Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:00 28.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Търся софтуерен принтер като Acrobat Distilersнови  
Автордидo (Нерегистриран)
Публикувано13.10.04 14:22



Здравейте,
имам временен достъп до онлайн библиотека с интересуващи ме книги. Библиотеката позволява книгите да се разпечатат и тъй като моя достъп е временен искам да си изтегля някой от тях. Опитах се да разпечатам интересуващите ме книги с Acrobat Distilers, но не стана, тъй като не е позволено използуването на такъв принтер.
Интересува ме как да реша проблема?
Някакви идеи, може би друг софтуерен принтер, който евентуално няма да е в списъка със забранените?
И въобще как става защитата?

Това е адреса на библиотеката - http://ebrary.com/



Тема Би ли написал вменяем постингнови [re: дидo]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано13.10.04 18:00



Не бих ти обърнал грам внимание заради несвързаните ти приказки, но съм любител на библиотеките.

Затова: Дай точен линк, където са книгите. Трябва ли някаква регистрация, за да теглиш. На http://ebrary.com/ няма книги. Явно трябва да се тръгне по някой линк. Немам нерви да го търся между рекламите.

Ти свали ли си файлове? В какъв формат са? Четат ли се?

Като как, с какво и на какво искаш да ги печаташ и като как неще?



Тема Re: Търся софтуерен принтер като Acrobat Distilersнови [re: дидo]  
Автор hopeless2 (опитен вълк)
Публикувано17.10.04 01:42



Ползвай FinePrint. Има крак за него в асталавистата. Това е най-добрата програмка за твоята работа. Надявам се да става.
P.S. А който не може да помогне да не се изказва "компетентно" по темата.

Редактирано от hopeless2 на 17.10.04 01:43.



Тема Ало, Компетентния...нови [re: hopeless2]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано17.10.04 15:35



Слушай бе, неграмотник,

Имам желание и аз да се втръкам в библиотеката. затова съм поставил 9 (девет) броя конкретни въпроси. Ако можеш КОНКРЕТНО да отговориш поне на един - направи го.

Вместо да ръсиш мъдрости от рода на "Пробвай едиквоси"



.



Тема Re: Ало, Компетентния...нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор hopeless2 (опитен вълк)
Публикувано18.10.04 11:26



Цитат 1: "...Слушай бе, неграмотник,..."
Цитат 2: "...да се втръкам в библиотеката"
Без коментар!

Конкретно - човека зададе един въпрос, ти му нарече приказките несвързани и въобще не му даде полезен съвет. От твоите девет въпроса разбрах че не си разбрал проблема му, но нагло искаш да се облажиш и ти от безплатната библиотека. Ами поне да му беше помогнал преди това!
То и аз искам да се "втръкам" на много места ама не става .

Редактирано от hopeless2 на 18.10.04 11:27.



Тема Re: Ало, Компетентния...нови [re: hopeless2]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано18.10.04 12:10



Когато нещо писано не съдържа ясни факти и/или обяснения, а само общи приказки и квалификации, то се нарича коментар. А ти пишеш "без коментар" и въпреки това ръсиш САМО коментари.

Нейсе! Приеми, че аз съм тъп и некултурен, а ти си умен и върха отвсякъде.
======================================================

И не е първия постинг несвързан, ами аз съм тъп и не разбирам. А ти като по-умен си разбрал всичко и ще светнеш мен, по-простото другарче.

Та, питам аз:
1. наточил ли е файловете - да или не?
2. откъде - точен линк?
3. Какъв формат са тези файлове ??????
4. С какво ги отваря ???????
5. Акробат дистилерс не печата, той преобразува. Да обясни тогава защо твърди, че " Опитах се да разпечатам"
6. Той ще печата ли или какво, та търси "Софтуерен принтер"
7. Опитвал ли е да ги печата наистина, на хартия?
8. Какъв му е всъщност проблема и какво иска да направи?
9. Незадължителен въпрос: може ли да се тегли без регистрация?



След като си му разбрал проблема, трябва да знаеш отговорите на тези въпроси. Ако ги не знаеш, какво ти е ясно тогава?



Чакам, напиши какво си раззбрал?


.



Тема Re: файловете отварят ли ти се нормално? [re: дидo]  
Автор Octagon ()
Публикувано18.10.04 16:07



Централният въпрос - документите в .pdf ли са (най-вероятно е така) и отварят ли ти се нормално на машината?

