Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:38 23.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Щирлиц да те питам нещонови [re: lvaylo]  
АвторRed Deer (Нерегистриран)
Публикувано02.09.03 16:15



За Slackware-то: по подразбиране, щом избереш Линукс за ОС в бъдещата ти виртуална машина, VMWare-то слага диска да е SCSI, не IDE. Slackware-ското ядро (основното) обаче няма поддръжка за SCSI и заради това не ти разпознава диска, което пък не е проблем за RedHat и Mandrake, защото те са по-дружелюбни и такава поддръжка си има. Вариантите за отстраняването на проблемите са два: създаваш нов диск, но внимаваш да е IDE (там някъде едно кликало "Advanced" или нещо от сорта имаше; забравил съм...) или при стартирането на инсталацията на Slackware избираш ядро с поддръжка на SCSI. Първият вариант е по-препоръчителен (и двата ще станат), но няма смисъл от това SCSI под виртуална машина, само ядове ще имаш (да речем при евентуално прекомпилиране на ядрото).
За VMWare Tools: страшно съм учуден, че не може да ги инсталираш точно на RedHat и Mandrake... Да беше Slackware - да, те от не знам коя точно версия спряха да поддържат дистрибуции с BSD init скриптове, но останалите по-основни System V се поддържат до една (SuSE, RedHat, Mandrake, etc.; аз поне проблеми с Mandrake 8.1 не съм имал). Това не значи, че не можеш да си инсталираш VMWare tools на Slackware, просто значи, че ще трябва да шмекеруваш - обратния вариант (т.е. Windows под Slakware Linux) може да видиш на:

(3-та картинка отгоре надолу; коментарите ги пропусни, те са за друга тема и форум).



Тема Re: Щирлиц да те питам нещонови [re: Red Deer]  
Автор lvaylo (Maniac)
Публикувано02.09.03 20:17



За линукса съм съгласен и ще пробвам при първа възможност това ,което ми написа ,но не се сещам защо не може да се инсталира 9x ,проблеми ми изглеждаше доста сходен с този на slackware ,но това за scsi не го знаех (не съм на ти с линукса още затоваи не можех да инсталирам vmware tools)там както казах не познава въобще виртуалния диск ,защо ли ?
Видях адерса имам и wmware и за linux ,но едва ли ще инсталирам скоро под него windows ......аз за това а сложих машината да се понауча на линуз
,но досега съм подкарвал само мандрейк и ред хат ,жсъщност и slack сложих ни не през нея а направо на диска ,но така и не успях да го подкарам под графична среда иначе ми прави впечатление че линуз е доста тромаява os бавно стартира ,бавно се отварят приложенията ,коетом е доста дразнещо ,а машината ми не е много слаба celeron 1700Mhz 512 DDR 333Mhz ,та като направя съпоставка между сегашната си и предната ,кояро беше K6-2 300Mhz 256 SDRam няма голяма разлика в линукс ...оф май се отпелснах с офтопика



Тема Re: Щирлиц да те питам нещонови [re: lvaylo]  
АвторRed Deer (Нерегистриран)
Публикувано02.09.03 21:31



За Windows-а: Щирлиц ти го е написал, аз заради това не го повторих - първо стартирай с една boot-able дискета, пусни fdisk и си направи дялове, които след това форматирай; заради това не ще да тръгва инсталацията (знам го от опит, защото и аз съм бил в същото положение преди години, така че няма страшно).
За Linux-а: нещо не говорим на един и същ език ми се струва - казах ти, че или трябва да пуснеш Slakware-а с ядро с поддръжка на SCSI интерфейс или (по добрият вариант) да направиш виртуалният диск наново, но да укажеш, че го искаш IDE, не SCSI. След като пуснеш Slackware-а веднъж и се логнеш, пак пишеш fdisk, гледаш, четеш и създаваш минимум два дяла - единият тип 82, а другият - 83 (т.е. "Linux native" и "swap"). След това му казваш да ти запише промените, напускаш fdisk-а и, озовал се отново на командния ред, пишеш "setup", четеш и действаш.
След приключване на инсталацията на Slackware-а трябва да пуснеш инсталацията на VMWare tools, но тъй като те не поддържат вече (преди се пускаше Perl скрипта с опция "/others" и ставаше) BSD init дистрибуции (а Slackware e точно такава), то отиваш на следният адрес:

, четеш, ограмотяваш се и пробваш.
X-а няма как да го пуснеш току-така под Slackware (говорим на истински хардуер), ще трябва да си "поизцапаш" ръцете малко (пусни едно xf86config като root и следвай въпросите), но в процеса на борбата ще научиш доста полезни неща, можеш да бъдеш сигурен! Ако инсталираш VMWare tools те автоматично ще ти създадат работещ XF86Config, така че се бори с това засега - да подкараш tool-четата. Стига само да си упорит и да не се отказваш лесно, просто няма начин постепенно да не го пребориш Slackware-а.
Настоятелно те съветвам да го пробваш на истинския си хардуер обаче. VMWare е добро като идея, но чак след като се сблъскаш с Линукс-а на истинската си железария ще започнеш да разбираш за какво наистина става въпрос там.
Колкото до скоростта - ами то така ще е в началото, бавничко ще е, но като се научиш да си пускаш DMA-то на IDE каналите, да прекомпилираш ядрото с някои оптимизации за съответния ти чипсет, като изхвърлиш всичко ненужно от него, като свикнеш да спираш всички ненужни демони (сървиси на Виндовсджииски), като свикнеш да чоплиш по XF86Config-а и да слагаш нови драйвери за видеото, а не тези дето идват по подразбиране с X-а, та като им свикнеш на тези работи и да видиш как ще се позасили. Плюс това то има и различни графични среди, така че пробвай поне няколко и намери тази дето работи най-добре за теб.
А за хардуера ти: ами тоя Celeron (с тези 128KB кеш) не мисли, че е способен на чудеса, а от DDR-а на паметта ти няма да разбере нищо. Това което си взел е морално остаряло още преди да го купиш, така че не разчитай на някаква върхова производителност. Но все пак с гореизброените оптимизации ще тръгне по-бързичко (особено DMA-то на IDE каналите, ако не е пуснато и го подкараш).



