Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:25 04.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Въпрос с повишена трудност...май.нови  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано17.03.04 15:31



Да предоположим, че имаме следната опитна постановка:
XP с инсталирани 59 видео кодека или DS филтри и 39 аудио кодека или филтри. Някой от тях са комплексни ( например ffdshow декомпресира 33 видеоформата и 7 аудио ), но някой от тях за чисти - Theora например.
Задачата се състои в следното - ако софтуера не дава възможност за избор на декодера, как или откъде се определя този който ще извърши реалното декодиране. Мога и пример да дам но....ако се намери някой с когото сериозно да поразсъждаваме!



Тема Re: Въпрос с повишена трудност...май.нови [re: .]  
Автор kитaeцa ()
Публикувано17.03.04 15:40



Ми из регистрите има ключове, които определят кой какво прави. Когато ключовете са дублирани, имаме омазване.
И все пак недоумявам - за чий са ти точно 59 кодека и филтри???



Тема Re: Въпрос с повишена трудност...май.нови [re: .]  
Автор DEFLEPPARD (ентусиаст)
Публикувано17.03.04 15:57



po princip nai 4isto e da si opravi6 nastorikite v registrito...
samo deto tova e po4ti nevyzmojno osobeno ako nqma nikakyv software koito da ti pomaga....windows-a ima edin regedit ama... ako ne znae6 kvo pravi6 (a kato te gledam ne znae6) 99,99% sled tova 6te preinstalirva6 win... :)
ina4e po podrazbirane windows-a si puska toq codec koito stava za celta I KOITO E INSTALIRAN POSLEDEN (tva v slu4ai 4e ima6 pove4e ot 1 koito vyr6at edna i sy6ta rabota)
vyv folder options ima6 edna opciq "file types" otkydeto moje da namesti6 koi file s kva programa da se otvarq.... no mislq 4e tova nqma da ti pomogne....

nai dobre si nameri takava programa koqto da ti dava vyzmojnost za izbor na kodecite...
i naistina za kyf hui sa ti 59 codec-a kato i 3-4 6te ti svyr6at rabotata ?
tova koeto e pravi6 edna golqma mandja s grozde...



Тема Re: Въпрос с повишена трудност...май.нови [re: kитaeцa]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано17.03.04 17:02



Не мога да разбера, защо и двамата сте останали с впечатлението ( на другия ще отговоря отделно ), че имам проблем...проблем нямам! Въпроса е принципен.
По принцип омазване с ключовете ( ClassID -тата ) може да стане случайно - лично аз съм го правил след като копирах макет от един проект и компилирах но това е тема на друг разговор. В случея не става дума за това, а как да накарам точно определен филтър да декомпресира през DirectShow.
Колкото до бройката на кодеците...в действителност имам инсталирани ?само? 17 видео компресора и 20 аудио компресора. Останалото е филтри за DShow.
А и какво толкова - някой си изкарват допълнителни необлагаеми средства с видеоредакция и обработка



Тема Re: Въпрос с повишена трудност...май.нови [re: DEFLEPPARD]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано17.03.04 17:41



Това за настройките...мързи ме да повтарям написано за китаеца в началото. Коментара за режистри едитора мога да го приема като лична обида.... ни днес съм ларж!
Конкретно! Това за последно инсталирания го забелязах, но не ме устройства! Съгласи се, че не мога за всеки експеримент да деинсталирам и инсталирам филтри или кодери...най-малкото защото ме е нападнал един мързел, направо не ми се говори.
Така. Идеята за софтуер който може да избира кодека е чудесна, но аз например масово използвам DirectShowSource на AviSynth-a, а там определно срещам трудности с определянето на филтъра който да използва. Това се налага когато самия AviSynth не се справя много добре използвайки собственните си декомпресори или плъгове ( по моя субективна преценка - последно го псувах заради Последния Самурай с отвратително качество и безумно компресиран в MPEG2 с размер на кадъра 480х480 ) и започва едно Деинсталирай, сега инсталирай, сега пусни рендера на GSpot-а че да иксплейни реда на декомпресиране...не не стана ма*ка му, дай отначало!
И последно...за броя на компресорите, виж там какво писах на китаеца. Както вече казах - един мързел ме е нападнал...



Тема Re: Въпрос с повишена трудност...май.нови [re: .]  
Автор beasty boy (is here now)
Публикувано17.03.04 18:13



тва наистина е интересна тема аз тия дни имах проблеми точно по тоя случаи пускам "мастер и командер" ама тои е направен с някъв нов xvid инсталвам аз новият xvid ама уииии никва разлика(щото се мъчи да го децодира с ffdshow) филма цепи,обаче кат деинсталирам ffdshow сичко тръгва кат хората ,но пък друг филм неште да тръгне и така докат ги наместя беше егати и врътнята та наистина ако има начин да избираш кои формат с кои кодек да го декодира ше е много добре за някои хора

koмпресирам чалга в техно формат.


Тема Re: Въпрос с повишена трудност...май.нови [re: .]  
Автор kитaeцa ()
Публикувано18.03.04 02:12



Не съм оставал с впечатлението, че имаш проблем, но все пак с тоя нерегистриран ник, дето го имаш, човек никога не може да е сигурен, нали?
Нещо ми се върти в главата, че ffdshow имаше настройки за това кой кодек да използва за декомпресия - ако с нещо ти помага това...



Тема Re: Въпрос с повишена трудност...май.нови [re: kитaeцa]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 09:24



Лощото е че преди известно време се опитах да го регистрирам и се оказа, че вече има регистриран такъв. Замислям се да проверя дали дот например е свободен...
Във ffdshow можеш да избереш не кодека а коя декомпресираща библиотека да използва филтъра - libacodec или mpeg-овите. Целта е обаче въобще да може ffdshow-то да се включи в рендирането, а не MainConcept MPEG Video Decoder например.



Тема Re: Въпрос с повишена трудност...май.нови [re: .]  
Автор niksus (зарибен фен)
Публикувано18.03.04 09:56



пробвай с Media Player Classic - там мисля че могат да се задава в какав ред да рови филтрите докато ти намери някой с който върви .......



Тема Re: Въпрос с повишена трудност...май.нови [re: beasty boy]  
Авторdido (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 15:29



Доста ти е сериозен проблема. По принцип ако повече от един декодер се регистрират за един и същи FOURCC, настъпва размаз. Примерно за DIV3 FOURCC (divx3.11) се регистрират както divx3.11a кодека, така и новия bullshit divx5. Така DivX3.11 филми се декодват с divx5 декодера, а не с 3.11. За да се оправят нещата трабва да се променят приоритетите на двата декодера.

виндовса ползва приоритетите ако намери повече от един декодер за едно и също FOURCC. Доколкото се сещам за аудио-дивайсите имаше динамична смяна на приоритета, но за видео такава екстра липсва - затова и тоя размаз.

По default приоритетите в случая на divx3.11a и divx5 са еднкави, а промяната е бая гадна работа - включва промяна на две дузини ключове в регистъра или пипане в кода на кодека (сменя се само приоритета, дребно, но досадно все пак).

Ако все пак искаш да прочетеш какво точно трябва да се пипне, провери във форумите на www.doom9.org - forums.doom9.org. Там е описано точно как се прави.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.