Аз съм имал временен достъп и нямаше никакъв проблем. Файловете там също бяха в .pdf, но за да ги разгледаш ти е нужен просто Acrobat Reader, който е безплатен и почти всеки компютър го има. Като си ги отвориш в Рийдъра, правиш каквото щеш - най-добре да си ги запишеш на харда, та да ги четеш, когато искаш. Нищо повече не е нужно. Печатане на хартия - без проблем. Ако искаш да обработиш текста - копираш и пействаш в Уърд, примерно. След което пак можеш да печаташ без проблем.

Въобще - опиши малко повече нещата.

Army of One


Тема Re: Ало, Компетентния...нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор пpoГЪPMИcт (ненормален)
Публикувано19.10.04 12:05



Пич, аз за "сефте" (от село съм и използвам предимно селски думи и като един обикновен селянин съм с ниско ниво на интелигентност) влизам в този форум и още от първият постинг ми е ясно, че ти си един ГОЛЯМ БОКЛУК, но пък със самочувствие. Не те знам кой си и какъв си, честно казано не ме и интересуваш, но не е лошо да слезнеш малко на земята сред нас "простосмъртните", че иначе ще си останеш поредния БОКЛУК с голямо самочувствие.

Тези форуми са създадени да си помагаме, кой с каквото може (поне аз така мисля, макар и ниското ми ниво на интелигентност), а не да ги използваме за лични цели и да се облагодетелстваме от това (като например си изтъкваме "особените" постижения в компютрите или за да "гепим" библиотеката на някой, нуждаещ се от помощ). Така че когато не си разбрал нещо и не ти е ясно, по-добре не се обаждай, защото тука има много по интелигентни от тебе (и от мене също), които знаят отговора и ще помогнат.

Така, а сега макар и ниското ми ниво на интелигентност(съжалявам, че се повтарям) ще ти отговоря на въпросите след като съм прочел постинга на човека:

"1. наточил ли е файловете - да или не?"
Не, но ще ги наточи, благодарение на помощта на колегата който се отзова и има желание да помогне.
"2. откъде - точен линк?"
Тука получаваш среден пръст от твоята ръка (навирай го където си искаш), защото на боклуци "гювеч" няма.
"3. Какъв формат са тези файлове ??????"
HTML. Ако не знаеш какво е това, питай някой знаещ ще ти отговори. Аз не мога, защото не знам
"4. С какво ги отваря ???????"
HTML файловете се отварят с т.н. Интернет браузър - Интернет ескплорър, Опера, Мозила и т.н. Разбира се, за твое най-голямо разочарование не става с турбошона (това даже не знам как се пише), отварачката за консерви или отварачката за бира, които ти държиш в шкафа с алкохол на работното си място, за да почерпиш шефа, когато дойде на проверка. (Нали си мазно копеле, трябва да се мазниш на висшестоящите).
"5. Акробат дистилерс не печата, той преобразува. Да обясни тогава защо твърди, че " Опитах се да разпечатам""
Ще си ги печата на драйвера, който преобразува в PDF формат и се инсталира заедно с Акробат дистилърс
"6. Той ще печата ли или какво, та търси "Софтуерен принтер""
Първо ще си намери "Софтуерен принтер" и след това ще печати на него. Защото така правят нормалните хора. (За Боклуците не знам, а и не ме интересува)
"7. Опитвал ли е да ги печата наистина, на хартия?"
Елементарно, ако му е кеф ще ги печати на хартия, а ако не - няма да ги печати. Разбира се преди това трябва да си намери "Хардуерен принтер" и хартия. Ако не знаеш какво е това, но пък те интересува. Питай. Както ти казах тук има много интелигентни хора. Все някой ще вземе да ти отговори.
"8. Какъв му е всъщност проблема и какво иска да направи?"
Баси, ама ти и това ли не си рабрал. Честно казано след толкова обяснения вече забравих.
"9. Незадължителен въпрос: може ли да се тегли без регистрация?"
Може, но преди това трябва да имаш линка. А за линка виж т.2.

"След като си му разбрал проблема, трябва да знаеш отговорите на тези въпроси. Ако ги не знаеш, какво ти е ясно тогава?"
Ясно е само (и на прости селяни като мене), че ти си един ГОЛЯМ БОКЛУК с високо самочувствие, основаващо се на нищо (кръгла нула).

P.S. Съжалявам за правописните грешки, но това е, защото още не съм завършил трети клас, което пък не ми пречи да изказвам "компетентно" мнение, след като разни боклуци-инженери (не знаещи да общуват нормално с хора) могат също да изказват такова

Бии, за да те уважават!


