Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:30 14.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Файлове avi, ка4ество и т.н.нови  
Автор selski_tarikat (минаващ)
Публикувано14.11.03 16:18



Зна4и свалям си раzни ави файлове от интернета. Филми , клип4ета и т.н. Има ли някакъв на4ин теzи файлове да си ги гледам на ДВД плеър и телевиzор. И това което най много ме вълнува. Как стои въпроса с ка4еството? Сега полzвам една прогерама, тя ги превръща в мпег, после на СД zаписва4ката и после на ДВДто. Оба4е винаги се появяват едни раzмаzвания, особено като има бърzи движения. Мисля да си вzема ДвД zаписва4ка и направо на ДВД диск, оба4е пак преz някоя програма трябва да го прекарам, понеже ДВДто пък не 4ете ави. ТА от ави в ДВД формат, дали ще се zагуби ка4еството, или ще бъде като оригинално ДВД??



Тема Re: Файлове avi, ка4ество и т.н.нови [re: selski_tarikat]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано15.11.03 01:42



По принцип при конвертиране за DVD няма да се влоши качеството, но няма и да стане по-добро от това, което виждаш на AVI файла. Разлики ще има само ако не го правиш както трябва. Вече сме обсъждали подобни въпроси надлъж и нашир в клуба, може да потърсиш темата "dvd" малко по-надолу.

----------------------------------
помислих, хареса ми, помислих пак...


Тема Re: Файлове avi, ка4ество и т.н.нови [re: Щиpлиц]  
Авторmilko (Нерегистриран)
Публикувано15.11.03 02:21



ima na4in koito za men e nai dobria da napravi6 edin .avi film vav format vcd ili svcd ili dvd ,programata se kazva TMPGenc ot li4en opit znam 4e tova e nai dobroto za konvertirane,a nai xubavoto e 4e dokato ti obra6ta .avi -->vcd/svcd ako iska6 moje i subtitri da ti vkara vav filma taka posle kato si go gleda6 na dvd-to 6a ti e preveden,pone az taka pravia.ta govorex za ka4estvoto,az kato gi prava filmite ot .avi na svcd moga da ti kaja 4e guba ne pove4e ot 5%ot kartinata ,s edna duma zapazva si se po4ti kakto sie.probval sam kakvi li ne programi tova se okaza nai dobroto za sega a i filma zavisi kak go convertira6 moje da si go sabere6 na 1 disk tva 6a re4e do 806mb na obiknoven 700mb disk ,e ako e obarnat vav format svcd triabva da e ve4e na dva ,tam izliza malko pove4e ,no az predpo4itam svcd pred vcd .
ako te interesuva ne6to pove4e po toia vapros pi6i mi na icq#145563313




Тема Re: Файлове avi, ка4ество и т.н. [re: milko]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано17.11.03 08:29



Остава само да кажеш как успяваш да накъкнеш субтитрите в ТMPG-а...
Колкото до останалото a i filma zavisi kak go convertira6 moje da si go sabere6 na 1 disk при фиксиран битрейт на mpeg1 VCD потока обикновенно си ограничен до 70 мин на CD.
Общо взето пееш смешки...



Тема Re: Файлове avi, ка4ество и т.н.нови [re: milko]  
Автор selski_tarikat (минаващ)
Публикувано17.11.03 14:33



ами то и аz така правя , полzвам TMPGenc. Досега оба4е все конвертирам avi v SVCD. Не съм полzвал последната опция в програматzа, а именно avi v DVD. Предполагам 4е ка4еството ще е същото като на оригиналното ДВД. А от SVCD не могфа да се опла4а, ама понякога се появяват едни квадра64ета на картината, и цветовете като 4е ли не са много наситени. Полzвам обикновен ДВД плеар zа да глведам супервидеодиска, може би и той да не въzпройzвеzда като хората. Мерси zа инфото все апк.



Тема Re: Файлове avi, ка4ество и т.н.нови [re: .]  
Авторmilko (Нерегистриран)
Публикувано18.11.03 02:51



kak li mnogo lesno ,prosto izpolzvam ffdshow filtara ,aktiviram go pravia subtirЎtrite v edna papka s filma s ednakvi imena i posle ima6e tam edni nastroiki kadeto se dava nai visok prioritet na to4no tozi filtar direct show , sled tva ako naistina iska6 da se ubedi6 4e izlizat dava6 preview posle si go konvertira6 vav vcd ili svcd v zavisimost kakvo si si izbral ,ne moje6 da me ubedi6 4e ne stava 6toto ve4e imam dosta filmi napraveni sas subtitri po tozi na4in



Тема malko dopalnenieнови [re: milko]  
Авторmilko (Нерегистриран)
Публикувано18.11.03 02:55



a to4no tva TMPGenc ima6e niakakva versia i specialno samo za dvd , no men kato ne me valnuva ne sam ia poglejdal ,ama kato gledam kolko dobre se spravia sas vcd i svcd pri tova sas vkarvane na sub ne misla 4e 6a e lo6a no kakvo to4no predstavliava i kakvo pravi ne znam ,ne sam ia probval ,6toto niamam dvd zapisva4ka ta da prava filmite na dvd ,men i taka si me ustroiva kaestvoto



Тема Re: Файлове avi, ка4ество и т.н.нови [re: .]  
Авторmilko (Нерегистриран)
Публикувано18.11.03 03:10



za vcd si prav 4e ne moje6 pove4e ot 70 min da sabere6 osven ako dvd-to ne ti 4ete xvcd togava moje6 da promenia6 fixirania bitrate ,i pri polojenia 4e moia si go 4ete ne mi e problem da si go promeniam , taka 4e ob6to vzeto ne sa sme6ki tva det go govoria 6toto ve4e sam go pravil i si raboti ,vaprosa e da znae6 dvd-to kakvi vazmojnosti ti ima , men ako pita6 nai dobre e da si vzeme6 edno det 4ete divx i da ne se zanimava6 s gluposti



Тема DivX на DVD Player? Даааа...нови [re: milko]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано18.11.03 08:09



da si vzeme6 edno det 4ete divx Точно това смятам да направя, но имам един проблем - какъв трябва да е формата на CD-то за да може да се прочете от плейъра, и какъв трябва да е размера на кадъра? Всъщност това са два въпроса.
Между другото въпроса със субтитрите стои отворен и в този случай.



Тема Фа - какво трябва да значи?нови [re: milko]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано18.11.03 08:29



Бога ми пак не го разбрах! Доколкото помня TMPGEnc захапваше само на чист кодек, но дори и да бъркам, субтитрите не го слага енкодера а филтър на DS.
А и между другото това е доста аматьорски начин за правене на VCD. Например за какво трябва да мъчиш енкодера да рисайзва, след като има доста по-мощни средства за това. И няма ли да е по-добре ако субтитрите ти например са в черното поле под картината, а не върху нея?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.