Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:29 25.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Често Задавани Въпроси (FAQ) - кирилица и т.н.  
Автор XypodilecМодератор (тъп юзър)
Публикувано17.11.09 01:19



1. Преди да зададете въпрос в клуба, прегледайте темите тук, поне тези на първа и втора страница. Много вероятно е да намерите по-бързо решението на своя проблем.

2. тъй като зачести появата на ощипани моми:

2.1. форумите никога не са били подходящи за обидчиви юзъри.

2.2.
"kogato prosis - ne ogolvai zubi , zastoto vmesto moneta ste poluchis ritnik.
doshul si kato prosiak - trugni si kato prosiak . stoi si na nivoto. ne podskachai da se sravniavas s tezi koito ti okazvat milostinia."

DrFrancky




2.3. тези, които могат да отговорят на въпрос не са ви криви, че вие не можете да се справите сами.

2.4. тези, които могат да отговорят на въпрос не са длъжни да разбират какво искате от обърканите ви писания като на бълнуващ наркоман.

2.5. тези, които могат да отговорят на въпрос не са длъжни да бъдат учтиви според вашата гледна точка, каквато и да е тя.

------------------

Редактирано от Cпиpo на 17.11.09 01:17.



Тема Кирилица за Windowsнови [re: Xypodilec]  
Автор XypodilecМодератор (тъп юзър)
Публикувано21.01.03 21:50



"Уиндоуса си има безупречна Кирилица вътре."

Лесно е да пуснете кирилицата в действие без да използвате допълнителни кирилизиращи програми, които в повечето случаи не водят до добри резултати и имат меко казано неприятни странични ефекти.

За да разберете как да направите това - прочетете написаното

или .

Ако ви интересува защо не бива да инсталирате допълнителни кирилизиращи програми - прочетете или


Успех!

Редактирано от Xypodilec на 22.01.03 16:30.



Тема Аудио-Видео (Кодеци, Плейъри, ...)нови [re: Xypodilec]  
Автор XypodilecМодератор (тъп юзър)
Публикувано22.01.03 20:14



* GSpot -

, (OKL)

* DivX codec - (OKL)

* XivD codec - или (OKL)

* ffdshow filter - (OKL)

* AC3 filter - (OKL)


* освен ffdshow, субтитри се показват и от и, според мен - с повече възможности за настройки на субтитрите - позициониране, например. (=.=.=)

Коментари (слагам ги тук, за да ги има и след като темата отиде в архива някой ден):
Cтepн™: DivXG400 трябва да се забрани със закон - обикновенно прави > бели от ползите му. Виждал съм няколко случая, когато кепчъри обръщат картината на 180 градуса по вертикала; долу на трая се появяват 2 икони на DivXG400 и чак когато се разкара напълно кепчъра записва нормално.
Не зная къде си мешат капите, но съм го виждал няколко пъти лично този ефект

=.=.=: Ти пък - чак със закон:))) Все пак това не е FlexType:)
Да, аз също съм има случаи на обръщане на картината с DivXG400. Това е вече до конкретната видеокарта. Или пък дори до драйвери, ако щеш.
По принцип DivXG400 е писана специално за картите с чип G400 на Matrox - именно заради подобни мизерии, които правят тези чипове. Като допълнителна екстра е това, че може да извежда субтитри и да показва времето, както и още няколко гъдела.
Но на повечето видеокарти, които съм виждал - ATI, Nvidia, Matrox, 3DLabs и т.н. няма проблеми.
Като обобщение - при малко повече ровичкане из ffdshow, наистина няма нужда от DivXG400.




* Div3 предотвратяване "замръзване" на фреймовете - (=.=.=)





Редактирано от Xypodilec на 23.01.03 23:29.



Тема Re: Кирилица за Windowsнови [re: Xypodilec]  
Авторgoro (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 18:57



znae6 li na4in da preobrazuvam ot "dgingefil4eta " kirilicata na MS-DOS zapis v
razbiraemo 4etmo pod windows . Pitam 4e imam problem !!!



Тема Re: Кирилица за Windowsнови [re: Xypodilec]  
Авторжopo (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 19:11



Знаеш ли начин за транслиране на текстово поле от база данни -. DBF -фаил написано под ДОС на кирилица ,в размираем текст в Уиндоус таблици на Ексел пак на кирилица.Кирилизиращата програма под Дос е БДСБИГ.КОМ
Питам защото имам проблеми в прехвърляне на програма от Дос във Ундоус.
Ако знаеш нещо предварително -МЕРСИ !

gmitov@hotmail.com



Тема Щирлицнови [re: жopo]  
Автор XypodilecМодератор (тъп юзър)
Публикувано27.01.03 19:50



Опитай с "Щирлиц". Не зная дали ще проработи - нямам такива текстове и няма как да проверя.

Официалния сайт беше

, но може да са го променили - не открива хоста вече. Потърси shtirlitz за даунлоад из мрежата, все накъде ще го има.



Тема Щирлиц ще го намериш в PC Helpнови [re: Xypodilec]  
АвторPhilip (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 23:00



Sorry, че става малко като реклама, но...
За теглене на Щирлиц версии 2, 3 и 4.01 (която локализирах на български) -

. Също там можете да прочетете и доста сериозен (а и достатъчно обемен :) материал за кирилизацията, проблеми с кирилизациите, конвертирания на кодировки, съответно и най-различен софтуер по темата. Ето [urlhttp://pchelp.cablebg.net/Tutorials/Sys_tuning/Cyr/Cyr.htm][директен линк/url], но не гарантирам, че вечно ще е такъв.

поздрави
Philip



Тема Re: Често Задавани Въпроси (FAQ) - кирилица и т.н.нови [re: Xypodilec]  
Автор Avren (she)
Публикувано01.02.03 10:20



Търся връзка с вас. Прочетох внимателно всичко тук. Виждам, че знаете и можете много неща. Макар, че питането ми няма връзка с вашата тема, искам да попитам дали не бихте могъл да ми помогнете да намеря една програма? Търсих къде ли не, а тя е скъпо платена - не мога да си позволя да си я купя. Става дума за електронен речник, който работи добре с Word това е Euroglot Profesional 4.0 Имам предишната версия 3.0, а за 4.0 не мога да намеря нито демо версия, нито ъпрдейт-ъпгрейд, нито инсталационен файл. Иначе серийни номера и кракове има. Трябва ми спешно, ще ми помогнете ли в търсенето?
Благодаря ви, предварително



Тема Re:Ламерски въпроси ?....нови [re: Xypodilec]  
Автор gydi (engineer)
Публикувано05.02.03 10:12



какво е кодек?-и кои програми от избоените са такива
кои са плейъри ?
кои са филтри и за какво се използват ?



Тема Re: Често Задавани Въпроси (FAQ) - кирилица и т.н.нови [re: Xypodilec]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано05.02.03 16:59



Да спомена и въпроса от къде може да се свали нещо
Освен стандартните free* искам да добавя и

, както и PtoP търсачките aca KaAzA e-donkey etc.

Алкохола е враг на човека, но бог е казал: "Обичай врага си!"


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.