Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:30 26.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Субтитринови  
Авторlin (Нерегистриран)
Публикувано17.03.03 15:53



Наскоро си качих по-нова версия на BSPlayer, но едновременно и нови кодеци - DivXG400 или нещо подобно. По-рано ми излизаха субтитрите на български, а сега на някакви маймунки и пр. не знам къде съм бъркала и какво да направя за да се оправят нещата ... Помогнете, моля! Нищо не разбирам от компютри...



Тема Re: Субтитринови [re: lin]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано17.03.03 17:54



смени шрифта на субтитрите сложи му cirilic.............

незабележим


Тема Re: Субтитринови [re: silent]  
Авторlin (Нерегистриран)
Публикувано18.03.03 10:09



Ще пробвам, но се съмнявам да се оправят нещата - по-рано как си излизаха на български??? Според мен е нещо от настройките на програмата - в програмата с кодеците има опция за настройка на субтитри, но там в раздела "Език" липсва българския, същото се отнася и за БСПлейър - там пък изобщо липсва меню в опцията "Език" на субтитрите...

Въпреки това ако съвета ти проработи - ще те черпя с усмивка....



Тема Re: Субтитринови [re: lin]  
АвторBobi (Нерегистриран)
Публикувано18.03.03 14:12



Imasch li instaliran FlexType?



Тема Re: DivXG400нови [re: lin]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано18.03.03 14:44



Ако си инсталирала DivXG400 субтитрите ти излизат от него, не от плейъра. Това не е кодек, а драйвер за други неща, включително субтитри. Доста добра програма е, но трябва да си настроиш опциите. Трябва да я имаш в старт-менюто: Start -> Programs -> PRR Video Utilities -> Configure DivXG400. Вътре има страница Subtitles, там избираш кирилизиран шрифт. Настрой си и размера на надписите.
Също така трябва да изключиш субтитрите от самия BSPlayer, иначе може да имаш два надписа един върху друг.



Тема Re: DivXG400нови [re: D.H.V.]  
Авторlin (Нерегистриран)
Публикувано18.03.03 14:49



10x! 6te napravq kakvoto moga - vlizah to4no v tezi menuta no ne napravih ni6to - /maj ima6e nastrojka samo za ezika na subtitrite, a ne i za 6rifta. No pak 6te probvam!!! Blagodarq!!!



Тема Re: Субтитри [re: Bobi]  
Авторлин (Нерегистриран)
Публикувано18.03.03 14:53



Не и няма да го инсталирам - голям боклук е, кирилизирана съм с програмата BoraCyr, обясниха ми че предимството и е, че директно коригира или не знам там - нещо такова, ASCII кодовите таблици на Windows. Не ми се смейте ако не се изразявам както трябва - всичко което го знам съм го чувала от тук-оттам.



Тема Re: Субтитринови [re: лин]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано18.03.03 16:11



Даааа, това е големия проблем на всички "кирилизатори". Заменят оригиналните кодови таблици за шрифтовете в Windows, и слагат "поправени". Демек - "кирилизират" ти Windows, ама как ли го правят, като има-няма половината таблици са сменени, пък другите - кучета ги яли. И в крайна сметка след такъв "кирилизатор" - ти оставаш с един наполовина кирилизиран Windows, и половината му таблици хвърчат във въздуха, и няма линкове към тях, за да ги използваш. Както и да е. Аз също имам FlexType на машината си, пък просто е нужно да потърсиш някъде из настройките за ТИПА на шрифта ("Script"), а не самия шрифт. Изразява се в "Western", "Roman", ... "Cyrillic". Ако намериш някъде подобно поле, което има падаш списък, и в него има изброени подобни наименования - просто селектирай "Cyrillic", и си гледкай на спокойствие. Може все пак след разни опити и смени на шрифта, сега да се наложи и избор на самия шрифт, но това не можем да го знаем отсега... като отвориш - ще стане ясно.

И друго: ако имаш време и желание - направи деинсталация на тая глупост, наречена DIVXG400, и си изтегли

. Според моето мнение - е много по-добър от BSPlayer.

----------------------------------
помислих, хареса ми, помислих пак...

Тема Re: Субтитринови [re: Щиpлиц]  
Автор kalo76 (умен таралеж)
Публикувано18.03.03 16:55



Crystal Player е много готин - току що си го изтеглих
Имаш ли представа как се държи на Win'ME? (аз съм с 98)

Пей, Траби, пей...


Тема Re: Субтитринови [re: kalo76]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано18.03.03 17:37



Ами, да ти кажа - аз където видя МЕ - веднага го избърсвам, и слагам или 98, или 2000. Просто според мен МЕ-то не е система. Това е просто една боза.

----------------------------------
помислих, хареса ми, помислих пак...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.