Тема По какво си личи истинския тъпанар.нови [re: пpoГЪPMИcт]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано19.10.04 12:42



Когато един човек е тъп, той не може да даде ясни обяснения.

Когато го попиташ за уточнение, реакцията е различна:

- тъпия човек, след поредица от насочващи въпроси, все пак дава информацията, необходима за разбирането какво е имал предвид. Такъв може и да не е тъп, просто да не е още опитен.

- Особено тъпия човек придружава тази информация с поток от псувни. Особено тъпият човек има вътрешна, по рождение непоносимост към ясните и разбираеми думи, съставящи смислени и информативни изречения. Да го накараш да даде ясно обяснение за него е все-едно да му бръкнеш в .... Такъв човек е истински, по рождение тъпанар.



Моля да не приемаш написаното от мен лично, това са само принципни съображения.


Апропо, доколкото знам, ЕйчТиЕмЕл фаиловете се сейвват през Файл - Сейв или Сейв ас. В наше село така си ги сейвваме.


.



Тема Re: По какво си личи истинския тъпанар.нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор пpoГЪPMИcт (ненормален)
Публикувано19.10.04 14:27



Баси, ти освен боклук си бил и прост. А знаеш ли по какво си личи простия човек? Явно не, видно е от горният ти постинг. Е, аз ще се смиля над тебе и ще те ориентирам, защото доста си заблуден. Простият човек си личи по това, че дава мнение по неща, които не са му ясни с все по сложни термини, които също не е ясно дали разбира. А на тебе определено понятието "тъп човек" не ти е ясно, както личи от горният постиг, Защото "тъп човек" е човек, който не разбира нормални обяснения на друг нормален човек (дидо) и задава повече и все повече въпроси, за да си изясни, елементарни неща. И колкото повече въпроси задаваш толкова повече личи простотата (простотията) ти.
И за да съм още по ясен и точен, за да ме разбереш (което явно ти е трудно, но пък от друга страна добре обяснявам, защото по горните ми отговори на тъпите ти въпроси нямаш забележки) ще подкрепя изказването си с факт, който противопоставям на твоите голи приказки от горният постиг. А фактът е елементарен и дори бих казал "очеваден" (въпреки, че на тебе и очите да ти избоде, няма да го видиш, защото си заслепен от собствените си "постижения" и голямото ти самочувствие, основаващо се до момента на нищо). Ето го и факта: погледни нишката по темата, и се замисли (явно ти е трудно, пробвай се поне) и си отговори на въпроса - Колко човека са разбрали правилно "дидо" и колко не са? Е понеже съм сигурен, че няма да успееш да си отговориш (защото се изисква мислене), ще ти отговоря, че само ти не си го разбрал. Това е факт. А когато фактите говорят и боговете мълчат. Тогава? Кой е тъпият в случаят? За да не се тормозиш повече (жал ми е за тебе) ще ти кажа. Ти си тъпият, защото само ти не си разбрал какъв му е проблемът. И колкото повече продължаваш да бълваш постинги с неориентирани изказвания, да задаваш тъпи въпроси и да обясняваш "термини" (тъп човек), които не са ти ясни, толкова повече личи простотата, простотията и тъпотията ти. Надявам се да си ме разбрал.
Казах ти го - летиш много високо. Слез на земята, защото в противен случай не ми остава нищо друго освен да те "приземя" в полето. Ако се наложи и аварийно. Това не е заплаха и не го приемай лично, както аз не приех лично твоят постинг.

"Апропо, доколкото знам, ЕйчТиЕмЕл фаиловете се сейвват през Файл - Сейв или Сейв ас. В наше село така си ги сейвваме."
Браво. Имаш напредък. След като разбра, че HTML файловете не се отварят с тирбушон, сега си разбрал, че не се "сейват" в бутилки с коркови тапи.

А с "апропо" и без "апропо" в наше село се използва телепорт про (и не само). Това е поради факта, че ни липсват "кадри", които по цял ден да браузват и да "сейват", по твоят метод (Явно ти така правиш). Кофти оптимизация - ти си инженер и трябва да си чул за оптимизация. А и все пак сме си в село, "кадри"-те ни са на полето (където ти е и на тебе мястото), вместо да се занимават с неща, който не разбират.

P.S. А тази удивителна, която си сложил отпред до заглавието на постинга много ти отива да си я "набиеш" отзад, за да може да се роди и следващият ти тъп постинг, който едва ли ще ме заинтригува с нещо "впечатляващо".

Бии, за да те уважават!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.