Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:56 26.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Хайде да помислим заедно...нови  
Автор Cтepн (любопитко)
Публикувано15.09.02 11:03



...върху едно палаво проблемче
Значи вътрешен, хардуерен, 56к модем Конексан, на около 3 месеца. Допреди 10 дена всичко си беше наред - настроен на скорост 57600, всички необходими настройки под ХР; ISP-то ми има 2 входни точки - едната винаги вързва на 33,6; другата - както дойде, според натоварването и там съм влизал от 24 до 48.
Обаче от 10-ина дена се вързвам само на 14,4; пробвах всичко, което ми дойде на ум - връзка към друг провайдер, картов, който вързва на 28,8 или 33,6 (в същото време, когато мои познати са също на него и са на 33,6) - пак 14,4. Питам други познати, към моя провайдер - казват винаги е на железните 33,6 - аз пак съм на 14,4.
Явно проблема е в мен, почнах да човъркам - нова коненция, проби с настройки на 38400 - и на съответното място в настройките на Modem and Phone Options, и в полето, което излиза при избиране на Properties на конекцията.Нищо. Изтрих всички DialUp-конекции, разкарах (софтуерно само) модема, после ХР сам го намери, сложих му пак драйвери (същите, с които си се вързваше чудесно на 33,6 или на повече); нова конекция - и едно голямо НИЩО, все на 14,4

Та, сигурно вече се досещате - свършиха ми се идеите.
Дали все пак има някоя тайнствена настройка в ХР, която някак си се е променила, а аз не зная коя е? Или просто нещо в модема (хардуерно) се е скапало - поне е в гаранция.

ПП: По времето, което твърдо започна с този номер единствения соф, който съм инсталирал е CPUCooler, който махнах на другия ден, щото вместо да сваля температурата я вдигаше, а уж в настройките му имаше и избрах точно моето дъно. Друг софт не съм слагал.

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса


Тема Re: Хайде да помислим заедно...нови [re: Cтepн]  
АвторГeнчo (Нерегистриран)
Публикувано15.09.02 11:45



Ами остава да имаш проблеми по телефонната линия...



Тема Re: Хайде да помислим заедно...нови [re: Гeнчo]  
Автор Cтepн (любопитко)
Публикувано15.09.02 12:43



Мина ми и това през ума, но едно, че няма как да разбера и друго, че връзката е съвсем стабилна - компа се ползва "на 3 смени" и седи в Нета почти по цял ден без да се дропва или връзката да увисва.
Иначе съм на аналогова линия, но досега съм нямал трайни проблеми с източник линията - вече 5-та година.

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса


Тема Re: Хайде да помислим заедно...нови [re: Cтepн]  
Автор bst (~!~)
Публикувано15.09.02 12:55



i az bih taka, vrazvah se na 45 vinagi, obache edin den krai, na 33 i tova e. Na cifrova linia sam, sega se vrazva na kolkoto si iska, zavisi i ot dostavcxhika. Nesto oto btk s mi skapali liniata sas sigurnost.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: Хайде да помислим заедно...нови [re: Cтepн]  
Автор DarthMaul (unknown)
Публикувано15.09.02 13:57



абе имах го тоя проблем със 98 съм и външен акорп модем с чипсет на рокуел
какво ли не настройвах по едно време и нищо не успях да разбера и как се оправи
обаждах се и в БТК да ми измерят чифта входни изходни повиквания - нищо
На прав аналогов телефон съм няма на линията ПСМ близо съм до централата...
Обикновено се връзвам на 33,6 и стои 24 часа без дроп
Ама няколко дни по едно време го имах проблема
Пробвах и конексанта софтуерен на брат ми Супер модемче си е ама и с него го имах проблема
Имах и друг проблем
След минутка готина скорост и ДРОП!!! Пусках звука да видя кво става има ли шумове как си пищят модемите нищо не установих
Преинсталация на чисто и пак така
Въобще една мистика И се опрай от самосебе си
Дано стане и при теб така
Все пак се обади на БТК телефон 130 и ги помоли да ти премерят чифта и кажи че са ти лоши изходните повиквания
Успех



Тема Re: Хайде да помислим заедно... [re: DarthMaul]  
Автор Cтepн (любопитко)
Публикувано15.09.02 17:35



Абе да им се обадя, ама при тях никога не е проблема
Пък, ако изтърва, че става дума за Интернет - до 1 седмица съм цифровизиран, такава е политиката на БТК-Варна
По-добре да си трая на 14,4 - така и така не свалям нищо голямо напоследък, пък, както казваш - изведнъж се появи, може и само да се оправи.

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса

Редактирано от Cтepн на 15.09.02 17:37.



Тема Re: Хайде да помислим заедно...нови [re: Cтepн]  
Автор harka ()
Публикувано15.09.02 17:47



Стерн :)
в Command Promt пробвай да напишеш
tracert www. (адреса на провайдера ти) или ако не го знаеш - някои друг (най-добре в чужбина - yahoo напр.) Това е командата TRACE ROOT, която ще ти измери скоростта между всички сървъри, по които ти минава връзката и така мозеш да се ориентираш къде ти е проблема.

Би трябвало да сработи :)

Успех



Тема Re: Хайде да помислим заедно...нови [re: harka]  
Автор Cтepн (любопитко)
Публикувано15.09.02 19:11



До провайдера ми - не повече от 200 милисекунди (няколко опита).
До друг адрес (Дир.бг) - около 200, докато излезе от Варна, после стига до 5-600

Винаги са били такива стойности, особено до провайдера; често пускам тази команда, когато след поредния як дъжд из страната 1/2 от софийските портали се отварят за по няколко минути

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса


Тема Re: Хайде да помислим заедно...нови [re: Cтepн]  
Автор a3 (член)
Публикувано17.09.02 12:44



Щом си направил всичко това и няма полза значи грешката е в линията и единствените които могат да го оправят са специалистите на БТК. Обаче първо на никой няма да му се занимава с частен клиент, защото работата е много и освен това въпросните специалисти са твърде малко.

С други думи примиряваш се или плащаш.

Аз съм!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.