Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:49 01.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема McAfeeнови  
АвторAudi9O (Нерегистриран)
Публикувано11.11.02 17:26



Имам на диск McAfee Internet Security.Смятате ли че е по-добър от Касперски,Нортон,Ф-Секюр?Успешна седмица на всички:)



Тема Re: McAfeeнови [re: Audi9O]  
Автор ERADlCATOR (....)
Публикувано11.11.02 20:52



В клубовете на ДИР.БГ отдавна се обсъждат рзличните антивирусни софтуери огнени стени и нуждата от комбинация помежду им,както е например McAfee Internet Security,Norton Internet Security,които освен антивирус,огнена стена имат опции за блокиране на зареждащи се банери,пазене на личната информация,сърф гардове за палави сайтове и прочее.Давам пример с Нортън интернет секюрити-голям,лъскам ,мегабайтов атнтивирус с огнена стена-трябваше ми дълго време да разбера че точно огнената стена например на ме пускя в тези клубове-общо взето защитата който предлагат тези софтуерни продукти е ПРЕКОМЕРНА за домашния юзър.Чак толкова не е нужно на човек...
Много е важно,питайки за антивирусните софтове да кажеж на какъв Уиндовз си,системните ти ресурсизащото макафи,нортън са огромни и вземат много то процесора работейки background!Прехвалени и това е самата истина,само обаче ако са инсталирани на силни машини с процесор най-малко 1000 тактова честота.Иначе определено се усеща забавянето.Дори и аз в момета съм на Макафи вирускан 6.0/Антивирус с огнена стена/последната обаче все ми изкачаше прозорци,дразнеше ме и не се научаваше да спре да ме предупреждава едно и също.Коакто и да е.Тук всред хорана,имещи опит със софтуер се налага мнението че най-добрия антивирус е редовно ъпдейтващия се.Затова сега съм тръгнал да търся F-Prot който най-добре работти под Windows XP.В заключение-не се хвърляй по големите имена-опасноста от вируси е наистина преувеличена!



Тема Re: McAfeeнови [re: ERADlCATOR]  
АвторAyди9O (Нерегистриран)
Публикувано11.11.02 21:18



Пич,благодаря ти.Аз имам F-prot 3.11 na disk i F -secure ако ти вършат работа-давам ти ги...Питах защото мрежата в офиса се е овирусила и ми трябва нещо добро.Иначе съм с лаптоп Toshiba 650 Mhz 5,7 HDD 192 RAM,Win XP но аз имам малко програми така че място има.Ползвам Word и Excell и ровя в Internet,много,затова искам много читав антивирус,Нортън-а е боклук



Тема Re: McAfeeнови [re: Ayди9O]  
Автор ERADlCATOR (....)
Публикувано11.11.02 22:56



Касперски
това е решението.....
аз не го обичам заради грозния интерфейс-но чувам от всякъде само и само суперлативи-не инсталирай дебели антивирсофтове,щото половината процесор ще работи за тях!!!!Няма как да ми го дадеш тоз F_Prot щото съм чак в Израел!



Тема Аз от Norton-а не мога да се оплачанови [re: Ayди9O]  
Автор lvaylo (maniac)
Публикувано11.11.02 22:56



Вече 2 години го ползвам и не ми е пропуснал ни един вирус ,разбира се и го update-вам редовно



Тема aide stiga deнови [re: lvaylo]  
Автор insane ()
Публикувано11.11.02 23:24



антивирусните програми също имат "предмониторен проблем", нека не забравяме ;)



Тема Re: aide stiga de [re: insane]  
Автор bst (~!~)
Публикувано12.11.02 01:02



Хора, при вирусите основния проблем е предмониторен. Аз имам голяма кореспонденция през е-майл, получавам и изпращам exe-та doc-ове и т.н.н. непрекаснато, имам 5 е-майла и си тегля цялата поща локално на компа. когато има епидемия получавам по 10-тина заразени писма на ден и до сега вирус не сам хванал въпреки че нямам антивирусна резидентана програма. само когато ми трябва да проверя някой файл то правя с AVP и толкова. ZoneAlarm ми прихваща exe-тата и ги карантинира ако има нещо по тях. Не ползвам нито I-net Explorer нито Outlook и за товя проблеми нямам. Направо се чудя как ги хващате тия вируси.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: aide stiga deнови [re: bst]  
Автор insane ()
Публикувано12.11.02 01:17



продължавай така, никога не е късно да съжаляваш.
zonealarm няма да ти реши проблемите.
нито това, че не използуваш МS клиенти ;)



Тема Re: aide stiga deнови [re: insane]  
Автор bst (~!~)
Публикувано12.11.02 12:24



Ami do sega problemite s virusite si gi rechavm az, Zone samo mi pomaga, no i da ne ebche tia, az ne sam tolkova zaguben ta da startiram vsiako EXE koeto mi pratiat po postata.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема То не е задължително да стартираш всичконови [re: bst]  
Автор lvaylo (maniac)
Публикувано12.11.02 17:13



може понякога да си изтеглиш някакъв tool ,както аз направих а то се оказа троянски кон ,а там имаше и други такива замаскирани като някакви програмки ,да ги е.. в лъжците човек винаги има нужда от застраховка ,а от как си свалих retail-a na Norton antivirus 2003 Pro съм осхте по доволен няма лабо при мен никакъв вирус не е щъкал още

Редактирано от lvaylo на 12.11.02 17:16.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.