
Лиценз: Shareware (30 дневен пробен период, без batch конверсия)
Приложение: Конвертира в PDF формат използвайки 40/128 битово PDF криптиране, като може да се определя размера на страницата, ориентацията, компресията и др. Силата на програмата е и в конвертирането между форматите HTML, RTF, TXT (ANSI и Unicode), DOC, XLS, MCW, WRI, WPD, WK4, WPS, SAM, RFT, WSD, и много други.



Тема Re: Софтуернови [re: Щиpлиц]  
Автор Haчko (безднадеждност)
Публикувано29.08.05 21:57



Foxit PDF Reader - [

]

Пичове, няма такава програма просто! "Adobe Acrobat Reader" ряпа да яде, това животно е светлинни години напред! Заема малко място на диска, без инсталация, бързо като стрела, равностойно по функционалност на "акробата"... Просто нямам думи



Много е щуро на плажа.

Тема Re: Софтуернови [re: Haчko]  
Автор vip4o (Прям и откровен)
Публикувано29.08.05 23:57



Златна програмка Начко!!! 10х а lot



Тема Re: Софтуернови [re: Haчko]  
Автор kилиkaндзep (Ø 70 mm*)
Публикувано30.08.05 15:14



Много е пъргава, веднага сменям на служебната щайга. Струвами се, че малко по- грубо от Акробата рендира обаче. Може и така да ми се струва де. А Foxit PDF Еditor пробва ли? На мен много ми хареса, чудесен за създаване на pdf документи, много функционален и лесен за работа. Жалко, че не е безплатен, но......нали.

Почва да ми писва от всичко!



Тема Re: за новацинови [re: Щиpлиц]  
Авторks (Нерегистриран)
Публикувано22.11.05 22:21



предлагам да има тема където хората които не знаят някои прости нещта да питат и да получават отговори ама не от вида "помъчи се сам". Сигурен съм че има хора които ще питат, само не знам дали добрите специалисти ще са навити да отговарят Т.е. да обучават.



Тема Re: за новацинови [re: ks]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано23.11.05 00:05



Няма лошо. Може да се събере материал с течение на времето по някои наболели въпроси. Който пита нещо конкретно, и се намери кой да отговори - хубавите теми може да се съберат в една.

Но както виждате - напоследък съм зает много, и така ще бъде до края на годината. Подреждането ще го възобновя, но засега на първо място са ми служебните задължения, които се множат с всеки ден...

Вие пишете, пък все ще намерим начин да подредим написаното. ;о)


Щирлиц



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.