Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:31 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Тема как да отпечатам книга?нови  
Автор питaщ (мозъчно увреден)
Публикувано28.09.04 19:45



Имам Уордовски файл от 100 страници текст,формат А4.Разполагам с мастиленоструен принтер.Искам да го отпечатам във вид на книга,но да завъртя страниците да са landscape и нав сяка да има по две страници от бъдещата книга с номерация на страниците и т.н.
Пробвах под Уорд да направя текста в колони,но той продължава да смята двете колони като една страница а не като две различни и ако номерирам страниците ръчно при една евентуална бъдеща редакция на текста всичко ще стане мармалад.
Предпочитам да свърша работата с Уорд но ако няма да стане бихте ли ми препоръчали някоя програма,желателно българска или руска.Благодаря.



Тема Re: как да отпечатам книга?нови [re: питaщ]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано29.09.04 09:01



Софтуер не знам да има - но начин има. Аз съм отработил тази процедура но на лазерен принтер - предполагам че и на настилото ще стане.
Настройваш страницата ма портрет задаваш и огледални граници в ляво ако то се налага. Избираш 2 страници на лист ( Уорда има такава опция - моя лазерен принтер го има в самия си фърмуер ) ... и остава само да определиош реда на печатане на страниците в колите! По мои собственни опити най-подходящо е в една кола да има 8-10 листа при 80гр на квадрат ( стандартна ксерографска хартия ) А за определяне на реда на страниците съм си написл едно програмче - може да ти го пратя или ако искаш дай тичния брой страници и аз ще ти дам страничната поредица.
бтв: Използвам двупасов ръчен двустранен печат...разбирай въртя листите в колата на ръка



Тема Re: как да отпечатам книга? [re: питaщ]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано29.09.04 10:20



Виж в пропъртис на менюто за печат дали няма опция booklet



Тема Re: как да отпечатам книга?нови [re: питaщ]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано29.09.04 10:40



То за такива неща хората са написали "Page Maker".

Но пробвай все пак това, което са ти препоръчали другите. Може да стане лесно.


Щирлиц

Тема Re: как да отпечатам книга?нови [re: питaщ]  
Авторcтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано30.09.04 22:41



Аз използвам OpenOffice.org за целта (всъщност използвам само него, без MS Office) - преди отпечатване (А5) избирам "брошура" или както е там на английски, задавам landscape при принтера и готово. Програмата само подава точно тези страници, които й трябват, след като излезе двустранното отпечатване, трябва само да сгънеш.





Тема Re: как да отпечатам книга?нови [re: cтeфaн]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано01.10.04 08:39



Опитай по този начин да отпечаташ 100-на страници - резултата обикновенно е доста смешно изглеждаща брошура....



Тема Re: как да отпечатам книга?нови [re: .]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано01.10.04 18:03



Ако платиш за обрязване и подвързване, може и да изглежда добре.

Все пак за по-сериозни творби има си печатници



Тема Re: как да отпечатам книга?нови [re: питaщ]  
Автор 5rov ()
Публикувано03.10.04 15:03



http://wwap.narod.ru/printbook.exe
това е което ти е нужно - редовно си печатам книги свалени от мрежата във формат А5.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.