Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:20 02.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Спешно...нови  
Автор lronMaiden (Dethroned)
Публикувано21.02.02 22:22



Въпросът вече беше обсъждан, но така и не се стигна да крайно решение на проблема. Става дума за BSPlayer - обръщането на образите наобратно.
Ето и какво точно става:
След като отворя филма, той мисли мисли малко, после отваря едно прозорче, в което пише Overlay failed! , което само се затваря след няколко секунди. След това отваря още един прозорец, в който пише
Display hardware is not capable of color-space conversions. Switching to RGB

След това образа е наобратно. Някой може ли, моля, да ми каже как да се справя с това?

My fate is preview of a derelict Hell...


Тема Re: Спешно...нови [re: lronMaiden]  
Автор OKL (базикчия)
Публикувано22.02.02 15:52



probwaj s dr. drajwyri za wideoto.

Човек се ражда от дупка, мисли за дупка и отива в дупка...


Тема Re: Спешно...нови [re: lronMaiden]  
Автор syks (Otraziavasht)
Публикувано22.02.02 18:13



Sadeiki potova koeto kazvash se sluchva slednoto.
Prilojenieto bildva "FilterGraph" - za da ti rendne filma.
Video renera reshava da mine v Overlay rejim.
Proveriava Capabilites na videohardware(videokartata) vijda che ne go poddarja sled koeto reshava damine ot YUY(ili nikav takav proizvoden koto ti izkacha ot Output pina na DivX,-) dekompresora) kam RGB za da moje Overlay povarhninata na ActiveMove window-a da ti rendne filma.Na vsichko otgore razkompresiranite kadri na filma ti sa naiveroiatno 24 bit a ti si primerno na 16 bit zviat za zeltta ti zachsa "Color cpace convertor" filter.
Sled vsichkite tezi manipulazii iavno neshto mu e krivo.
Ako mi pozvolish : S prosti stapki opitai s drugi DivX -ove.Mahni tekushtia dori i da e nai novia .)
Inache zashto ne si smenish Videokartata iavno e dosta mizerna.



Тема Re: Спешно...нови [re: syks]  
Автор lronMaiden (Dethroned)
Публикувано22.02.02 21:12



Други драйвери за тая архаична видео карта посмъртно не мога да намеря, а нямам пари за нова.
Пробвала съм всякакви други плейъри - RadLight не стаа, нещо се е скапал DirectX
Global DiVX - няма опции за субтитрите, излизат на йероглифи
MicroDVD - въобще не ги показва
The Playa - също

Остана тази възможност и ще го мъча до последно...

My fate is preview of a derelict Hell...


Тема Re: Спешно...нови [re: lronMaiden]  
Автор bratnamrod (brat)
Публикувано22.02.02 21:55



абе аз писах преди време по тоя въпрос, но по-подробният ми постинг го няма, не знам защо. Както и да е:

Щом видеокартата ти не поддържа Overlay, ще ти трябва RGB mode. Аз с него не съм имал проблеми, върви ми добре, но има известна "рязкост" на движенията... при Overlay ги няма. Би трябвало да опиташ с други DivX ;-) codecs, даже бих ти препоръчал да пробваш старите Divx ;-)3.11 alpha.

Впрочем, защо не си свалиш VobSub от

? На по-слаби компютри се разбира идеално с Windows Media PLayer и слага субтитри без проблеми. Аз го ползвам на служебния си компютър - Celeron333Mhz с 2MB видеокарта - филмите не ми насичат изобщо.



Тема Re: Спешно...нови [re: bratnamrod]  
Автор Downhill (('~'))
Публикувано23.02.02 01:48



На какви резолюция, брой цветове и честота ги гледаш, че не ти насичат на селерона? (Не подхващам AMD-Intel война, питам си)



Тема Re: Спешно... [re: Downhill]  
Автор bratnamrod (brat)
Публикувано23.02.02 21:01



800x600/16b/85Hz

пример:
Lord Of the Rings:
Video Size : 672x288
FrameRate: 29.97
ActualRate: 23.23 (напълно търпимо, според мен)

На старото ми к6-2/350@400 вървяха дори по-добре. Там Dropped Frames нямаше.



Тема Re: Спешно...нови [re: bratnamrod]  
Автор Downhill (('~'))
Публикувано24.02.02 01:15



Ех, а аз на един селерон500 с 64рам и интел815 с вградено видео трябва да го пусна на 640х480, и то май на по нисък цвят...:(
Иначе накъсва...



Тема Re: Спешно...нови [re: Downhill]  
Автор bratnamrod (brat)
Публикувано24.02.02 05:34



Със сигурност проблемът ти е в настройките. Няма начин на такава (сравнително добра) машина да накъсва.

Пробвай пак видеонастройките на BS Player-a. Ако поддържа видеото ти Оverlay, пускай го. Ако не - намали Postprocessing Level-a от настройките за Divx Decoder.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.