Тема До Red Deerнови [re: Red Deer]  
Автор lvaylo (Maniac)
Публикувано02.09.03 22:05



Ами виж сега ,аз с тази дискета май чак сега стоплих ,значи през bios-a на виртуаланата машина слагам да зареди флопито (аз съм го махнал като физическо устройство от компютъра си)и после през виртуалната машина като го подкарам и форматирам дяла ,така ли ?......а след като нямам флопи а имам стартиращ диск с уиндоус милениум и уиндовс 95 и през него пак имам възможност да форматирам ,а нестава ,както е в случая ,тогава какво ???
Ти направо ме закова с това че селерона не вършел добра работа ,та нали този линукс го дават да тръгне и върви на 386-ца, е не графиката де ,а то какво излиза че моя е слаб ...за рама го дават 128 да са достатъчни за "хикса" а аз имам 512 ....е от това по нагоре не мога да ходя за сега (няма финаси).а това за прекомпилирането дето ми го говориш ...е все едно аз като заговоря за компютри при някой мой познати ...казват ми че им говоря на китайски ...виждам че си фен на линукс ,но моето мение е че той едва ли ще се наложи на пазара на десктоп компютрите в скоро време поради сложноста си и съгласи се по голямата си мудност в сравнение с уиндоус ....макар че сега наскоро прочетох че новата операционна система на мйкрософт лонгхорн ,щяла да бъде направена и разделена на пакети като линукс ,та всеки да си инсталира това от ,което има нужда а не това ,което майкрософт са решили ,че ти е нужно,но се опасявам че ще иска все повече и повече ресурси дават я за сега първоначално на 600+ процесори с 256 рам и забележи видео карта за отимална работа с 128 МБ рам а докато я заършат и натруфят с излишни цветнорийки кои знае ?

Редактирано от lvaylo на 02.09.03 22:11.



Тема Re: До Red Deerнови [re: lvaylo]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано02.09.03 22:33



Абе, ти преди да форматираш направил ли си ПАРТИТИШЪН ???

Ми, направи си една стартова дискета от Виндовс 98 на някой друг комп, който има флопи, запиши от нея едно буутващо ЦъДъ, и зареди от него да му се не види. Там има и FDISK, с който да направиш партитишън, има и FORMAT.COM, с който да форматираш, и на всичкото отгоре директно ти подкарва CD-ROM, от който после да пуснеш SETUP на Виндовс-а.

----------------------------------
помислих, хареса ми, помислих пак...


Тема Re: до еДаниелнови [re: eDaniel]  
АвторAнreл (Нерегистриран)
Публикувано03.09.03 00:44



няма да стане ли я ходи тука да видиш как се прави ДДС под екс пи под ДОС.само не съм пробвал дали ще тръгне и под NTFS



Тема Re: До Red Deerнови [re: Щиpлиц]  
Автор lvaylo (Maniac)
Публикувано03.09.03 00:57



Абе аз от кога съм си направил такова cd ама кой да се сети да го ползва

Благодаря на всички ,които помогнаха оправих се с windows-ите



Тема Re: до еДаниелнови [re: Aнreл]  
Автор eDaniel (Honda[CRX])
Публикувано03.09.03 12:22



Добре пич! Ще ти дам да ми подкараш няколко програмки щом си такъв спец...
Програма написана с директни обръщения към хардуера (съвсем невинно желаещи да заобиколят XP-то) горят!
Програмата за ДДС, за която ми говориш сигурно е направена да работи със DOS и BIOS прекъсвания, които машината на XP успешно емулира. Вероятно някой е ползвал TurboVision & etc. кЛамерски интерфейсчета.

Хей Геле - ти да не си оня Геле, дето по едно време постваше в Хонда клубът?



Тема ти четеш ли кво пиша :-)нови [re: MadMax2OOO]  
Автор Vladi (Фафлояд!)
Публикувано04.09.03 12:13



В отговор на:


(ако си на чисто де :-)




Btw. никога не казвай никога - един колега с DiskEdit от NU 8 я прави тая работа...


Coming Back To Life (by Pink Floyd :-)

Тема Re: до еДаниелнови [re: eDaniel]  
АвторAнreл (Нерегистриран)
Публикувано07.09.03 00:56



Не не съм фен на Хонда за мене Пежо и Ауди са приоритет. не казвам че съм спец а просто че някой програми тръгват а някой може и да не тръгват както твоите например




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.