Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:18 11.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Вирус в Яху?нови  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано10.07.04 23:49



Пэлучих 10-тина мийла с атачвани файлове от непознат човек. Той ми изпраща някакви документи, които съм искала. Ама нищо не съм искала. А като опитвам да ги отворя (не да ги сейввам), ми казва, че няма виряси, обаче не знае с коя програма да ги отвори.

ето типичното съобщение, след което ми отваря прозореца с коя програма да отваря. е, аз се уплаших и ги затрих всички.

File name: My_Documents.c14
File type: application/octet-stream

знае ли някой нещо за това?

IMAGINE...


Тема Re: Вирус в Яху?нови [re: Джeйн]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано11.07.04 01:47



Това ".с14" ми напомня за архив, разделен на части. Не помня WinRar или WinACE го пишеха това разширение, но все едно.
Обаче щом идва от непознат - нямаш ядове, че си го изтрила. Свиркай си.





Тема Re: Вирус в Яху?нови [re: Haчko]  
Автор Eol™ (God Of Winds)
Публикувано11.07.04 13:49



WinAce ама не е задължително да са нейни ...
to Джeйн
Ами така е редник ... няма искам , не искам; Щом е пристигнало трябва да се вземе !!!



Тема Re: Вирус в Яху?нови [re: Джeйн]  
Автор йo! (тъп РС юзър)
Публикувано11.07.04 18:10



WinAce... ама за какво ти е да го отваряш? Вирус.



Тема Re: Вирус в Яху?нови [re: йo!]  
Автор After_Dark (непознат )
Публикувано11.07.04 18:24



не съм специалист ама си мисля че вирусите все ще могат да се махнат ама това с14 или каквото е там е том от архива и едва ли ще може да се прочете нормално и пълно без останалите томове
а и повечето антивусни програми могат да ровят из архивите тъй че не е много опасно
не е задължително да съм прав обаче



Тема Re: Вирус в Яху?нови [re: Джeйн]  
Автор KKP (??)
Публикувано11.07.04 20:43



Вирус 1000%

Първо си провери антивирусната и си я обнови. Позанимавах се в последно време с някой вируси и забелязах следното: Опитват се да заблудят юзера с фалшиво разширение ... примерно слагат My_Documents.c14 .pif
Интервалите след 4-ката са доста и истинското разширение което е .pif остава незабелязано от потребителя .... и изненадаааа....
Най-вероятно вируса е Netsky или MyDoom.



Тема Re: Вирус в Яху?нови [re: KKP]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано11.07.04 21:31



... И затова трябва да се гледа внимателно дали няма многоточие в края на името на файла, смея да допълня :)


1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\



Тема Re: Вирус в Яху?нови [re: After_Dark]  
Автор йo! (тъп РС юзър)
Публикувано12.07.04 09:06



Ми не, аз просто не виждам смисъл да се отваря вирус, независимо от антивирусна. Разбира се, освен ако не се кефиш да ги изучаваш или нещо такова. Още като седнах за пръв път пред компютър ми казаха да не отварям пратени от непознат файлове, а случаят е точно такъв. После да няма ревове как се преинсталва Уин, щото и това не винаги помага, ако нещата се смарангясат качествено.



Тема Ами дали е възможно ... [re: Downhill]  
Автор After_Dark (непознат )
Публикувано12.07.04 11:03



.... да си смениш пощата ?
ако е така просто си избери нещо друго само не Яху или други подобни некадърници - аз ползвам пощенските услуги на icq-то и съм много доволен - просто там писма от непознати не идват :))) няма спам и това си е



Тема Re: Ами дали е възможно ...нови [re: After_Dark]  
Автор йo! (тъп РС юзър)
Публикувано12.07.04 11:33



Въпрос на "интернет-култура" е човек да има поне два мейла - единият е личен, другият е за регистриране по разни сайтове. Ако пазиш личния си адрес от регистрации по сайтове, няма как да се спамне. Имам два мейла в Яху и писма от непознати не получавам. Тук въпросът не е до пощите, а до потребителя.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.