Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:41 11.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Питане за Adobe Premiere 6.5нови  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано09.03.04 20:01



В тази версия има ли възможност при експорта на таймлайна звука да е в МР3? Или е както при вер. 6.0?
А има ли нещо друго, революционно ново спрямо 6.0?
10х


... и Panasonic

Тема Re: Питане за Adobe Premiere 6.5 [re: Cтepн™]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано11.03.04 08:53



За МР3 не съм сигурен в момента, но революционно - може да виждаш какво си направил в реално време, а не да чакаш 100 часа заради 5 секунди.

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: Питане за Adobe Premiere 6.5нови [re: KlD]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано11.03.04 21:25



Не съм сигурен, че те разбирам напълно
Имаш предвид, че можеш да видиш как върви клипчето, заедно с приложените видео ефекти, транзишъни, добавени надписи, анимации без да правиш запис или превю ли? И в 6.0 може, направо на таймлайна - натискаш АЛТ и след това хващаш водача с мишката и го движиш и всичко си излиза все едно гледаш експортираното муви; само дето скоростта не е равномерна; зависи как движиш мишока. А за звуковите ефекти е достатъчно да пуснеш монитора.
Или имаш предвид, че експорта става по-бързо? Не забелязвам видима разлика.

Всъщност наистина новото, което видях, е че модула за добавяне на надписи (Title) е съвсем нов, много по-богат и с какви ли не възможности за композиране на текст. Обаче...не мога да го накарам да "разбира" кирилица. За 6.5 говоря, 6.0 си я разбира без проблеми, но са доста постни възможностите за ефектно вмъкване на текстове
Можеш ли тук да удариш едно рамо?

А за МР3...в хелпа пише, а и ми подшушнаха, че се нуждае от плъгин, но такъв не намерих на сайта им. Всъщност МР3 експорт има, но само при Save for Web, а аз искам да си правя нормален експорт на харда.
И тук, все още, търся помощ


... и Panasonic

Редактирано от Cтepн™ на 11.03.04 21:31.



Тема Re: Питане за Adobe Premiere 6.5нови [re: KlD]  
Автор naki (DOS/Win32 guru)
Публикувано11.03.04 23:34



Не знам за 6.5, но 7 има нещо революционно ново - работи само под WinXP!




Тема Re: Питане за Adobe Premiere 6.5нови [re: naki]  
Автор GT2 (Gaz)
Публикувано12.03.04 12:34



7-micata e malko kofti. pone ot gledna to4ka na fade. ne moje da se sloji to4ka na klipa kakto pri starite wersii. triabwa da se pozicionira markera, 4e da razre6i6 da se wijda ruber band-a ili tam kakto mu se kazwa 4e da natiska6 butn4eta... ujas < pone az ne sum otkril po-lesen na4in. bih bil mnogo blagodaren ako niakoi mi kaje kak> super mnogo wreme se gubi. kogato dolepia6 2 klipa-winagi ima opastnost da skusi6 edinia :( ina4e e guzariika. opitali sa se da naprawiat Premiere i AE na edno. precenkata kakwo se e polu4ilo e li4na.
puk realtime preview... ni6to podobno.ma6inata ti triabwa da e super tupalka za da naprawi realtime preview.. <bez ALT> prewuto e predimno na audioto :)
puk za MP3-ki... de da znam. abe opitai puk kakwoto mu e takowa:)
aide uspeh.

Jiwota e kato stylba na koko6arnik. Kys i osran


Тема Re: Питане за Adobe Premiere 6.5нови [re: Cтepн™]  
АвторHipo (Нерегистриран)
Публикувано12.03.04 18:15



Точно такава тема ми трябваше .
Искам да питам възможно ли е да използвам въпросния премиер върху филм който е компресиран с DivX или трябва задължително материала с който работя да е някакъв легален формат (което предполага материала, който е 2.5 часа да е с гигантски размери, надхвърлящи десетки пъти размера на наличния ми диск)



Тема Re: Питане за Adobe Premiere 6.5нови [re: Hipo]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.03.04 19:15



