Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:27 26.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ХР и DOSнови  
Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано31.08.03 16:38



МОЛЯ ВИ КАЖЕТЕ МИ ИМА ЛИ НЯКАКЪВ ШАНС DOS ДА ТРЪГНЕ ПОД ХР И АКО МОЖЕ НЯКАКВИ ОБЯСНЕНИЯ ДА МИ ДАДЕТИ КАКВО ДА НАПРАВЯ - НА ДА БЪДАТ КАТО НА МАЛОУМЕН



Тема Re: ХР и DOSнови [re: xxx]  
Автор Vladi (Фафлояд!)
Публикувано31.08.03 17:31



Start | Run | cmd
повече от тоя DOS под XP трудно ще намериш
иначе си правиш дял на харда и там си инсталираш DOS, и след това инсталираш XP (ако си на чисто де :-)


Coming Back To Life (by Pink Floyd :-)

Тема Re: ХР и DOS може но с чалъмнови [re: Vladi]  
АвторAнreл (Нерегистриран)
Публикувано31.08.03 23:46



значи намираш едно бутващо дискче с виндовс аз ползвам от милениума но може и да си го направиш сам след това задаваш да се зарежда първо си ди устроиството ти и си готов аз съм го пробвал даже правих под дос ДДС-то не един приятел и в данъчното нямаше никакъв проблем а съм с виндовс екс пи домашна версия ако те интересува повече питам на ай си кю 343320010



Тема Re: ХР и DOSнови [re: xxx]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано01.09.03 00:45



Чист ДОС няма да можеш да подкараш, още по-малко, ако диска ти е на NTFS, но емулатора на ХР - CMD.EXE си е много наред, и може да подкара всяка програма, която ти трябва. Друг ще е проблема, ако ползваш някакъв софтуер да ти управлява нещо включено по LPT или COM. Тогава може да инсталираш Виртуална Машина (VMWare например), в която ще можеш спокойно да си форматираш виртуалния диск на каквото си искаш, да инсталираш каквато си искаш система и да ползваш всички хардуерни ресурси необезпокоявано.

----------------------------------
помислих, хареса ми, помислих пак...


Тема Щирлиц да те питам нещонови [re: Щиpлиц]  
Автор lvaylo (Maniac)
Публикувано01.09.03 23:25



(малко извън темата ама )тая виртуална машина и аз съм я слагал и съм се опитвал да слагам 95,98 на дял NTFS като разбира се предварително правя виртуален диск ,но пустата казва че не може да го форматира ...като сложа диска и ми реве че дяла ми е NTFS и не става да се форматира това и при slakware същото....имаш ли идея защо прави така ?



Тема Re: Щирлиц да те питам нещонови [re: lvaylo]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано02.09.03 00:23



Нещо си объркал. След като направиш виртуална машина, и и дадеш виртуален диск, няма значение на какъв дял ти е основната ОС, с която работиш. Получаваш празна машина, на която трябва да и направиш партитишън, да го форматираш, като не забравяш, че 95/98 не поддържат NTFS, и след това да пуснеш инсталацията на Win95 или 98. Тази инсталация никак не може да знае в какво е попаднала, и няма начин да се усети, че не е на истински хардуер. Т.е. VMWare започва емулирането още от ниво BIOS. Поддържа истински входно/изходните устройства, като по някой път естествено става забивка с флопито, ако се опиташ да го ползваш от двете ОС, или с мрежовата карта, но харда (виртуалния), и паметта, отделена за работата на виртуалната машина са си само за нея. Става всякаква ОС, от DOS, до Windows 2003 server. Опитвал съм ги всичките. Дори в момента още имам ДОС, заради програматора ми, а си държа ей така на 500МБ един Вин98 да си припомням доброто старо време.

Може би се объркваш с това, че след като му направиш диск - той не е форматиран, и няма партитишън на него. Пускаш FDISK, правиш партитишън, после го форматираш на FAT16/32, и действаш... ;о) Ще трябва да имаш стартова дискета, тъй като емулацията както споменах започва все едно сега натискаш копчето за включване на компа.

----------------------------------
помислих, хареса ми, помислих пак...


Тема Re: Щирлиц да те питам нещонови [re: Щиpлиц]  
Автор GF (непознат )
Публикувано02.09.03 00:45



Как се прави тази виртуална машинария или от къде може да се прочете нещо по този въпрос ?



Тема Re: Щирлиц да те питам нещонови [re: GF]  
Автор Vladi (Фафлояд!)
Публикувано02.09.03 09:52






Coming Back To Life (by Pink Floyd :-)

Тема Re: Щирлиц да те питам нещонови [re: Щиpлиц]  
Автор lvaylo (Maniac)
Публикувано02.09.03 12:35



----------------------------------------------------------------------------Може би се объркваш с това, че след като му направиш диск - той не е форматиран, и няма партитишън на него. Пускаш FDISK, правиш партитишън, после го форматираш на FAT16/32, и действаш... ;о) Ще трябва да имаш стартова дискета, тъй като емулацията както споменах започва все едно сега натискаш копчето за включване на компа.
----------------------------------------------------------------------------


Точно това правя ,всичко което си описал по горе ,а и четох на сайта им и в хелапа преди да почна да правя каквото и да било ,но като пусна FDISK ,тогава се появява проблема ,изписва ми надпис че не може да познае дяла понеже бил прецакан или бил на NTFS ,при slackware се получава същото ,не може да си форматира дял под ext2-3 ,a s red hat и mandrake няма проблеми те си форматират и се инсталират без пробллем ,е с тях пък ми е проблем да сложа vmware tools ама това едруга тема ,под Nt4 и 2003 също няма проблем ,затова си мислех че може да има някаква връзка с това че 9x не познава NTFS ,но това пък обязмисля емулацията на wmware ,абе странна работа.



Тема FreeDOS/NTFS.EXE [re: xxx]  
Автор eDaniel (Honda[CRX])
Публикувано02.09.03 13:27



DOS под WinXP няма да стане ... направи си една системна дискета да ти зарежда компютъра от нея и качи на нея един FreeDOS command.com - има поддръжка на FAT32... Ако имаш диск с NTFS си намери програмата NTFS.EXE, която ще ти помогне да четеш от този дял.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.