Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:45 27.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Софтуер за запис на DVDнови  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано08.03.03 14:02



Хора, никой ли не записва DVD от вас?
Втори път питам. Имам записwачка Панасоник под WIN 2000 Server. Имам Roxio eazy cd creator 5.1... който има DVD софтуер - може уж да записва дискове, но успява 1 от 5 да запише.Грешки, грешки - не е работа. Кажете нещо работещо имам данни, всяка седмица трябва да архивирам.
Дайте идеи

Колю

Всичко е възможно


Тема Neroнови [re: kkkolio]  
АвторPhilip (Нерегистриран)
Публикувано08.03.03 14:23



Всеизвестният Nero Burning ROM може да записва и DVD... Опитай с него, за предпочитане - последната му версия. Но не съм записвал DVD дискове с него, и не мога да кажа как точно се справя с тази задача.

поздрави
Philip



Тема Re: Neroнови [re: Philip]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано08.03.03 14:39



Имам Неро 5.5.6.4 няма опция за DVD с коя версия си чувал да записва?

Всичко е възможно


Тема Re: Neroнови [re: kkkolio]  
АвторPhilip (Нерегистриран)
Публикувано08.03.03 23:29



Значи, аз съм с 5.5.9.0 (даже не съм го актуализирал - ако не бъркам, сега е 5.5.15.нещо_си), и има такива възможности. Извадка от Help-а:

DVD
Nero provides you with a standard user interface that makes creating any kind of medium child's play. This also means that the tabs which define the properties of the DVD are also largely identical to those of a corresponding CD. The procedure for creating a DVD (ISO) is slightly different, for example because this kind of DVD will not always allow multisessions, so the corresponding tab will not always be available. Options like the choice of format ('Mode 1' and 'Mode 2 / XA') are not available on DVD (ISO)s, so this area is deactivated on the corresponding tab.

DVD is short for Digital Versatile Disc. On the outside, a DVD looks like a standard CD. However, it is able to store more data (currently up to 4.7 GB compared with a CD's 650 MB) as the information is stored more closely together, and the disc is written in up to four layers. This information has to be read by a special laser with a modified wavelength, which is why standard CD drives cannot read DVDs.

Nero enables you to burn the following kinds of DVD:

DVD-R
DVD-RW
DVD+RW
DVD+R
The individual steps involved in creating a DVD are no different from those involved in creating a CD. The process of creating a DVD is therefore not described separately.

You can create the following compilations on a DVD:

DVD-ROM (ISO)
Copy of a DVD
DVD-ROM (Boot)
DVD-ROM (UDF)
DVD-ROM (UDF/ISO)
To find out how to copy a DVD-ROM, for example, please refer to the section entitled 'Introduction'.

Успех!



Тема Re: Nero [re: Philip]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано09.03.03 12:43



Ще опитам, утре ще постна резултата
мерси

Всичко е възможно


Тема Re: Neroнови [re: Philip]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано09.03.03 13:32



Да питам все пак? Като натиснеш File/New излиза ли ти предложение create New DVD ?

Всичко е възможно


Тема Re: Софтуер за запис на DVDнови [re: kkkolio]  
Авторkoce (Нерегистриран)
Публикувано09.03.03 14:16



Здравей,
последните версии на Неро записват ДВД понеже аз имам такава и се справя отлично, освен това със самото устройство ми дойде и софтуер с който също записвам и дори го предпочитам понеже има лесен интерфейс.
Но най-добре виж този линк http://www.ahead.de/en/index.html#recorder и разбери дали се поддържа твоята записвачка като марка и модел и след това опитвай.
Другия вариант който бих ти препоръчал е тези два сайта които са специализирани за записвачи : http://www.cdr.cz/ и http://www.cdrinfo.com/
там гледай форумите и си тегли новите firmware за записвачката!
Моята е DVD Pioneer DVRA04 2x ( DVD -R/-RW ) и записва на втора скорост без проблем но самите носители са по-скъпи....иначе в САЩ цената им е смешна бих казал : http://www.meritline.com/dvdrblankmedia.html

с това мога да ти помогна
бъди здрав!



Тема Re: Neroнови [re: kkkolio]  
АвторPhilip (Нерегистриран)
Публикувано09.03.03 15:50



Не, няма такава опция при мен. Странното е, че това е не само, когато е отбелязана записвачката ми (BenQ), а и когато посоча "Image recorder" (virtual device)... може би за целта е задължително да имаш DVD записвачка в системата си, или пък причината е, че на нито един дял на HDD не ми е останало повече от 1 GB свободно място :)

Хайде, пиши какво е станало, като пробваш.
Philip



Тема Re: Софтуер за запис на DVDнови [re: koce]  
Автор richie (*******)
Публикувано10.03.03 04:03



Или си свали от техно-линка WinOnCD 6.
Към нерото имам непоносимост по рождение - колкото пъти съм го опитал, толкова дискове съм скапал и се зарекох - никога вече!



Тема Re: Софтуер за запис на DVDнови [re: richie]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано10.03.03 16:35



Ричи свалих Уин он цд петица не съм го инсталирал още има ли в него DVD.
Може да си прав за НЕРОто инсталирах 5.5.10.7 има опция за DVD распознава всичко и БАМ изплюва диска. Ерор та ерор. Мисля си дали не е нещо хардуерно? DVDтата които купувам са Creation DVD-R чудя се да слагам ли трети или четвърти софт
записвачката се идентифицира като MATCUSHITA DVD-RAM LF-D310
Продължавам

Всичко е възможно



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.