Че DivX не е нелегален
Да, можеш да импортнеш видеоматериал, кодиран в DivX или XviD и МР3.
След обработката можеш да си го експортнеш отново в DivX или XviD (ако имаш съответните кодеци), но аудиото излиза некомпресирано. В един западен форум имаше питане като моето и отговора беше, че Премиера не може да експортира аудио в МР3. Аз инсталирах Радиум МР3 кодек, който веднага се прихвана от Дъба, но не и от Премиерата.
Всъщност, май вече писах, тя има експорт в МР3, но само при Export for Web, а там е мътна и кална.
Така, че май възможността е експорт в DivX или XviD и РСМ за аудиото и после през Дъба...макар, че и некомпресирано, аудиото не трупа много МВ.

Мене лично по ми е непонятно защо модула за надписи в 6.0 работи с кирилица, а в 6.5, където е страхотно направен, с хиляди възможности - не я разбира...или аз още не съм се светнал къде е ключа от бараката


... и Panasonic

Тема Re: Питане за Adobe Premiere 6.5нови [re: GT2]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.03.04 19:29



още не съм на 7-цата, но ме учудва това, което пишеш за долепянето на 2 клипа - че можело да се скъси единия.
Да не би да си избрал някой от тулс, дето манипулират началото и края на клипа - Rolling Edit, Ripple Edit, Rate Stratch? И като сближиш клиповете да се включва някой от тях?
Не ми се вярва при избран Selection и включено Toggle Snap to Edges да може да се скъси.
А и най-лесното - разположи 2-та клипа на различни нива

Относно риълтайм превюто - каква е разликата ако се преглежда с натиснат АЛТ? Виждаш всички вложени ефекти и добавки, нали това е важното...другото е въображение, а за да работиш с такъв продукт се предполага, че имаш в излишък


... и Panasonic

Тема Re: Питане за Adobe Premiere 6.5 [re: Cтepн™]  
Автор GT2 (Gaz)
Публикувано13.03.04 10:51



Клиповете не могат да се поставят един над друг. т.е. могат ама не ги хва6та транзишън. еи сега е пред мен 7-мицата и 6те опитам. Няма такова не6то. има от тулбар-а слип, слайд и ролинг ама те не са избрани. просто трябва да се внимава куде слага6 следващия клип. на превюто си показва кои е последния кадър от предишния. при това снап-а му е добур и може да прилепва и по маркери. на преди6ните версии и да го е имало хи4 не му ли4еше:)
с алт-а не се 4ува звука. само това е разликата. оба4е колкото пове4е работиа на 7-мицата толкова пове4е запо4вам да я харесвам. само фейдовете са направени така 4е да си губиш времето вместо да се улесниш. на предишните версии бяха по-уда4но направени. да ти кажа- ба4кай си на 6.0 или 6.5 и на АЕ и това е. и о6те нещо да не забравя- на предишните версии аудио миксера работи само на превюто. с мисул- пуска6 не6то от таймлайна и си го регулира6 с миксера. при експорт не работи <поне при мен не се полу4ава6е. може би заради РТ-то> а сега- никакув проблем. даже ако пусне6 клипа да върви от таймлайна и мойе да си регулираш звука с миксера <без да спира клипа> и после при експорт взука е същия какъвто си си го направил с миксера. нали ти казвам - харесва ми 7-мицата ама с някои уговорки :)
ако ти падне отнякъде - пробвай я. може и да ти хареса
айде, жив и здрав:)

Jiwota e kato stylba na koko6arnik. Kys i osran


Тема Re: Питане за Adobe Premiere 6.5нови [re: Cтepн™]  
Автор GT2 (Gaz)
Публикувано13.03.04 10:58



бачка на кирилица, ама само с определени шрифтове. козука или нещо такова :( опитай да пишеш някъде другаде и после - копи пасте и във титлера... може и да се получи.
ако не стане... пиши си ги на фотошопа. той поне се оправя с шрифтовете.

Jiwota e kato stylba na koko6arnik. Kys i osran



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.